Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
Maalesef paranın olduğu yerde her türlü oyun vardır ve daima olacaktır. Ama parada paranın çok olduğu yerde kazanılır.Eğer borsada yatırım yapıyorsak bunlardan kaçınmak zor ama imkânsızda değildir. Bu yüzden bunları kabul etmekle beraber bunları artık normal kabul edip aşmanın yollarını bulmaya çalışıyorum.
Borsada daima genel kanaatin aksi oluyor. Konkanın en iyi bilançoyu getirmesine rağmen gitmemesi enteresandır. Esas faal. ve favök büyümesi 8 kat,net satışlar büyümesi 3,5 kat , net kârı 10 kat artmıştır. Dahada önemlisi bir sanayi şirketi olarak favök ve net kâr marjını artırmış ve %40 a dayanmıştır. Ve bu değerlerle sasa ve şişe cam gibi sanayi devlerini çok gerilerde bırakarak artık kendisi bir sanayi devi olma yoluna girmiştir.Buna rağmen böyle bir şirket basında ve diğer medyada yok sayılmaktadır. Bunlarda şüphesiz çok anlamlıdır.Önceki yazıyıda o yüzden yazdım.
Ama bunlar benim için çok önemli değil .

Hissenin teknik olarak daha önce gördüğü en yüksek tepeler 25-27 de zorlanması normaldir. Bu bütün hisselerde olur. Hisse özellikle 30 u geçtiğinde rahatlar. O yüzden tahminim ilk etapta burdan 30 lara bir hareket gelecektir.
Kağıtta benim de yatrırımım var.Dediğin gibi bütün rasyoları güzel,sektörün de önü açık.Sabredene ekmek var burda ama dediğim gibi koç kağıtları,sasa gibi sahipleri olmadığı için kepçeyle alıp kaşıkla verebilirler bize.