Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
Benim aklıma gelmişti.

Adamlar ilk tahsisli açıkladıklarında dikkatimi celbetti bu geri alınan paylar. Hatta dedim ki bu payları piyasaya satarak fiyatı düşürüp sonrasında BIST e başvuru yaparlar diye almak için acele etmeyeyim dedim baktım ki öyle bir durum olmayacak atladım trene.

80.000.000 ABD Doları + KDV lik bir yatırım için ilk etapta diyerek 45 milyon USD tahsisli koydular kalan 35 milyon USD için "Diğer finansman kaynaklarının kullanım şekli, zamanlaması ve tutarları hakkında bu aşamada alınmış bir karar bulunmamakta olup, öngörülen finansman yapısı piyasa koşullarına ve yatırım sürecine bağlı olarak değişebilecektir."
dedikleri için bu payları satabilirler dedim ama bu kadar erken bir satış beklemiyordum filhakika.

Velhasılı satış yapılacak öyle yada böyle buradan bir 10 Milyon USD daha gelecek diyelim.

Kalan 25 Milyon USD için nasıl bir finansman kaynağı bulunabilir şimdi bu soruyu da soralım?
şirket elindeki mali cuma ya kadar bitirir gibi bilemedin haftaya biter dile kolay 260 bin lot...dün 18 bin lot satildi, bugun 40 bin gitti gibi kaldi 202 bin lot...alan kisilerin maliyeti 800 ile 900 arasinda olacak... eee bunlarda kazanmak icin biseyler yapar...en onemlisi kalan 25 milyon dolar icin bedelli olacak gibi duruyor...sirketin elindeki hisseleri satmasinin nedeni bu gibi...