Sayfa 371/1032 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. BİST'te piyasa yapıcısı yok biliyorsunuz. Gelişmiş ülke borsalarında her hisseye 5 ila 30 arası birbirinden bağımsız piyasa yapıcısı kurum atanır. Örneğin HALKB Londra borsasında işlem görüyor olsaydı asgari 20 tane piyasa yapıcısı HALKB tahtasında fonksiyon gösterirdi. Durum böyle olunca, mevcut olmayan piyasa yapıcısının yerini HALKB gibi bir tahtada TVF veya Devletin kendisi almalıdır. Buna benzer bir fonksiyona kısmen de olsa THYAO KOZAL ASELS tahtalarında yakın geçmişte şahit olduk.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    bence tam tersi olacak eninde sonunda bir fon gelir artık 3 liradan mi toplar 2 liradan mi toplar bilmem. Malları toplar bi şekilde zaten herkes satıcı. Kalan kısmınıda varlık fonundan 1 milyar dolara satın alır. Oldu bittiye getirirler. Bizde amele gibi malı taşıyıp zararına o fona malları paşa paşa devrederiz.
    TVF elindeki %51 lik hisseyi hayatta vermez, verse bile seçmece bir finans kurumuna örneğin Katarlı bir bankaya filan verir ve anasının nikahını da ister karşılığında. Bu %51 lik hisse bankanın şu anki toplam piyasa değerinin bile çok üzerinde bir değere sahiptir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Sn. Th bu denli zararda metanetiniz için tebrik ederim. Inşallah en kısa sürede zararı çıkartır kara geçersiniz gerçekten fiyatlama inanılmaz. Sadece halk değil tüm bankalar sıkıntıda ama halk ekstra baskı olduğu çok açık. Sabreden kazanacaktır ben inanıyorum. Siyasetin elinin altında olduğu için bunu değil ykb yi seçtim yatırım için ama halk gerçekten de çok daha cazip fiyatlarda ve hala satıyorlar inanılmaz. Adamların da kol gibi zararı var bu arada bildiğin bacak kesip çıkıyorlar nedenini çok merak ediyorum... Operasyon filan olduğunu düşünmüyorum operasyon yapacak adam çeker 30 40 liradan çakar bunlar kuyruğu kıstırmış kaçıyor bildiğin.

4. Zaten 2 nci halka arzda hisselerin çoğunluğunu alan fon an itibariyle yönetimdeki Katar Emirinin çoğunluk hissesine sahip olduğu fondu yahu...Taktınız zavallı Katar'a ...Adam bırak elini tüm vücudunu koyuyor bu taşın altına...Çünkü başka çaresi yok, orada kurulu TR üssü olmasın 1 günde dümdüz edecekler hemen yanı başındaki çapulcular...Kazan kazan sonuçta...Hiç kuşku yok ki Erdoğan iyi iş çıkardı bu para yokluğunda...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

XU100 - 4h Included Fib Rec -

Grafige dikkatlice bakarsaniz - numaralar ile isaretledim - Fibonacci seviyesinin dibi 82 binde ancak 87.xxx den alcalan trend cizgisi geciyor. Benim tahminim 82 bin seviyesi mutlaka gorulecek. Ama ne zaman gorulur bilmiyorum. Endeks 92 bin uzerinde AL verecek.

[IMG][/IMG]

HALKB - 4H -

[IMG][/IMG]

7.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Zaten 2 nci halka arzda hisselerin çoğunluğunu alan fon an itibariyle yönetimdeki Katar Emirinin çoğunluk hissesine sahip olduğu fondu yahu...Taktınız zavallı Katar'a ...Adam bırak elini tüm vücudunu koyuyor bu taşın altına...Çünkü başka çaresi yok, orada kurulu TR üssü olmasın 1 günde dümdüz edecekler hemen yanı başındaki çapulcular...Kazan kazan sonuçta...Hiç kuşku yok ki Erdoğan iyi iş çıkardı bu para yokluğunda...
    Mutemadiyen bu baslikta yazilanlari okumaya calisirim. Nedense yazma ihtiyaci duydum.

Erdogan paranin devalue olmasina siyasi soylemlerle izin vererek cok iyi is cikardi haklisiniz. Ohal ilk baslarda ekonomi icin bir sorun degilken bunu sorun haline getirerek daha da iyi bir is yapti. Neyse bunlar hikaye.

Sahip oldugumuz enflasyon gokten zembille inmedi, ya da memlekette hala ucuz is gucune dayanan ihracat zihniyeti artmaya devam ediyor. Unutmadan soylemek istiyorum siyasiler ekonomiden anlamazlar, acikcasi umurlarinda da degildir dolar cikmis veya inmis. Onlar sadece konusur ! Koltuklarini korumak icin konusurlar.

Zavalli katar dediginiz ulke reklam olsun diye bir tabloya 250 milyon dolar veriyor, ancak ulkemizde 2.5 milyar dolarlik fabrika yatirimi var mi? 2. Halka arzdan neyi kastetdiginizi bilmiyorum ama yaptiklari yatirimda zarar mi ettiler ?

Katarda biz olmasak hindistan veya iran(zayif ihtimal) olurdu. Kurulan oyun israile karsi. Askerimizin orada oldugu icin biz ne aliyoruz?

Turkiye 80 darbesi sonrasi devlet ekonomi olarak serbest piyasa ekonomisini benimsemis ancak siyasi olarak eski politikalar devam etmis suanda geldigimiz noktada devlet 80 oncesi ekonomi zihniyetine geri donmus, siyasi olarakta yeni bir acilima girmis durumda. Kimse ne olacagini bilmiyor Allah sonumuzu hayir etsin.

8. HALKB ile bir ilgisi yok ama çok ilginç bir grafik dikkatimi çekti ve burada paylaşıyorum. Japonya gayrimenkul piyasası 1991'deki zirvesinden bu yana 27 senedir düşüyor, 27 senede %70 değer kaybetti. Düşüşün sonuna hala gelinmediği konuşuluyor ve 2033 yılından önce dip yapması beklenmiyor. 42 yıllık ve %85'lik bir düşüş trendi öngörülüyor. Demek ki buradan bir 15 puanlık düşüş daha bekliyorlar.

Sayfa 371/1032 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •