Arama sonucu : 2927 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by Yildirim23612 Yazıyı Oku
    Ben bunu okudum fakat sonuc cıkaramadım sızanladıysanız fıyat ıstıkrarından kasıt somut olarak nedır anlatırmısımız bızede tlımanında hergun420.000 hısse alacam ve ortaklar 6 ay hisse satmayacak denıldı
    Esas can alıcı ifade kanunda da şu şekilde yer alıyor;
    Bu kanunda, aracı kurumun halka arz sonrası fiyat istikrarını sağlayıcı işlemleri ancak borsa fiyatı halka arz fiyatının altına düştüğü zaman yapabileceği, bu işlemlerin sadece fiyat düşüşünü önlemek amacıyla yapılabileceği, hisse senedinin piyasa fiyatını yükseltme amacıyla bu türden bir işlem yapılamayacağı ve bu işlemlerin sürekli değil halka arzı müteakip kısıtlı bir sürede (arz da 30 gün belirtiliyor) gerçekleştirilebileceği yönünde hükümler yer almaktadır.
    Bu olayı tam ifede ediyor sanırım tabi başka hususlarda vardır ancak esas bizi ilgilendiren husus burası. Buda iyi bir şey bence...

TLMAN şu anda arz fiyatının altına hiç gelmedi ki. Allah'tan tavan olduğu günün ertesi sabahı çıkmıştım... Tavan tavan tavan tavan diye nağra atan hatta bana sataşıp siz bu işi bırakın gidin diyen arkadaşlar malı ellerine alıp evlerinin yolunu tuttular şimdi tırmalıyorlar....neyse yinede işallah karla çıkarlar ne diyeyim...
    Son düzenleme : as1; 28-01-2018 saat: 00:16.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •