Bende sizinle benzer görüşteyim. Hatta 200 bin nominalinde Eurocleara bildirilmediğini düşünüyorum.
Zaten bunun için müşteri bilgilerini paylaşmaları gerekir, bildiğim kadarıyla bu da yasal değil.

Bulut veritabanları çıktığında, Türkiye dışında saklandığı için bankaların kullanmasına bile izin vermemişlerdi.

Sorun olduğunda elimizde bir şey yok konusunda ise, diğer bankacılık ürünlerinde aynı durum geçerli. Yaptığınız tüm işlemler gibi, Eurobond alış,satış işlemleride banka sistemlerimde kayıt altında. O nedenle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yinede Alım/Satım işlemlerinde dekontu almak, ayda bir hesap ekstresi almak gibi bir yol izleyebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
Bu konuda tereddutlerim var. Birisi aydinlatirsa memnun olurum

Bana gore bankalarin sattigi parca eurobondlar bize ait olmayip, aslinda bankalara ait. Onlara gelen kupon odemesini bizim hesaplara aktariyorlar. Lakin 200K uzeri alirsaniz sizin adiniza eurbond kaydediliyor diye dusunuyorum.

Dolayisiyla herhangi bir sey oldugunda elimizde birsey olmayabilir. Aynisi IBKR icin de gecerli, bizim adimiza aliyor ve sakladigini iddia ediyor. Var mi yok mu bilemeyiz.