Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1009/1014 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 8,065 - 8,072 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sahibinden.com a bir ilan verdim bizim Gebze ye yakin bir arazi var. Bakalim kactan gidecek diye merak ettim.

Ilani verirken bana asagidaki gibi bir grafik sundu

Gebze nin geneli icin sanirim bu ama yinede deli bir fiyat artisi var. Ne oluyorki Gebze de boyle manyak fiyat artisi olsun?

bir numarası yok leş gibi kişiliksiz bir bölge,o bölgede anadolu çakalı çoktur,bunların olduğu yerde spekülasyon bitmez.

2. hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İPHONE aracılığı ile ne gönderdiniz , merak ettim. Sanki sadece reklam göndermişsiniz gibi... hayat gerçekten güzel galiba.

4. Apartman kat malikleri genel kurulu toplantısı geçen hafta yapılmıştı. Özellikle hiç karışmadan bir köşede oturdum. Israrla divan başkanı yapmak istediler '' bu toplantıda , sizlere ne kadar yararlı olabildiğimi ölçmek istiyorum '' dedim. Seçilen divan başkanı masaya geçti ve direkt yeni yönetici seçimini başlattı. Yönetici kelimesi yönetmek sanatı olunca havalı da oluyor ya genç biri atladı bu göreve. Anında mal bulmuş bedevi gibi diğerleri alkışladı ve seçim bitti. Oysa toplantı gündeminde 8 madde vardı ( ben yazmıştım ). heyecanla aidatı da belirlediler. İnsanlar yılda bir kez olan bu toplantıda hesapları inceleyeceğine, şikayetlerini dile getireceğine sanki esir kampından kaçar gibi dağıldılar.
    Ertesi gün , toplantı kararları diye bir fotokopiyi imza karşılığı tebliğ etmeye gelen kapıcıya '' bu iş yanlış, yönetici ye söyle beni arasın '' dedim. Genç , akşam yanıma geldi ve ''Abi senden gayri herkes imzalamış, sen neden muhalefet ediyorsun '' dedi. Gülerek ''İmzalayanlar sana iyilik etmedi, senin üzerine bütün usulsüzlükleri yıktılar, kıymet bilirsen ben sana yardım edeyim ama yok ben işimi bilirim diyorsan yolun açık olsun '' dedim. Biraz havası bozuldu ama yardım istedi. Bilgisayar dan yönetim dosyasını okutmaya başlayınca 15 dk. sonra ''Abi ben yarın istifa ediyorum, genel kurulu toplayacağım, ben bu işin böyle yapılacağını bilseydim, toplantıya bile gelmezdim '' dedi.

Şimdi önümüzdeki hafta yeni yönetici seçeceğiz. Neden yazdım bu hikayeyi ? Aidatların yüksekliğinden yakınan necip milletimiz , hak aramayı ve kanun- kitap okumayı sevmediği için.

5.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Apartman kat malikleri genel kurulu toplantısı geçen hafta yapılmıştı. Özellikle hiç karışmadan bir köşede oturdum. Israrla divan başkanı yapmak istediler '' bu toplantıda , sizlere ne kadar yararlı olabildiğimi ölçmek istiyorum '' dedim. Seçilen divan başkanı masaya geçti ve direkt yeni yönetici seçimini başlattı. Yönetici kelimesi yönetmek sanatı olunca havalı da oluyor ya genç biri atladı bu göreve. Anında mal bulmuş bedevi gibi diğerleri alkışladı ve seçim bitti. Oysa toplantı gündeminde 8 madde vardı ( ben yazmıştım ). heyecanla aidatı da belirlediler. İnsanlar yılda bir kez olan bu toplantıda hesapları inceleyeceğine, şikayetlerini dile getireceğine sanki esir kampından kaçar gibi dağıldılar.
    Ertesi gün , toplantı kararları diye bir fotokopiyi imza karşılığı tebliğ etmeye gelen kapıcıya '' bu iş yanlış, yönetici ye söyle beni arasın '' dedim. Genç , akşam yanıma geldi ve ''Abi senden gayri herkes imzalamış, sen neden muhalefet ediyorsun '' dedi. Gülerek ''İmzalayanlar sana iyilik etmedi, senin üzerine bütün usulsüzlükleri yıktılar, kıymet bilirsen ben sana yardım edeyim ama yok ben işimi bilirim diyorsan yolun açık olsun '' dedim. Biraz havası bozuldu ama yardım istedi. Bilgisayar dan yönetim dosyasını okutmaya başlayınca 15 dk. sonra ''Abi ben yarın istifa ediyorum, genel kurulu toplayacağım, ben bu işin böyle yapılacağını bilseydim, toplantıya bile gelmezdim '' dedi.

Şimdi önümüzdeki hafta yeni yönetici seçeceğiz. Neden yazdım bu hikayeyi ? Aidatların yüksekliğinden yakınan necip milletimiz , hak aramayı ve kanun- kitap okumayı sevmediği için.
    Benzeri sıkıntı bizde de var,yaklaşık 2 yıl 560 konutluk bir kamu lojmanının yöneticiliğini yaptım,şu an oturduğum site 24 daire,her şeyin çok basit olması gerekir ama işler o kadar karışık ki bir gün birinin başına kabak patlayacak...

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aynen saray yapıp pencerelerini ithal ederek cam sektörümüzün desteklenmesine benzememeli.
    sn hakem, eski nick neydi senin ? dilimin ucunda gibi, ama hatırlayamıyorum, bi süredir yoktun

7. Bugün markalı meşhur bir inşaat şirketinden aradılar. Ben de tam ihtiyacım yok deyip kapatacaktım ki çok acaip birşey söylemeye başladıklarına şahit oldum. Evet söyledikleri çok komikti hatta komik ötesiydi. Ben yanlış mı duyuyorum diye telefondaki kadının cümlesini tekrarlattım.
    Dediği şu:
    Şu şu bölgelerdeki rezidanslarda kiralık dairelerimiz var *yatırım amaçlı* kiralamayı düşünür müsünüz? ?!?!?!?!!?

Hayatımda bu kadar abzürd bir telefon konuşması yapmamıştım. Dedim ki dairelerinizi ben mi kiralayacağım? Yanlış mı anlıyorum?. Evet ben yaptıkları rezidanslardaki dairelerini kiralayacakmışım?!?!?!?!?!

Bugüne kadar satılık için aramışlardı da, kiralık için arayıp ta bölge bölge şu rezidans bu rezidans diyenine ilk defa rastlıyorum.

Satamadığımı bari kiraya vereyim dese yine olmaz, zira aradığı müşteri daha önce satılık evler ile ilgili temas kurduğu müşteri.

Ben bunu daha önce ev satmak için aramıştım, bu nasılsa ev almamıştır ben ona evi kiralayayım gibi abzürd bir mantık mı var, Yoksa çoğu daire ellerinde patladı ne halt edeceklerini mi şaşırdılar da böyle kafası kesik tavuk gibi etrafta dolanıyorlar?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    2017 Haziran'da 235 Bin TL Teklif edilen evimi, 2018 Şubat ayında yabancıya zorla, 236 Bin TL'ye sattım. İzmir'de bu segmentte gayrimenkul piyasasında durgunluk var. Herkes 3-4 aydır ev satamıyoruz diyor.
    iyi satmışsın bence.. senin eve teklifler gelmiş en azından, geçende orta boy dönüşüm yapan bi müteahhitle konuşuyorum, -şaka yapmak için bile arayan yok' dedi (laf olsun diye arayıp yalandan bi fiyat söyleyen bile yok

boğaz sahilindeki tekel büfe bile, darbeden önceki işe göre cirom yarı yarıya düştü diyor.. büyük çaplı toptan pirinç işi yapan bi abimiz- kimseye mal veremezdik olduk, tahsilat büyük sıkıntı ohal'den beri diyor

Sayfa 1009/1014 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •