Sayfa 222/1223 İlkİlk ... 1221722122202212222232242322723227221222 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Zor durumdaki akıllı telefon üreticisi HTC, Tayvan'da bin 500 kişi işten çıkarıyor

Akıllı telefon üreticisi HTC, Tayvan'daki üretim birimindeki işgücünün
    yaklaşık dörtte birini işten çıkarmayı planlıyor.

Dünya genelinde satılan her 10 akıllı telefondan birini satan Tayvanlı
    şirketin Apple, Samsung Electronics Co ve Çin rakipleriyle olan
    rekabetinde pazar payında düşüş yaşadığı belirtildi.

HTC, bin 500 işçiyi işten çıkaracağını bildirdi. Bu, şirket verilere göre,
    Haziran ayından itibaren dünya genelinde istihdam edilen 6.450
    personelin yaklaşık dörtte birini temsil ediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    size göre yazmamıştım. tezgah altından karaborsa aldığım günler aklıma geldi
    bir ekonomist degilim fakat türkiye de dönem dönem 10-15 yıllık periyotlarda birşeylerden para kazanıldı...60-70 li yıllarda sanayici para kazanıyordu...80 li yıllarda ticaret yapanlar para kazanıyordu..90 lı yıllarda paradan para kazanıldı faiz döviz vs 2000 li yıllarda gayrimenkul..şimdi bizim öncelikli neden para kazanılacak onu kestirmemiz lazım..enflasyonist ortamda yani son gidişata bakılırsa ticaret sanki karlı olacak gibi gösteriyor..çünkü fiyatlar arttıkça sermayemde ciddi bir yükseliş oldu..ama ben bunun sürekliligi olabilcegini düşünmüyorm..şu an için öyle çünkü eski fiyatlı mal alabildigim için ciddi para kazandım gözüküyor kagıt üzerinde..eskiler anlatıyordu..çiçek yağı sipariş verildikten sonra , mal depoya giresiye kadar 3 kere zamn geliyordu deniliyor..ama ticaret te ben halen ışık görmüyorum uzun vadede ..sizce bu önümüzde ki 10-15 yıl da ne ön plana çıkar..onu araştırmak en önemlisi..

Elitaş: AK Parti, CHP ve MHP'nin yerel seçimlerin erkene alınması konusunda uzlaşması gerekiyor

Habertürk gazetesi internet sitesinde yayınlanan habere göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yerel seçimlerin erkene alınabileceği iddialarına ilişkin konuştu. Elitaş, "AK Parti, CHP ve MHP'nin bu konuda uzlaşması gerekiyor. Bizim gündemimizde yerel seçimlerin öne alınmasıyla ilgili bir durum söz konusu değil. Milliyetçi Hareket Partisi de böyle bir şeyin olmadığını ifade etti ama diğer siyasi partiler böyle bir beyanda bulunursa yetkili kurullar değerlendirme yapar." dedi.

'18 TEMMUZ GECESİ OHAL KALKMIŞ OLUR'

OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları için de görüşlerini açıklayan Elitaş, normal şartlar altında, 18 Temmuz'da, yeni kurulan hükümetin OHAL'in devamı ile ilgili bir tezkere göndermemesi halinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin OHAL'i uzatma yetkisi olmadığını vurguladı. Mustafa Elitaş, ''Sayın Cumhurbaşkanı 8 Temmuz'da yemin ettiği takdirde yeni sisteme başlamış oluyoruz. Eski hükümet bitiyor. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi başlıyor. Sayın Cumhurbaşkanı eğer böyle bir tezkere gönderirse Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi bunu görüşür, uzatıp uzatmama konusunda kararını beyan eder. Aldığımız izlenim; Sayın Cumhurbaşkanının böyle bir irade beyanında bulunmayacağını görüyoruz. Bu açından '18 Temmuz gecesi OHAL kalkmış olacak' diye düşünüyoruz'' dedi.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.haberturk.com/son-dakika-...lamasi-2041615

4. TUFE beklenti anketleri 0.82 ile 2.04 arasında değişiyor. Bakalım nasıl gelecek.

Kahraman: "Yerel seçimler öne alınmaz, Anayasaya göre de uygun değil"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, veda turları kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı makamında ziyaret etti. Anı defterini imzaladıktan sonra gazetecilerin erken seçim iddialarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Kahraman, "Öne alınmaz. Anayasaya göre de uygun değil" dedi.
    TBMM Başkanı İsmail Kahraman veda ziyaretleri kapsamında İstanbul Valiliği'nin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etti. Kahraman, Saraçhane'deki İBB binası önünde tören mangasıyla karşılandı. Kahraman, İBB anı defterini doldurarak yazdıklarını basın mensuplarıyla paylaştı. Kahraman, anı defterini imzaladıktan sonra İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile makamında görüştü.
    İBB anı defterine yazdıklarını okuyan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Beyi ziyarete geldim. Daha önceki tecrübeleri ve şahsiyetli yapısıyla bir dünya incisi olan İstanbul'umuza büyük katkıları olacağına inanıyorum. Kendisini, şahsında mesai arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.
    Gazetecilerin erken seçim iddialarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Kahraman, "Yerel seçimler öne alınmaz. Anayasaya göre de uygun değil. Seçimlerin yapılacağı tarih hakkında daha önceden anayasa da hüküm var. Genel seçimlerde yoktu ama mahalli seçimlerde var. Zaten geldi. Mart ayına ne kaldı? O üç ayı aday olarak düşünün. 6 aylık bir zaman kaldı. Onun ayrı bir formüllerini ararlar mı? Bilmiyorum. Fakat zorlamanın gereği yok. Her seçimin zamanında olması gerektiğine inanırım. Bu erken seçiminde doğru yapılan bir hareket olduğuna inanıyorum. Sonucu da fevkalade oldu. Ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. İstikrarlı bir Türkiye. Geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. İnşallah" dedi.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    TUFE beklenti anketleri 0.82 ile 2.04 arasında değişiyor. Bakalım nasıl gelecek.
    1.31 bekliyorum

7. Son 10 yılda gördüğüm en saçma piyasa hareketleri

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1.31 bekliyorum
    Oldu olacak 1.69 olsun başkanım
    "Benim en büyük vasfım Türk oluşumdur".
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 222/1223 İlkİlk ... 1221722122202212222232242322723227221222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz