Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
REX senin için dmsaşa baktım. ne gördüm? 6 TL ye hızla gelme ihtimali var. Yatın kalkın speginize teşekkür edin. Burada tuttugu için. 52 milyon sermaye 32 milyon kar bune la 0,62 TL kazanç 10 katı 6,20 eder. Yok yerinden kımıldamıyormuş, yok hedef bir dolarmış. siz retbull mü içiyorsunuz. Benim eski kagıdımdı eger bilanço hoşuma gitseydi biraz alacaktım ama vaz geçtim Yatırım tavsiyesi degildir.Kagıt toplu görünüyor siz son kalanlarda satında spek sadece kendininolan hisseyi 100 TL yapsın. Bizim borsada olmayacak diye birşey yok.Hayırlı işler.
Değerli kardeşim şimdi böyle bir yazıya aslında cevap yazmak gereksiz ancak şunu belirteyim ki bir şirketi değerleme yönteminiz gerçekten şahane..eğer bir şirketi karına göre değerleme yapacaksak zarardaki şirketleri nasıl değerlendireceğiz..Buradan bakarsak nerede bu şirketin arsası, nerede fabrikası, nerede araç gereçleri, nerede ticari marka değeri...birşeyi yazarken mantık süzgecinden geçirin öyle yazın lütfen.. Dahası o sizin yaptığınız hesap emlak alım satımlarında geçerli ve on yıllık hesap artık eskide kaldı şu anda emlak piyasası 30-40 yıl hesabıyla değerleniyor..