Arkadaşlar ilk defa bedelli sermaye artırımı yapılan bir senedim oldugu için bu konuda bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

10500 adet karsan hisse senedim var karsanR adında 10500 adet daha hisse senedi eklenmiş portfoyüme. aracı kurumum gedik.

1.karsanR ortalama maliyet 1 tl son fiyat 0,17 tl gözüküyor. bu 0,17 tl ne alaka bilgisi olan var mı ? kagıdın şu an degeri 1,32 tl. normalde son fiyatında 0,32 tl olması gerekmiyor mu ? buna baglı olarak kar-zarar oranında da 1780 lira gözüküyor. benim bildigim 3280 tl falan olması lazım. farklı bir hesaplama yöntemimi var rüçhan payların ?

2.ben bedelliye katılmak istemiyorum diyelim bu karsanR yi direk hisse alım satımı yapar gibi gedik online işlemlerden satabiliyor muyum yoksa aracı kurumu arayıp onlar mı satacak benim adıma ?

3.diyelim ben bedelliye katılmak istiyorum. nasıl yapacagım aracı kurumu mu aramam gerekiyor ? yoksa hisse alır gibi alabiliyor muyum ? birde aracı kurumu aramam gerekiyorsa, bu bedelliye katıldıktan sonraki paylar tarafıma son gün olan 22 kasımda mı geçecek yoksa aynı anda mı geçecek ?

4. son olarak 22.sinde diyelim rüçhan hakları 2000 tl kar getirdi. bedelli ye katılıp normal hisse paylarını alıp hemen satmak mı daha çok kar getirir yoksa rüçhanları satmak mı kar getirir ? yoksa rüçhan ile hisse senedi fiyatları aynı mı olur ? hangisini yapmak daha mantıklı olacaktır ?

bu konularda yardımcı olan bilgili arkadaşlardan ricam benim aydınlatmalarıdır. bedelli konusunda bilgim sıfır oldugu için detaylıca aklıma takılanları sormak istedim.