Sayfa 660/1252 İlkİlk ... 1605606106506586596606616626707107601160 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Yarın dönüşüm var doların tırmanışını gördüğümde elimdeki kısa vadeyle 4.74 den ve 5.24 den dolar aldım 12k kar ettim ama yarın 197k tl mevduatım var bu seviyelerden almak mantıklı mı yoksa? yoksa altın mı?

Kafam karıştı dolar 7,38 stop diyende var 10 tl diyende ama kesin kararım parayı tlde tutmayacağım uzun vadeciyim hangi yatırım aracı olursa olsun en az 1 yıl elimde tutmayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Birde şu var dolarda makasın en az olduğu banka hangisi ziraat vakıfta 27 kuruş oynuyor ideal midir?
    Benim naçizane tavsiyem stop koyabileceğin bir yerden alıyorsan her seviyeden alınır. Fiziki veya internetten manuel alım satıp yaparsanız elinizde patlayabilir.

2. iyi bir yatırımcı,
    piyasaya ters çalışır.
    millet satarken alır.
    millet alırken de satar.

peki şu an kim ne alıyor ne satıyor....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3. Şimdi 4 de 1 borsa kalanı mevduat sahibi biri olarak pazartesi ne yapmalıyım ?
    Borsadan alımmı yapim ?
    Dolar 6 dan mı alim ?
    Mevduata devammı ?

Çok kafam karışık çook

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Göz boyamaktan başka bir şey değil,
    bir çok inşaat projelerinde peşin fiatına 60 ay
    ''0'' faizli taksitli satış kampanyaları var

hatta cash para verildiğinde lansman fiatının oldukça altından evi çok rahat alabiliyorsun

yine tekrarlıyorum göz boyamak başka bir şey değil....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5. Bizim aldiklarimiz yada sattiklarimiz piyasayı etkileyecek büyüklükte değil.Avrupa özellikle türkiyenin batışına izin vermez batık kendine bakamayan bir türkiye mültecilere nasıl bakacak avrupanın sınır jandarmalığıni kim yapacak.Şuan kredi derecelendirme kuruluşları tarafından afrika ülkeleriyle bir tutulmuşuz buda gerçekçi değil.Bu krizden dolar ve euro ile borçlanan etkilenir hatta batar.Faize endeksli inşaat sektörü yeni projelere girmez ellerindekileri bitirmekle yetinir.Otomotiv sektörünü zaten unutun hem otomobil fiyatlarının yüksekliği hemde taşıt kredilerinin yüksekliği devleti ötvde indirime zorlayabilir.Bu ülke bu krizden de çıkar ne avrupanın nede abd nin gözden çıkaracağı bir ülke değiliz.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Göz boyamaktan başka bir şey değil,
    bir çok inşaat projelerinde peşin fiatına 60 ay
    ''0'' faizli taksitli satış kampanyaları var

hatta cash para verildiğinde lansman fiatının oldukça altından evi çok rahat alabiliyorsun

yine tekrarlıyorum göz boyamak başka bir şey değil....
    bir kez daha tekrarlayabilir misiniz, anlayamamış olanlar olabilir
    yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Şimdi 4 de 1 borsa kalanı mevduat sahibi biri olarak pazartesi ne yapmalıyım ?
    Borsadan alımmı yapim ?
    Dolar 6 dan mı alim ?
    Mevduata devammı ?

Çok kafam karışık çook

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    öyle bir duruma geldik ki 6 rakamı artık bize alım için uygun bir yer gelmeye başladı hayatımda vadeliyi bozup dolar alıp satacağım aklıma gelmezdi pts tamamen hislerimize güvenerek işlem yapacağız dolar almasan roketlerse onu seyirci olarak izlemek ayrı stres alıp acaba nerden satsam düşüncesi ayrı sıkıntı zamanında parça parça alsak bu sıkıntıyı çekmezdik işi en riskli ortama bıraktık

8. Geçtiğimiz hafta vakıftan dolar günlük oranı alan var mı? Pazartesi günü vadem doluyor ve uzun gitmeyi gözüm yemiyor.

Sayfa 660/1252 İlkİlk ... 1605606106506586596606616626707107601160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •