KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 3. MENFAAT SAHİPLERİ

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/741193
Dosyalar:

3. MENFAAT SAHİPLERİ 2019-02-20
Dil Seçimi
Dil seçimi
Türkçe
İngilizce
3.1. Menfaat Sahiplerine İlişkin Şirket Politikası
Kurumsal internet sitesinde tazminat politikasının yer aldığı bölümün adı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / Tazminat Politikası bölümünde yer almaktadır."
Çalışan haklarının ihlali nedeniyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararlarının sayısı "Yıl içerisinde çalışan haklarının ihlali nedeniyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararı bulunmamaktadır."
İhbar mekanizmasıyla ilgili yetkilinin unvanı Yatırımcı İlişkileri Müdürü
Şirketin ihbar mekanizmasına erişim bilgileri [email protected]
3.2. Menfaat Sahiplerinin Şirket Yönetimine Katılımının Desteklenmesi
Kurumsal internet sitesinde, çalışanların yönetim organlarına katılımına ilişkin olan iç düzenlemelerin yer aldığı bölümün adı Bulunmamaktadır.
Çalışanların temsil edildiği yönetim organları "Şirketin iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında İş sağlığı ve işçi güvenliği komitesi bulunmaktadır"
3.3. Şirketin İnsan Kaynakları Politikası
Kilit yönetici pozisyonları için halefiyet planı geliştirilmesinde yönetim kurulunun rolü Bulunmamaktadır.
Kurumsal internet sitesinde fırsat eşitliği ve personel alımı ölçütlerini içeren insan kaynakları politikasının yer aldığı bölümün adı veya politikanın ilgili maddelerinin özeti "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / İnsan Kaynakları Politikası bölümünde yer almaktadır."
Pay edindirme planı bulunup bulunmadığı Pay edindirme planı bulunmuyor (There isn't an employee stock ownership programme)
Kurumsal internet sitesinde ayrımcılık ve kötü muameleyi önlemeye yönelik önlemleri içeren insan kaynakları politikasının yer aldığı bölümün adı veya politikanın ilgili maddelerinin özeti "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / İnsan Kaynakları Politikası / Uygulama Esasları /madde 5 bölümünde yer almaktadır. "
İş kazalarıyla ilgili sorumluluk sebebiyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararı sayısı İş kazalarıyla ilgili sorumluluk sebebiyle şirket aleyhine açılan dava bulunmamaktadır.
3.5. Etik Kurallar ve Sosyal Sorumluluk
Kurumsal internet sitesinde etik kurallar politikasının yer aldığı bölümün adı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") Kurumsal Yönetim / Politikalar / Etik Kurallar bölümünde yer almaktadır. "
Kurumsal internet sitesinde kurumsal sosyal sorumluluk raporunun yer aldığı bölümün adı. Kurumsal sosyal sorumluluk raporu yoksa, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularında alınan önlemler Şirket'te Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu bulunmamaktadır. Şirket'in faaliyetlerinin çevresel, sosyal etkisinin yüksek olmadığı değerlendirilmektedir. Şirket SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uyuma azami özen göstermektedir. Sosyal Sorumluluk ile ilgili bilgilere Şirketin Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") Sosyal Sorumluluk bölümünde yer almaktadır.
İrtikap ve rüşvet de dahil olmak üzere her türlü yolsuzlukla mücadele için alınan önlemler Şirket'in "Rüşvet ve Yolsuzluk ile Mücadele Politikası" ile ilgili çalışmaları devam etmekte olup, tamamlandığında yönetim kurulu onayına sunulacaktır.