Alıntı Originally Posted by Hatİp Ağa Yazıyı Oku
Ağam tüm Türkiye de konutlarda yükseliş başladı.Artik stoklar bitmek üzere.Arsa sahipleri yükselen daire fiyatlarını gördüğü için arsa fiyatlarını yükseltti.Elinde satacağı daire kalmayan müteahhit ler yeni inşaatları yapmaya başlamışlar .Bu yeni konutlar 6 ay 1 yılda piyasaya arz olduğunda yeni maliyetle piyasaya sunulacak .Bu da -%30-35 yüksek fiyatlarda olur - diyor emlakçılar . 25 e yakın emlakciyla görüştüm bir haftada .
Bu arada emlakçılar dan da birçoğu geçen yazdan beri borsaya girmişler.Turkiye de gerçekten geçen yazdan beri küçük sığ hisselerde BÜYÜK BİR PONZİ yani SAADET ZİNCİRİ oluşmuş .Ben bu kadar da beklemiyordum.Gecen yazdan beri birçok emlakçı ilk defa borsa ile tanışmış .-Yazdan beri kazaniyorduk ama şimdi karlar erimeye başladı- dediler .Ne diyeyim ben adamlara gerçeği söyledim.

Borsanın son dönemde küçük hisselerde çok sistigini belirttim.Bircok şirketin şu an eserinin 3-4 kat yüksek olduğunu belirttim.İste bu yüzden borsadan kazandiklarimi bir bölümünü konuta yatiracagimi belirttim ve sonra da konut alimimi gerçekleştirdim.