Sayfa 297/297 İlkİlk ... 197247287295296297
Arama sonucu : 2375 madde; 2,369 - 2,375 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Maden işi nedir . Ben de benzer düşünüyorum. Portföydeki yüzde mi artırabilirim 480 civarlarından. Bir de Hidroelektrik Santralden zarar etmeyi nasıl başarıyor onu anlamıyorum.
    Göltaş'ın maden ocağı kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı28/12/2023 17:44:16
    Göltaş tarafından yapılması planlanan maden ocağı kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"ISPARTA il GÖNEN, ilce Koçtepe Köyü mevkiinde GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan S:87712 (ER:3377011) NUMARALI MADEN (ÇİMENTO KİLİ) OCAĞI KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler ISPARTA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir. "
    böyle bir paylaşımı vardı,geçen yıl

2. bugün çok yazdım kusura bakmayın,
    foton hocam bu haber sıradan basit bir haber, fiyata etkisi olmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    bugün çok yazdım kusura bakmayın,
    foton hocam bu haber sıradan basit bir haber, fiyata etkisi olmaz.
    sen yaz hocam ben okurum, güzel tesbitlerin ve alternatif hareketleri düşünmüş paylaşmışsın teşekkür ediyorum.
    yaptığım paylaşımın hisseye etisinin nötr olacağının farkındayım detayına bakmamıştım, maden işi neymiş diye baktım çimento KİLİ diyor...

4. şu anda 490 lira, bu saate kadar gerçekleşen işlemlere bakınca en az +%4 olması lazımdı

5.  Alıntı Originally Posted by Underground Yazıyı Oku
    ....

Bankof satışları 167 bin lot oldu. Tüm satışların % 71 kadar. Dün 15 bin lot alıcı olan İnfo bugün satıcı tarafında ve toplam sattığı 36 bin lotu geçti. İki kurumun satış oranı tüm satışların % 88 i kadar.

Alıcı tarafı darmadağın oldu dersek abartı olmaz....

Görünüşe göre büyük yatırımcılar, güzel gelen bilançoyu satış fırsatı olarak kullanmış ve küçük yatırımcılar da bunu karşılamış gibi.

Kendi adıma kısa vadede 1000 ₺ altını tatminkar bulmazken, büyük yatırımcıları 500 ₺'nin altında satış yapmak için tatmin eden şey ne acaba?..
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

6.  Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Görünüşe göre büyük yatırımcılar, güzel gelen bilançoyu satış fırsatı olarak kullanmış ve küçük yatırımcılar da bunu karşılamış gibi.

Kendi adıma kısa vadede 1000 ₺ altını tatminkar bulmazken, büyük yatırımcıları 500 ₺'nin altında satış yapmak için tatmin eden şey ne acaba?..
    saykolik hocam işler senin zannettiğin gibi olmuyor, örneğin bankof veya yapıkredi veya başkası
    diyelimki 480 ortalamayla sattı,
    aynı kurum bunu tekrar atıyorum 530 dan alabilir, veya bir başkası alabilir,
    yani alıp tutalım zirveden satalım olmaz, yükseliş bayrak yarışı gibi olur, biri satar diğeri alır, sağlıklı yükseliş de böyle olur,
    bir de şöyle anlatmayı deneyim, bir aracı kurum lotları toplaya toplaya 2000 liraya getirse aynı aracı kurum hadi ben malları satıyom dese kime satacak, elinde patlar,
    bilmem anlatabildim mi.

7. hissemiz 469 lira, olur olmaz bilmem, endeks de müsaade ederse, bugün akşama veya yarın yukarı yönlü bir sıçrama bekliyorum.

Sayfa 297/297 İlkİlk ... 197247287295296297

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •