Sayfa 35/41 İlkİlk ... 253334353637 ... SonSon
Arama sonucu : 325 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Seçimden sonra borsa

Önceki grafikte belirttiğim gibi endeks 97 000 gördü fakat Garanti' ye gelen sert satışların bütün bankaları aşağı çekmesi ile birlikte yeniden ortalamaların altında bir kapanış yaptık.

Önemli nokta

Bu başlığı seçimin hemen öncesinde açtık ve 94 500 seviyesinde 101 000 hedef verdik.
    Seçimden sonra sert satışlarla borsa 93 000' lere geldiğinde "101 000 hedefimizin geçerli olduğunu söyledik"
    101 000' e harekette yaşanan bazen 2000 puana yaklaşan her geri çekilme için "bunlar sadece düzeltme , yönümüz yukarı" dedik. Bu cümleleri ben biliyorum demek için bu yazıya taşımadım

"O zaman bunları söyleyebiliyordum çünkü beklentilere dayalı bir strateji oluşturmuştum"

- Ohal kalkacak
    - Kabine kurulacak , program açıklanacak ve yumuşak iniş senaryosu gerçekleşecek

Bunlar borsayı 101 000 ' e taşıyacaktı.
    Hatta damat olası olmasa 101 000 bile aşılacaktı.

Şimdi ise "bir strateji oluşturamıyorum"
    Bir belirsizlik var ve bu yeni durumun fiyatlaması yapılıyor şu anda , dip noktası ise belirsiz...
    Belirsizlik ne kadar çok olursa fiyatlama da o kadar anormal oluyor...

Bu yüzden teknik görünüme sarılmış durumdayım , ortalamalara bakıp duruyorum
    Yeni durumun hangi fiyat seviyelerini makul bulduğunu anlamaya çalışıyorum
    Hisseler ucuz , yön yukarı döndüğünde almak istediğim kadar hisse almış olmak istiyorum , belirsizlik olsa da teknik analizin
    bana hisse almam gereken zamanı ve fiyatı söyleyeceğini umuyorum.

Yorumlarından birinde şöyle demiştim "endeks orkestradır , hisseler de birer enstrüman , enstrümanların ne çaldığına bakarak
    orkestranın ne çalacağını tahmin edebiliriz"

Bugünün dikkat çeken enstrümanı 92 000 seviyenin de altında yeni bir dip yapan Garanti oldu...
    Diğer banka hisselerinden de yeni dip yapanlar var.

Bankaların bugün bu geri çekilmeyi yapıyor oluşları , satışların genele yayılabileceğine ve endeksin de gelecekte daha düşük seviyeleri görebileceğine işaret ediyor olabilir.
    Bu kesin böyle olacak diyemem , bu nedenle endeksin aşağı gelme olasılığını düşünerek hisselerde alım için acele etmiyor , trade amaçlı alım yapsam da dirençlerde satma yoluna gidiyorum.
    5 dakikalık grafiklerde tepkilerin ya da al sinyallerinin nasıl oluştuğunu ayrıntılı olarak anlattım.
    Bu grafiklere 15 30 60 dakikalık, günlük, haftalık grafikleri de ekleyebilir ortalamaların , trendlerin , kanalların , indikatörlerin nasıl çalıştığını siz de görebilirsiniz. Bu periyotlarda al sat sinyalleri nasıl geliyor bakabilirsiniz.
    Grafiklerin geçmiş tarihlerine bakıp benzer teknik görünümler olup olmadığına da bakabilirsiniz.
    "Çoğunlukla benzer hareketler olur , bugüne uyacak bir şablon geçmişte büyük olasılıkla vardır"

Strateji oluşturmamı sağlayacak yeterince veri oluşana kadar ya da endeks çok daha makul seviyelere çekilene kadar yardımcılarımız alıcı satıcı analizleri ve teknik görünümler olacak...

96 500 - 96 600 yarın da izleyeceğim bir seviye olacak.

4. Eline sağlık hoca analizlerini zevkle okuyorum

5. Hocam kıymetli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada hastanız nasıl oldu?

LG-K420 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 10 yıllık borsa hayatımda , borsa da para kazanmanın bu kadar zor olduğu bir dönem hatırlamıyorum. Kocabaşlar küçük yerli yatırımcıyı unutsunlar, kimseyi borsaya çekemezler. İşleri güçleri alavere dalavere.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Andersenden masallar..... milleti yine kızağa bindirdiler...akıllı olun ekonomide iyi giden birşey yok...her gördüğünuze hoca demeyi bırakın artık.bu dış borçla BIST de ekonomide iyi yere gitmez....biste dolar bazli bakın ... sürünüyor...akıllı olun.mavracilara değil kendinize önem verip,kendinizi geliştirin.dolar 5 olduğunda BIST 100 bin olsa nolur ?ne zaman ödemeler dengesi düzelir ozaman bistte düzelir ...bu arada kabine iddia edilenin aksine ben kötü bulmuyorum..ama işlerin düzelmesi zaman alabilir..bayağı bir zaman.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Ne zamanki 200 ussel ho 50 ussel ho onun altında kalır ozaman biste güvenle girersin.birakin goyculari.yoksa 3 gün kazanır 30 gün kaybediyor olabilirsiniz.benden demesi.sadece bir uyariydi.tabiki herkes özgür iradesi ile hareket edecektir..eleştirilere cevap verecek zamanım yok.herkese bol kazançlar.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 35/41 İlkİlk ... 253334353637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •