Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 95/1014 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 753 - 760 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Nerede çokluk orada b...luk 1453 deki evler biraz daha bekler o fiyatlarla derim acizane.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Nerede çokluk orada b...luk 1453 deki evler biraz daha bekler o fiyatlarla derim acizane.
    ekgyo faliyet raporundan maslak 1453 satılan m2 ve satiş hasılatı rakamlarını derlemiştim bir kaç ay evvel

sadece %20 normal zamanda normal liste fiyatı civarından satılmış, mart ve mayıs 2 kampanya ayında satılan %80 kısım ise liste fiyatına %30-40 iskontolu satılmış..

şuan sahibinden.com'da 1039 satılık ilanı var.. ortalama istenen fiyat 8-9 bin TL/m2.. bildiğim kadarıyla 2012-2013 döneminde lansman öncesi 4-5 bin TL ile alanlar olmuştu en düşük

3. Türkiye'de emlak balonu patlamaz arkadaşlar.
    Çünkü memleketin bir çok yerini gezdim konutlasmada çok geri kalmış bir ülkeyiz.

Bölgesel olarak ele alırsak üç büyük ilimizde plansız yapılanma olduğunu görürüz..buralar için endişeliyim.

Ama Türkiye bazında incelersek emlak balonu mümkün değil.

Türkiye de asıl sorun emlak balonu değil, emlak ve arsa fiyatlarında oluşan balondur.

Eğer bu fiyat artislari ülke ekonomisiyle paralel düzeye çekilmez ise işte asıl konutta oluşacak sıkıntılar o zaman ortaya çıkacaktır.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    SPK bugün piyasaya arz edilen gerek kamu gerekse özel sektör gayrimenkul sertifikalarının kamu emeklilik fonları ve BES fonları tarafından da alınabileceğine dair bir açıklama yayınladı.
    bu ürünler zaten esas olarak kurumsal yatırımcıya yöneliktir.. sertifikalar o kadar değil de, özellikle gm yatırım fonları büyük ölçüde kurumsal yatırımcıya satılacak, özellikle yabancı kurumsal yatırımcıya.. kurumsal ürün olmadığı için yabancı fonlar şimdiye kadar türk gayrimenkul piyasasına hiç giriş yapamamıştı..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Türkiye'de emlak balonu patlamaz arkadaşlar.
    Çünkü memleketin bir çok yerini gezdim konutlasmada çok geri kalmış bir ülkeyiz.

Bölgesel olarak ele alırsak üç büyük ilimizde plansız yapılanma olduğunu görürüz..buralar için endişeliyim.

Türkiye de asıl sorun emlak balonu değil, emlak ve arsa fiyatlarında oluşan balondur.

Eğer bu fiyat artislari ülke ekonomisiyle paralel düzeye çekilmez ise işte asıl konutta oluşacak sıkıntılar o zaman ortaya çıkacaktır.

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dogru zaten sirf nufus artisina baksan ayni sonuca ulasirsin

86 milyon olmus nufus ve Suriyeliler Turklerin 4 kati uruyor. Nerede yasayacak bu kadar insan? Cogu Istanbula gelecek bunlarin

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    dogru zaten sirf nufus artisina baksan ayni sonuca ulasirsin

86 milyon olmus nufus ve Suriyeliler Turklerin 4 kati uruyor. Nerede yasayacak bu kadar insan? Cogu Istanbula gelecek bunlarin
    Ağaoğlu'nun 100 katlı konserve kutusundan hallice otel odalarından tanesi 1milyon tl'ye 250ay vade ile alıp üstüste istiflenecekler.

Bu da bir seçimdir nihayetinde. Adam kimseye zorla satmıyor

7. Teşekkür ediyorum bu değerli yorumlar için. Tamamına katılıyorum!

Sıkıntı fiyat artışlarında ve hanehalkı gelirleri eridiği halde fiyat seviyesinin Avrupa'yı da geçmiş olmasında..

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Türkiye'
    de emlak balonu patlamaz arkadaşlar.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
    Ali Agaoglu ne demis?

Istanbul un bogazi varken gitsin Times Nehrinin .oklu sularina

Londra yi gormus adam bes para etmez oldugunu anlamis heleki Istanbul un yaninda

Buyrun videoyu seyredin guzelim Istanbula bir bakin. Londra'da 365 gunun 360 gunu gunes yok anasini satayim

Cennet Turkiyem benim yeterki paran olsun

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/...e_belgeselinde

Sayfa 95/1014 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •