Sayfa 817/817 İlkİlk ... 317717767807815816817
Arama sonucu : 6535 madde; 6,529 - 6,535 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by Nikopoll Yazıyı Oku
    Niye hala düşüyor bu kansız
    Bugün banka hisseleri ve koç grubuna ait şirketler endeksi sırtlıyor, diğer hisseler patinaj halinde.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. Sasa yönetim kurulu Mehmet Şeker'in 21 Mart tarihinde yerel bir gazetede yaptığı röportajda söylediği gibi ;
    "asıl önemli olan üretim kapasitesini arttırmak, istihdamı attırmak, katma değerli gelir elde etmek, ihracat kapasitesini arttırmak bunların hepsi bizim için önemli parametrelerdir"
    PTA tesisi ve diğer yatırımlar faaliyete girmeden, mali tablolarda ciddi etkilerini görmeden uçuk kaçık beklentileri kesin olacakmış gibi görmemek, söylememek lazım.

https://www.memohaber.com/haber/poly...rduruyor-66209
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Beyler tahsisli yazıyor hani bedelsizdi ? Telefondan okuyordum. Bir ****lik bekliyordum yaptılar galiba. 41 lerde alırım bıradan almam. Birde bu tesisi ertelerler iki ay yüzde 20 bedava kredi. Yönetim Kurulumuzun 8 Şubat 2024 tarihli toplantısında, Şirket'in 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 60.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde primli olarak belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar nakit sermaye artırımı yoluyla artırılmasına ve çıkarılacak Borsada işlem görebilir nitelikteki yeni payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile Şirket'in hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir. Sermaye artırımına izin verilmesi için 14 Şubat 2024 tarihinde yaptığımız başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylanmıştır.
    Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tahsisli satışında işlem fiyatı, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenen baz fiyat ve Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin son 6 ay içinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatı dikkate alınarak 1 TL nominal değerli beher pay için 49,40 TL olarak belirlenmiştir.
    Söz konusu tahsisli sermaye artırımı, Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından 12 Aralık 2023 tarihinde nitelikli kurumsal yatırımcılara 43,10 TL'den yapılan SASA pay satış işleminden elde edilen 5.818.500.000 TL tutarındaki hasılatın en az %75'inin Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından taahhüt edildiği üzere Şirketimize aktarılması işleminin tamamlanması kapsamındadır. Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin 12 Aralık 2023 tarihindeki pay satış fiyatı olan 43,10 TL'nin o günkü USD/TL kuruyla karşılığı 1,48 USD'ye tekabül etmekte olup tahsisli satış işlem fiyatı olarak belirlenen 49,40 TL ise 17 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla 1,53 USD'ye tekabül etmektedir.
    Sermaye artırımı ile ihraç edilecek 88.360.324 TL nominal değerli payların tahsisli satış işlemi, ihraç belgesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasını takiben TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla (alıcı/satıcı üye) gerçekleştirilecektir. Sermaye artırımı sonucunda Şirket'in çıkarılmış sermaye 5.321.653.794,10 TL'den 5.410.014.118,10 TL'ye yükselecektir. İhraç belgesinin onaylanması için bugün Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.

4.  Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Kozalaklarla yarıştıran vardı��
    bendim kardeş ne oldu?

Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Yabanciyatirimci Yazıyı Oku
    Beyler tahsisli yazıyor hani bedelsizdi ? Telefondan okuyordum. Bir ****lik bekliyordum yaptılar galiba. 41 lerde alırım bıradan almam. Birde bu tesisi ertelerler iki ay yüzde 20 bedava kredi. Yönetim Kurulumuzun 8 Şubat 2024 tarihli toplantısında, Şirket'in 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 60.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde primli olarak belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar nakit sermaye artırımı yoluyla artırılmasına ve çıkarılacak Borsada işlem görebilir nitelikteki yeni payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile Şirket'in hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir. Sermaye artırımına izin verilmesi için 14 Şubat 2024 tarihinde yaptığımız başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylanmıştır.
    Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tahsisli satışında işlem fiyatı, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenen baz fiyat ve Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin son 6 ay içinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatı dikkate alınarak 1 TL nominal değerli beher pay için 49,40 TL olarak belirlenmiştir.
    Söz konusu tahsisli sermaye artırımı, Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından 12 Aralık 2023 tarihinde nitelikli kurumsal yatırımcılara 43,10 TL'den yapılan SASA pay satış işleminden elde edilen 5.818.500.000 TL tutarındaki hasılatın en az %75'inin Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından taahhüt edildiği üzere Şirketimize aktarılması işleminin tamamlanması kapsamındadır. Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin 12 Aralık 2023 tarihindeki pay satış fiyatı olan 43,10 TL'nin o günkü USD/TL kuruyla karşılığı 1,48 USD'ye tekabül etmekte olup tahsisli satış işlem fiyatı olarak belirlenen 49,40 TL ise 17 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla 1,53 USD'ye tekabül etmektedir.
    Sermaye artırımı ile ihraç edilecek 88.360.324 TL nominal değerli payların tahsisli satış işlemi, ihraç belgesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasını takiben TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla (alıcı/satıcı üye) gerçekleştirilecektir. Sermaye artırımı sonucunda Şirket'in çıkarılmış sermaye 5.321.653.794,10 TL'den 5.410.014.118,10 TL'ye yükselecektir. İhraç belgesinin onaylanması için bugün Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.
    Tahsisli daha önceki karar, bedelsiz daha sonra
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Tahsisli sermaye artırımı veya bedelsiz sermaye artırımı hiç farketmez, kısa vadede sasa'da ciddi bir potansiyel henüz göremiyorum. Bunu şirket yöneticileri de demeçlerinde söylüyor, uzun soluklu yatırımlara soyundular, şirketin geleceği açısından bana göre son derece olumlu. Ama hisse yatırımı açısından kısa vadeli düşünenleri hayal kırıklığına uğrattı ve uğratmaya da devam edecek görüntüsü halen devam ediyor.

7. bugün yüzde kaç düşeriz acaba

Sayfa 817/817 İlkİlk ... 317717767807815816817

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •