Sayfa 85/323 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon
Arama sonucu : 2584 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Mohikanların Sonuncusu

Alıntı Originally Posted by ayne Yazıyı Oku
    sayın mohikan klimasan hiç sayılmadı müsaid olduğunuz zaman lütfen
    KLİMASAN...

Bak bu da tam 1 yıl önceden aldığımız bir sayım, ama yanılmışız 9 TL'den değil 8.95'ten dönmüş...

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku

KLİMASAN...

KISA VADE...

9 dalgalık trendin 5 zirvesini yapmış.

Minor 4 zirvesi var.

9 TL'yi görebilir.

SON DURUM...

ORTA VADE...

6 dalgalı sayımda 8.95 görülmüş, burası 5. zirve oluyor.

Düzeltme (yeşil IV) tam yeşil I tepesi olan 5.17'ye değmiş ve yukarı dönmüş.

Ben böyle nokta atışı dönüşlerden kıllanırım.

O nedenle aşağı yönlü bu IV dalgasının iç sayımını yaptım.

KISA VADE...

Bu düşüş dalgası kendi içinde 5 dalgalık bir trend yapmış ve henüz 2 dip görülmüş.

5.17 altında 3 dibi daha olacaktır.

Şu anda kısa vade düüş trendine gelmiş dayanmış.

6 TL yukarı kırar ve üstünde kalırsa düşüş yönlü bu sayım iptal olup yeni zirve gelir.

Aksi taktirde 5.17 altında 3 dip daha gelir.

UZUN VADE...

GÜNLÜK grafikte 2013 dibinden gelen trendin 2 alternatif sayımı var.

İlkinde 13 dalgalık trendin zirvesi 8.93 ile görülmüş oluyor ve düşüş trendi artarak devam eder.

3 hatta 2'li rakamlar görülür. Bu senaryo daha yüksek olasılıktır.

2. seçenekte ise 23 dalgalık trendin henüz 7 zirvesi yapılmış.

Bu sayımda düzeltme dalgası (mavi IV) mavi I tepesi olan 4.29'u aşağı geçemez.

Bu senaryo düşük ihtimalli senaryodur.

Çünkü dolar bazlı baktığımda (sayımı burada veremeyeceğim) 0.9 USD altına ineceğini görüyorum.

DUHUL : 1999

Alıntı Originally Posted by DrKaptan Yazıyı Oku
    Sayın Meslektaşım ŞİŞE CAM a bakabilirmisiniz.rica etsem.bu aralar hareketlide siz ne dersiniz.Ayrıca birşey merak ediyorum.bütün topikleriniz ve sayımlarınız kabaca hafızamda hisseyi görünce Mohikan ustanın dediği çıkıyor keşke alsaydım dediğim çok oldu.Sorum şu bi ara sanırım ilk topiğinizdeydi İZMDC için projeksiyonlu bi sayım yapmıştınız ve hedefi 13 tl idi, sonraki topikte 1 tl bile görülebilir dediniz.işin ilginç yanı 1 tl yi gören kardemir d şu an izmdc yi geçmiş durumda bu nasıl piyasa izmdc bukadar kötümü yada kardemird bu kadar iyimi.bir diğeride BATI ÇİMENTO bir sayımınız da sabredenleri ihya edecek demiştiniz ozamanlar batı çimento 5-6 tl civarıydı şimdi baktım 10 tl olmuş hatta yanlış hatırlamıyorsam 10.50 yi geçince 3.dalgaları başlatır ve 20 li 30 lu rakamlar görülebilir demiştiniz.Acaba bu durum sayımlarda kullandığınız proğram farklılıklarından mı kaynaklanıyor.şimdiden teşekkürler...
    SISE...

KISA VADE...

Şimdilik 4 dalgalık bir trend oluştu.

4.78'e kadar zik zak yaparak bu sayıyı 6 dalgaya çıkarıp 3. dalgalarını başlatırsa hedef 5.35 gibi olur.

UZUN VADE...

HAFTALIK grafikte 2001'de başlayan 18 dalgalık trendin 15. zirvesini yapacak.

Daha sonra 3 zirvesi daha kalacak.

AYLIK grafiğe göre 9 dalgalık bir trendin 7. zirvesini yapıyor.

Sonra 2 zirve daha kalacak.

UZUN VADE (USD BAZLI)...

2009 dibinden gelen 9 dalgalık bir trendin 2. zirvesi 2011'de 1.375 ile görülmüş.

2014 yılında 0.60 USD ile ağır bir düzeltme geçirmiş.

Şimdi yeni zirvelere doğru gidiyor.

ORTA VADE(USD BAZLI)...

2014 dibinden gelen sayım .( Önceki uzun vadeli sayımda pembe V olarak etiketlenecek olan sayım)

15 dalgalık trendin 4 zirvesi yapılmış. 4. zirve 1.30 USD.

1.30 üstünde 11 zirvesi daha olmalıdır. 2 USD orta vade hedefi olabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    2017 yılı bizim için çok ağır geçti. Keşke hiç gelmeseydi.

Maalesef bizim için milat olacak bir yıl olacağını bilemedik.

2017 geldi, bizden canımızdan çok sevdiğimiz oğlumuzu 17 yaşında aldı gitti .

Yine 17 rakamlı bir tarihte 17 mayıs 2000'de doğmuştu. GS'nin UEFA'yı aldığı gün...

Doğuştan GS'liydi yani...

Yine de kalanlar için hayata tutunmak lazım.

2018 yılının inşallah herkese sağlık , huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Merhuma tekrardan yüce yaratıcı dan rahmet dilerim...intersteller filminin son sahnesinde kadının dediği gibi...hiçbir ebeveyn kendi çocuğunun kaybını yasamamali.....

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

İZMİR DEMİR ÇELİK...

Aşağıdaki sayım 2012 zirvesi (5.08) sonrası 2013'te 1.69 ile dibin görüldüğünü gösteren sayımdır.

Geçen yıl bunu vermiştim.

ORTA VADE...

2013 dibinden gelen bu sayım teklemeye başladı.

Günlük grafikte 18 dalgalık trendin 4. zirvesi 4.30 ile yapıldıktan sonra orta vadeli yükselen trend aşağı kırıldı.

Şimdi yaptığı tepki kırdığı o destek çizgisine doğru yaptığı bir tepkidir.

Daha kötüsü düzeltme dalgası olan mavi 4 dibinin 2.70 altına inmemesi gerekiyordu ama indi ve sayım bozuldu.

Bu grafik komplex olduğundan bir de 240 dk'lık grafikte saydım.

O zaman günlükte 18 olan dalga sayısı 21'e çıkıyor. 4.30 6. zirve oluyor.

Ve kırmızı iv düzeltmesi tam yerinden 2.65'ten dönüyor.

Yani 240 dk'lık grafikte sayım bozulmuyor. Ancak bunun altında sayım bozulur.

USD BAZLI...

Haftalık grafikte 2012 zirvesi olan 2.80 USD'den gelen 7 dalgalık sayım.

Bu sayımda 0.58 USD altında 3 dip daha çıkıyor.

2009 dibi 0.23 USD olup ben uzun vadeli destek çizgisi olan 0.45 USD'den döneceğini düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by murat17 Yazıyı Oku
    Slm mohikan hocam yogunsunuz heralde bizim gibiler teknik acidan bilgisiz olunca sizin gibi bu isin ehli hocalarimiza danisiyoruz...eger imkaniniz olursa sizin begendiginiz ve sizden yyapi katmerciler. Vakfn. Sayimini alabilirmiyim simdiden tesekkurler hocam

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    KATMERCİLER...

ORTA VADE...

5.20'den başlayan 6 dalgalık trendin 4 zirvesi yapılmış.

Ama düzeltme (yeşil 4) ağır kaçmış, orta vadeli yükselen trend aşağı kırılmış.

Orta vade zirve hedefi 17.50 TL'dir.

Şimdi düşüş bitmiş mi ona bakalım.

KISA VADE...

15.16 TL zirvesinden gelen düşüş trendini (yani yeşil 4 dalgasının) sayımı.

240 dk'lık grafikte 6 dalgalık trendin 2 dibi yapılmış olup 11 altında 4 dibi daha olacaktır.

10 TL veya biraz altı görülebilir.

UZUN VADE...

Günlük grafikte 12 dalgalık trendin 5. zirvesini 15.16 TL ile görmüş.

uzun vade 15.16 üstünde 7 zirvesi olacaktır.

Haftalık grafikte ise 7 dalgalık trendin 2 zirvesi yapılmış. 5 zirve daha kalmış.

Düzeltme uzun vadeli destek çizgisi olan 9.60'a kadar inebilir.

Alıntı Originally Posted by Camoka Yazıyı Oku
    Üstad sabahı şerifleriniz hayır olsun, 2018 yılının ülkemize birlik, anlayış ve sağlık huzur dolu günler getirmesini temenni edeeim.

41. sahifede Doaş sayımı yapmıştınız çok teşekkürler, düşüş trendinin devam edecegini iletmistiniz. Hisse bu siralar tepki verdi, sayımın bozulması ve tekrar yukselis trendi. icin kac görmesi lazım ? Şahsen ben 10 TL gördüm, yanılıyormuyum.

Ayrıca Kozal hissedarıyım, tek hissem. Sayım yapmıstınız ancak TL bazlı yapılmıstı.
    Üretim tamamen altın oldugu icin ons USD bazlı çalısması, açık pozisyonu olmaması, yatırımcıların 2/3 ü yabancı olması nedeniyle son 1.5 yıldır tekrar yükselis trendinde belirsizlikler kalkiyor...

Usd bazli sayım daha mühim ve kayda deger olur kanaatindeyim, rica etsem bakabilirmisiniz, syg...
    DOAS...

ORTA VADE...

10 dalgalık düşüş trendinin 3. dibi 7.40 ile yapıldı.

Şimdi yapacağı pemve IV tepkisi (grafikte belirtmeyi unutmuşuz) en fazla pembe I dibi olan 10.11 TL'ye kadar olabilir.

KISA VADE...

10 TL'den başlayan düşüş ara trendinin sayımı.

6 dalgalık trendin 3 dibi yapılmış. 7.40 altında 3 dip daha yapmalıdır.

9.25 yukarı geçilmemelidir. 9.25 yukarı geçilse de bu sayım ara trend sayımı olduğu için önemi yok.

Önemli olan rakam 10.11 TL'dir.

7.40'tan başlayan tepki dalgasını kendi içinde sayarsak 7 dalgalık trendin başladığını görüyoruz.

Eğer 3. dalgalar başlarsa düşen trend çizgisindeki direnç noktası (8.70) yukarı kırılır ve 9.25 hedef olacaktır.

ORTA VADE (USD BAZLI)...

9 dalgalık sayımın 3. dibi 2 USD ile görüldü.

2 USD altında 7 dip daha yapıp nihai hedefi olan 1 USD'yi görecektir.

KOZAL...

ORTA VADE...

GÜNLÜK GRAFİK...

8.5 TL dibinden başlayan 12 dalgalık trendin 6. zirvesini yapıyor, 6 zirve daha kalıyor.

HAFTALIK GRAFİK...

6 dalgalık trendin ilk zirvesini şimdi yapıyor.

5 zirve daha yapacak.

Grafiğe göre çanak (fincan-kulp, tabak, çömlek ne derseniz deyin) hedefi en azından 66.5 TL'dir.

KISA VADE...

6 dalgalık bir trend başladı ve ilk zirvesini yapıyor.

1-2 aydaki hedefi 47-48 TL'dir.

UZUN VADE (USD BAZLI)...

Gelelim zurnanın zırt dediği yere...

Haftalık USD bazlı sayımda uzun vadede dibin daha görülmediğini görüyoruz.

6 dalgalık trendin 4 dibi yapılmış. Geçen yıl görülen 2.78 USD 4. dip oluyor.

Yani 2.78 USD altında 2 dibi daha olacak.

Şimdi yapacağı yeşil 4 tepkisi en fazla yeşil 1 dibi olan 18.50 USD'ye kadar çıkabilir.

Burası aynı zamanda dolar bazlı FİNCAN-KULP hedefi olan rakamın ta kendisidir.

Bu durumda KOZAL zirvede iken doların kaç TL olacağını da tahmin edebiliriz.

66.50 / 18.50= 3.60 TL dolar değeri çıkıyor.

Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    MOhikan Hocam,
    Coca Cola'yi listede goremedim. Bir ar amusait vaktiniz olursa, bi zahmet bakabilirmisiniz? Bu vesileyle sizin ve cumel dostlarin yeni yilini tebrik ederim. Inallah ulkemiz icin dah aguzel ve huzurlu bir yil olsun.
    Selam ile,
    freesky
    CCOLA...

7 -8 ay önceki sayım...44.95 geçilememiş.

44.30'dan yine aşağı dönmüş.

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    CCOLA...

AEFES gibi ekürisinin de durumu sakat. 9 dalgalık düşüş trendinin 3 dibini yapmış. 6 dip ile 20 TL aşağısını göreceğini düşünüyorum. 44.95 yukarı geçilirse sayım iptal olur.
    ORTA VADE...

HAFTALIK grafikte değişen hiç bir şey yok.

28.47 altında 6 dibi daha var.

USD BAZLI ORTA VADE SAYIM...

Bu sayım 10 dalgalık ve 4. dibini yeni gördü ( 9 USD)...

En iyimser ihtimalle 5.65 USD, bunun altında ise 2009 dibi olan 3 USD'ye kadar yollanabilir.

Sayfa 85/323 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •