Sayfa 239/759 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Ticari borçlar, hammadde ve isletme ile ilgili satın alımlara iliskin borçlardan olusmaktadır. 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle
    ticari borçların ortalama ödeme süresi 26 gündür. (31 Aralık 2016; 23 gün) Ticari borçların reeskontu için kullanılan faiz oranı
    % 15 ’dir. (31.12.2016 :% 11)
    Grup’un dönem sonları itibariyle Uzun Vadeli Ticari Borçları bulunmamaktadır.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. (*)Arsanın hisseleri esit oranda Bilici Yatırım San.Tic.A.S. ile TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklıgı A.S. ‘ye ait olup söz
    konusu arsa yeni kurulan adi ortaklık tarafından gelecekte yatırım amaçlı gayrimenkul olarak kullanılmak üzere insaa
    edilmekte olan 5 yıldızlı otel projesine tesis edilmistir. Söz konusu otel projesi tamamlanmıs olup, sirket oteli Yatırım Amaçlı
    Gayrimenkul olarak sınıflandırmak suretiyle kayıtlarına almıstır. 29.12.2017 tarihli degerleme raporu; arsa ve oteli
    kapsadıgından; otel binası ayrı olarak gösterilmemistir.

hoteli 64,612 milyon tl değerdedir ve bu hotel yatırım amacı ile elde tutulmuştur...istedikleri zaman satıp kar edip bilançoya aktarabilirler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    (*)Arsanın hisseleri esit oranda Bilici Yatırım San.Tic.A.S. ile TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklıgı A.S. ‘ye ait olup söz
    konusu arsa yeni kurulan adi ortaklık tarafından gelecekte yatırım amaçlı gayrimenkul olarak kullanılmak üzere insaa
    edilmekte olan 5 yıldızlı otel projesine tesis edilmistir. Söz konusu otel projesi tamamlanmıs olup, sirket oteli Yatırım Amaçlı
    Gayrimenkul olarak sınıflandırmak suretiyle kayıtlarına almıstır. 29.12.2017 tarihli degerleme raporu; arsa ve oteli
    kapsadıgından; otel binası ayrı olarak gösterilmemistir.

hoteli 64,612 milyon tl değerdedir ve bu hotel yatırım amacı ile elde tutulmuştur...istedikleri zaman satıp kar edip bilançoya aktarabilirler...
    2015 yılı değerleme raporu ile bu karı bilançoya yansıttılar. 2015 yılının karı neredeyse bu değerlemeden geliyor

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ticari alacaklar 2016 yılında 40 milyon iken 2017 yılı sonunda 78 milyona çıkmış...bu alacaklar her an alınıp bilançolara kar olarak yansıyabilir...

ayrıca stoklar 2016 yılı sonunda 23 milyon iken 2017 sonunda ise 19 milyona düşmüştür...yani ürettiğini daha çabuk satabiliyor şirket...o yüzden de stokta pek birikme olmuyor...
    Fatura kesildiği anda kar bilançoya yansır ve kdv ödenir. Vadesinde ödenmezse faiz işletilir.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Sirketin sermayesinin karsılıksız kalıp kalmadıgına veya borca batık olup olmadıgına iliskin tespitimizde
    31.12.2017 tarihi itibarıyla, özkaynaklarımızın tutarı 149.839.240 TL olup 45.000.000 olan
    sermayemizin %233 üzerindedir. Söz Konusu oran, güçlü özkaynak yapımızın göstergesidir.
    Sadece otelin değerlemesi yapılarak özkayneğe aktarıldı. Diğer taşınmazlar 2010 yılı değerleriyle duruyor. Bunlara yeniden değerleme yapılırsa özkaynak dahada artacaktır.

Hissenizde sıkıntı yok.hala badit ortalamalar dik yukari ve düşüş günlerinde hacim zayif.tekrar yukari harekrt ya 10 günlük yada 20 günlük basit ortalamalarda başlar.

Teşekkürler sn. ssregitoss;

Ben de günlüklerde ciddi biz bozulma görmedim.
    4 çeyrek boyunca satış ve karı arttırarak istikrarı korumuş, bu şekilde gitmesi de öngörülen bir şirket için bulunduğumuz seviyeler yüksek sayılmaz.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

7.  Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    Fatura kesildiği anda kar bilançoya yansır ve kdv ödenir. Vadesinde ödenmezse faiz işletilir.
    Parayı belirli bir sürede tahsil edemezsen karşılık ayırıp zarar yazarsın ve vergiden düşersin

8.  Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    2015 yılı değerleme raporu ile bu karı bilançoya yansıttılar. 2015 yılının karı neredeyse bu değerlemeden geliyor
    o hotelin maliyeti 45 milyonmuş...değerlemeden sonraki değeri 65 milyona yakındır...arada 20 milyon kar oluşmuş...2015 yılında zaten toplam 14 milyon kar yapmış...kedi buysa çiğer nerde

Sayfa 239/759 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •