Sayfa 945/997 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Günlük faiz benim tercih ettiğim bir yöntem. %14.5 den günlükten faiz işleyince her gün işlenen faiz tutarı otomatik yükseliyor. Sanırım %14.60-14.65 gibi birşeye denk geliyor bu domino etkisinden dolayı.

Ancak asıl avantajı, her an likit gibi oluyorsunuz. Başka bir fırsat gördüğünüzde (dolar, bono, borsa vb.) oralara hemen anlık giriş yapabiliyorsunuz. Günlük faizi o yüzden tercih ediyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Günlük faiz benim tercih ettiğim bir yöntem. %14.5 den günlükten faiz işleyince her gün işlenen faiz tutarı otomatik yükseliyor. Sanırım %14.60-14.65 gibi birşeye denk geliyor bu domino etkisinden dolayı.

Ancak asıl avantajı, her an likit gibi oluyorsunuz. Başka bir fırsat gördüğünüzde (dolar, bono, borsa vb.) oralara hemen anlık giriş yapabiliyorsunuz. Günlük faizi o yüzden tercih ediyorum.
    14.50 günlük yok yanlız, 400k yatırırsanız teb de 14.42 felan oluyor, günlük bileşik faiz etkisi ile 1 ayda 14.50 ye çok yakın olabilir.

3. ziraat 13.90

4.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Günlük faiz benim tercih ettiğim bir yöntem. %14.5 den günlükten faiz işleyince her gün işlenen faiz tutarı otomatik yükseliyor. Sanırım %14.60-14.65 gibi birşeye denk geliyor bu domino etkisinden dolayı.

aracı kurumlar günlük faiz geliri sağlıyorlar. hem paranız boşta durmuyor hemde ertesi gün olası bir fırsatta nakitte oluyorsunuz. ama anlamadığım birşey şu ki aracı kurum hem vergiyi peşin alıyor bu tamam anlaşılır hemde yüzde 20 komisyon kesiyor. bu yüzde yirmi çok yüksek değil mi sizce ne dersiniz.

5. Şu ing ye mesaj falan mı atsak topluca e turuncu için 1 yıllık süreyi kaldırsalar? Usd gbp eur da en iyi oranlar bu bankada şuan.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Şu ing ye mesaj falan mı atsak topluca e turuncu için 1 yıllık süreyi kaldırsalar? Usd gbp eur da en iyi oranlar bu bankada şuan.
    ben aradım geçen sene yok kabul etmiyorlar. bu bankanın ömür 1 yıl. Bu arada Ahme dolarda patlama yakındır.

7.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ben aradım geçen sene yok kabul etmiyorlar. bu bankanın ömür 1 yıl. Bu arada Ahme dolarda patlama yakındır.
    ING açık ara en kötü muameleyi gördüğüm banka şubesiydi. Zaten direk e-turuncumu açacaksın diye sordular heralde başka sebepten uğrayan pek olmuyor. Tahminim çalışanlara prim, komisyon vs. bırakmıyor bu e-turuncu o yüzden devlet dairesine girmişim gibi davrandılar.

8.  Alıntı Originally Posted by KY-34 Yazıyı Oku
    Sn. Eva,

Sözkonusu bankalardan nakit olarak USD çektiğinizde eski,yıpranmış ve üzeri yazılı banknotları veriyorlar.Elinizdeki paraları başka bir bankaya yatırmaya kalktığınızda da ,ya makineden geçmiyor,ya da üzeri yazılı diye almak istemiyorlar.Sorunlu banknotları aldığınız şubeye geri götürmeye kalktığınızda da ,olayı yokuşa sürmek için neredeyse elli takla atıyorlar.Döviz büroları aslında bu tür paraları alıyor ama değiştirme yapmıyorlar.Allahtan benim tanıdığım,müşterimiz olan bir döviz bürosu vardı da oradan yıpranmış ve üzeri yazılı banknotları değiştirebildim.

Özetle,kendi paramızla sahtekar,dolandırıcı vb. durumuna düşmemek için bu tür bankalardan bir süreliğine uzak duracağım.Para yatırırken iyiyiz ama parayı çekip başka bankaya gittiğimizde,hep bu tür sorunlarla karşılacaksak, en iyisi bir süreliğine bu elemanların adını bile anmamak olacak !

Ayrıca nerede tuhaf tipler varsa,bu tür yerlerde MT olmuş durumda.Bu da sözkonusu yerler için ayrı bir iticilik sebebi haline geliyor.

Selamlar,iyi akşamlar.
    türk bankalarının yurt içi döviz swift işlemleri hala yurt dışındanmı geçiyor? araya yabancı muhabir bankamı sokuyorlar?

Sayfa 945/997 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •