Sayfa 182/548 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    4 mayıs 2011 deki haber bu...eski ...muadil olamaz sanırım...
    Tabiki muadil olmaz,haber düşmeyince tahmin yürütmek için %50 iskonto ile baz aldım.

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    10 plus in my opinion .dreams are paris realities are van
    Gecen hafta diablo dostuma yazmisim benim rakamim da bu olsun yemek icin
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Gecen hafta diablo dostuma yazmisim benim rakamim da bu olsun yemek icin
    Doğan gazetede en eski yatırımcılardan sn. Bist 100 tutarlı yorumları ile çok emek verdi ama erken sattı.
    Ben ilk hissemi 18.12.2013 yılında 1.45 den almış idim bastıkça da aldım.
    Vedalaşmak zor oluyor böyle hisseden.

YTD

4. Birde şöyle bakın gözardı etmeyin derim, doğan, bir çok ağıdında 7.8 gündür satıcı , daha pahalıya sattı ise neden bıstte satsınki, ha alan şirketleri adam eder o ayrı......

Aynı yazıyı diğer doğan kağıtlarınada yazacaktım ama vazgetim keyfinizi kaçırmak istemedim , bir de farklı yorumlamalar oluyor algı yaratılıyor diye... öyle bir niyetim yok bilesiniz , doğan hisselerinden uzak dururum şahsen.....YTD

5. Hadi gözümüz aydın gece 4:48 haber kapa bildirilmiş..

Kemerleri bağlamak lazım

6. Su anda emirleri gorebilen varmi arkadaslar

Şirketimiz'in aralarında*Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri*A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı*A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D"*TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet*Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D*Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren*doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde*sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda,*1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden,*ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon*Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile*görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat*kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.*

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/669782

8. 890 milyon dolara hisse değeri üzerinden görüşülmeye başlandı diyor.Bir kere satışın gerçek olduğu ortaya çıktı.
    En azından bu yöndeki söylemler netleşti. Bu durum şirket hisselerinin boş yere hareketlenmediğini açıkça bize koydu.
    Şimdi hurgz pd/dd oranı 2,23 olmakla beraber 173 milyon dolar ve %77'si holdinge ait ise 133 milyon lira eder..
    Tv'ler Doğan holding bünyesinde yer alıyor. Dohol'ün %53 civarı Doğan Holdingin içinde yer alıyor. Holdingin piyasa değeri 582 milyon dolar pd/dd oranı ise 0,87. Fakat holdingin piyasa değeri içinde tv dışında bir sürü kuruluşun değeri de var..tv+diğer kuruluşları baz alırsak 291 milyon doları Doğan grubunun elinde bulunduğu değer. Peki bunun ne kadarı medyadır derseniz onu bilemiyorum fakat 291 milyonun maksimum 200 milyon doları medya diyelim...
    200 milyon tv+133 milyon hurgz = 333 milyon dolar filan..
    Diğer satılanlara da 300 milyon deseniz bile geriye dgzte için 250-300 milyon dolar kalıyor. Mevcutta dgzte 90 milyon dolar piyasa değeri var bunun 84 milyon doları doğan holdingin elinde diye düşünürsek 250/84= 3.2 kat..
    3.2*3.30= 11 liralar filan bu değer minimum gibi..
    Bir satış söz konusu ise bu pd/dd oranı en düşük olan hisseye daha çok prim getirebilir diye düşünüyorum. O da dgzte olabilir.
    Ben çok kabataslak bir hesap yaptım. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir..Sadece tahmin yürütüyorum.
    Daha net rakamlarla tahmin yürütecek olanlar varsa paylaşımlarını bekleriz..
    Bir kez daha altını çiziyorum bu yazdıklarımı dikkate almayınız asla yatırım tavsiyesi değildir sadece kabataslak bir çalışmadır.
    Son düzenleme : The Stock; 22-03-2018 saat: 08:07.

Sayfa 182/548 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •