Sayfa 500/1023 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Yukarida bir arkadas yazmis imf gelirse dolardan kaçın diye, dolartl 4'den 5'e cikana kadar nasil alacak vakit bulamadiysaniz imf lafi gelince ayni sekilde satacak vakitde bulamazsiniz.

TA-1024 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Niye ki derdimiz ucuz faizle para bulmak mı.Sorunlar açısından ne değişecek ki ,mekanizmayı anlamadım,bu sadece sıcakta iki bardak soğuk su içtik susuzluğumuz 5 saat ertelendi gibi bir şey olur,trend değişmez.

2. Bugün topikte çok mesai yaptım, ağır metal yorgunluğu oluştu ben kaçar iyi geceler.
    Dolardan üç beş kuruş kazanacağız diye ülkeyi batırmaya kalkmayın ama.
    Gemi batarken titanik kemancısı gibide olmayın tabi tedbirinizi alın.

3.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    https://m.investing.com/currencies/usd-ars
    Arjantin Tr nin yumurta ikizi IMF Arjantinde
    Bak IMF gelince dolar düşecek diye bir kaide yok.!!
    https://m.investing.com/currencies/u...istorical-data
    Sayın Bosporus , o grafige bakmıştım son 2,5 yılda 15 den 27 ye çıkmış bu süre içinde ekonomik sıkıntıda olan bir ülke için yüzdesel olarak çok enteresan bir durum olmamış ve yol yakınken mevzuyu görmüş ve imf ye gitmiş ve daha sonra düşmeye başlamış.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Niye ki derdimiz ucuz faizle para bulmak mı.Sorunlar açısından ne değişecek ki ,mekanizmayı anlamadım,bu sadece sıcakta iki bardak soğuk su içtik susuzluğumuz 5 saat ertelendi gibi bir şey olur,trend değişmez.
    Trend is my friend
    Teknik grafik derki hiçbirsey sonsuza kadar yükselmez ve sonsuza kadar düşmez, sadece inmesi ve çıkması için haber bahanesi arar, belki şuana kadar çıkması için bütün haberleri kullandı eğer düşmek içinde haber kullanacak ise muhakkak onuda kullanır.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Biz kazayı ne zaman yapacağız
    Ayvayı ne zaman yiyeceğiz
    Söylemedin hala
    Daha bu günler iyi günlerimiz.!
    Faiz kur sarmalına girdik
    Faizin etkileri 6-8 ay sonra tam yansır
    Enflasyonu hoplatır
    Döviz kuru geçişkenligede enflasyonu azdırır.!
    Yükselen enflasyon trendiyle bütçede anormal açıklar oluşacak.
    Cari açık ve 1 yılda çevrilmesi gereken dış borçlar 230 milyar dolar
    Merkez bankasının kasasında sadece net 27 milyar gülünç rezerv var.!
    Bankaların verdikleri kredilerin çoğu dönmez.!
    Bunlar maçı yerel seçimlere kadar günü kurtarma peşindeler.!
    Tüm istatistikler hormonlu.!
    Bence büyük olasılıkla büyük resimde 2019 da büyük kaos olacak.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Trend is my friend
    Teknik grafik derki hiçbirsey sonsuza kadar yükselmez ve sonsuza kadar düşmez, sadece inmesi ve çıkması için haber bahanesi arar, belki şuana kadar çıkması için bütün haberleri kullandı eğer düşmek içinde haber kullanacak ise muhakkak onuda kullanır.
    Bence trend başlayalı (bernankeden bu yana 4 yıl kadar oldu di mi)çok uzun zaman geçmedi,fed buldozer gibi geliyor,ekimde her ay 50 milyar dolar çekecek ve faizleri artıracak,nadir olan şey değerlidir.Biz de her ay dolar borcu ödemek zorundayız,cari açığımız var ve gavurlar da bunu çok iyi biliyorlar ,elimiz açık oynuyoruz bu oyunu.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bence trend başlayalı (bernankeden bu yana 4 yıl kadar oldu di mi)çok uzun zaman geçmedi,fed buldozer gibi geliyor,ekimde her ay 50 milyar dolar çekecek ve faizleri artıracak,nadir olan şey değerlidir.Biz de her ay dolar borcu ödemek zorundayız,cari açığımız var ve gavurlar da bunu çok iyi biliyorlar ,elimiz açık oynuyoruz bu oyunu.
    Sayın Hakem elbette dolar belli bir süre dunyada talep görebilir, benim eleştirim ve dikkat çekmek istediğim nokta internette Türkiyeyi iran ve venezuella ülkeleri ile çok kıyaslıyolar ben öyle olmadığımızı söylüyorum ve paramızın monopoli parası olmadığını hatırlatmak istiyorum.

Sayın Hakem elbette dolar belli bir süre dunyada talep görebilir, benim eleştirim ve dikkat çekmek istediğim nokta internette Türkiyeyi iran ve venezuella ülkeleri ile çok kıyaslıyolar ben öyle olmadığımızı söylüyorum ve paramızın monopoli parası olmadığını hatırlatmak istiyorum.
    Valla o ülkeleri çok küçümsediniz,onların petrolü vardı bizde sadece turizm var,bence kendimizi biraz abartıyoruz,bugün bir yerde yazıyordu çinde işgücü dolar bazında asgari ücret olarak değerlendirdiğinizde bizle hemen hemen başabaş.Eskiden çinde millet sürünüyor şu bu denirdi.Al işte bakın kaç milyar kişinin işgücüne katıldığı ülkede asgari ücret bizle başabaş oldu,bizim gidişat hiç iyi değil.Sizin geliriniz son on yılda dolar bazında ne durumda iyiye gidiyormusunuz.Ben kendime bakıyorum Total gelirime dolar bazında baktığım zaman,son yıllarda durum facia valla .)))))))

Sayfa 500/1023 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •