Sayfa 1002/1002 İlkİlk ... 2502902952992100010011002
Arama sonucu : 8012 madde; 8,009 - 8,012 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Bence geçmesi daha muhtemel 12.500'i az bile soylemissin 2024 icin ama 2025 hala belirsizlik bence , benim beklentim abd seçimlerinden önce o veya bu şekilde fed faiz indirimi yapıcak , mb'ların enflasyonu falan taktigi bi yere kadar avrupa ingiltere basladiktan sonra o da geri kalmak istemeyecektir zaten bekledikce fiyatlamasi basladigi icin bu sefer geriden gelme algisi olusacagindan ben erken davranacagini dusunuyorum , ayrica son ay ciddi sinirdaydi bir daha ki istihdam verileri cok onemli orada olumsuz veriler gelirse pek beklemeyecegini dusunuyorum hatta daha hizli da harekete gecebilir.
    avrupa rus ambargosunu deldi ekonomik verileri düzeldi enflasyon aşağı geldi abd de enflasyon artıyor düşmüyor...sırf avrupa faiz indiriyor diye fed enflasyon artarken faiz indirir mi orada nebati yok..

2. şuan bayram öncesi olması 11 haziranda yapılması düşünülen suriyede ki pkk seçim planı ve vergi olayı borsayı baskıladı...vergi olayı kısmı bitti açıklama piyasayı yıkacak şekilde değil...pkk seçimine izin vermek olayı kabullenmek demek taviz verilmemeli ama sanki oradanda birşey çıkmayacak gibi....geriye bayram öncesi her zaman ki gibi al gülüm ver gülüm borsası olacak görünüyor...en kötü hikaye vergi olayıydı bu ortadan kalktı...biraz toparlayabilir borsa bu hafta...eregl için 50 tl üstü süpriz olmaz...

3.  Alıntı Originally Posted by XTrader+ Yazıyı Oku
    avrupa rus ambargosunu deldi ekonomik verileri düzeldi enflasyon aşağı geldi abd de enflasyon artıyor düşmüyor...sırf avrupa faiz indiriyor diye fed enflasyon artarken faiz indirir mi orada nebati yok..
    Powell trump'ın işini zorlaştırmak için gereken her adimi secim oncesi atacaktir.

4. Bizim borsada yüksek ve düşük her türlü fiyat hedefi bir şekilde tutar.
    75cente almak istediğiniz yada 300centten satmak istediğiniz bir hisse mi var? Bekleyin yeter ancak sıralama nasıl olur o ayrı konu.
    Endeksi ve borsayı direkt enflasyonla ilişkilendirmek büyük hata. Burada Dow Jones'dan bir örnek vermiştim. 16 yılın sonunda hala %20 aşağıda sürünen dow jones bu berbat performansı Enflasyonun %16'lara kadar çıktığı dönemde sergilemişti, ABD tarihinde, iç savaştan beri gözüken en büyük enflasyon dalgasında...
    İlk çeyrek bilançoları genelde yetersiz bilgi verir, 2 ay sonra önümüzde daha net bir resim olacak.
    Faizler yüksek diyoruz ama bunu ödeyebilecek parayı kazanan bir ekonomi var mı? Mevduat faizi alanların veya KKMcilerin borsadakilerden daha az riski olduğunu düşünmüyorum.

Sayfa 1002/1002 İlkİlk ... 2502902952992100010011002

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •