Sayfa 855/1252 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Bayram öncesi faiz artışı özellikle de şok bir artış aklı selim olan. Ancak yapılmayacağı kesin. Dolar 6'yı geçti tekrar. Bayramda TL'sını inim inim inletmezler umarım. Ama son kalan TL mevduatçısını da dövizci yapmadan faiz artırmayacaklar gibi. Son 3 senede kademe kademe dolara geçtim ama halen TL ağırlığı daha fazla. Eylül'de yeni bir fırsat olursa 5.5-6 arası döviz ağırlığımı iyice artırıcam.

BES'lerde devlet katkı fonu 2013 seviyelerine döndü. İnsanların tasarruflarını eritme üstüne kurulu ekonomik düzene lanet olsun. Çoğu insan fon nedir bilmediğinden parasının çoğunu DİBS fonlarında tutuyor üstelik. Devletin vatandaşını koruması gerekirken kaz gibi yolunmasına göz yumması ayrı bir hikaye.

Umarım bayram için tedbirler alırlar. Yoksa bayramda yurt dışı kaynaklı bir haberle (Trampetin sağı solu belli olmuyor) dolar büyük ihtimal yeniden coşacak. Olan da bizim TL'larına oluyor.
    Eylülde fed bilanço küçültecek mi?
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Mynet finansta dolar 6,01 olarak görünüyor yine. Dün güya 6000 yatırımcıya söylenen şeyler geçmiştekilerle aynı diyor yorumcular.

TLnin güçlenmesi için tek şart 1000 bp gibi bir şok artış yoksa öyle yan yollarla ancak birkaç günlüğüne biraz güçlendirirsin ama hükümet ideolojik nedenlerle ve inat için faizi artırmayacak.

Ben 13 Eylüldeki toplantıdan da faiz artışı falan beklemiyorum...Dün de zaten bloombergde özlem derici isimli bir konuk vardı ve 13 eylülde 100 bp civarı atış olabilir diyordu, vallahi komedi...100bp ne, bari indirsin de tam sıvasınlar...

Yatırım tavsiyesi değildir...

3. Dolara ne oldu? 5.75 den 6.34 olmuş. Bugün Sp notu açıklayacak ondan mı? Bilgisi veya yorumu olan var mıdır?
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Bunlar faiz haram Vs desinler, dolar mokoko yapıyor

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Nurol 32 gün 160 bin 23,50.....
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

6. dolar düzeltmesini yaptı,sabah da yazdım yukarıya 7.29 işaretlendi er geç görür orayı,sp değerlendirmesinin tek başına etken olacağını sanmıyorum abd her an daha sert yaptırım açıklayabilir,bayram öncesi tl'de kalmak riskli ayrıca mb sert faiz artırımı hariç her şeyi yaptı,bilmiyorum bugün 6.40 üstü yok ama yine 2 saat önce 5.75 idi (hatta makasa rağmen 1000 dolar daha almıştım) 60 kuruş yukarı attı kendini(6.35 gördü) tl'de kalmak gerçekten can sıkıcı artık günlük oynaklık 40-50 kuruş.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Burgan en son %21.25 diyor forumdaşlar. Daha yüksek oran alabilen var mı? 500k altı 32 gün temdit.
    Mesaj kutun dolmuş

8.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Bayram öncesi faiz artışı özellikle de şok bir artış aklı selim olan. Ancak yapılmayacağı kesin. Dolar 6'yı geçti tekrar. Bayramda TL'sını inim inim inletmezler umarım. Ama son kalan TL mevduatçısını da dövizci yapmadan faiz artırmayacaklar gibi. Son 3 senede kademe kademe dolara geçtim ama halen TL ağırlığı daha fazla. Eylül'de yeni bir fırsat olursa 5.5-6 arası döviz ağırlığımı iyice artırıcam.

BES'lerde devlet katkı fonu 2013 seviyelerine döndü. İnsanların tasarruflarını eritme üstüne kurulu ekonomik düzene lanet olsun. Çoğu insan fon nedir bilmediğinden parasının çoğunu DİBS fonlarında tutuyor üstelik. Devletin vatandaşını koruması gerekirken kaz gibi yolunmasına göz yumması ayrı bir hikaye.

Umarım bayram için tedbirler alırlar. Yoksa bayramda yurt dışı kaynaklı bir haberle (Trampetin sağı solu belli olmuyor) dolar büyük ihtimal yeniden coşacak. Olan da bizim TL'larına oluyor.
    Aga sonuna kadar sana katılıyorum..

Nerde o dolar düşecek diyen?? Nooldu?? Nerdesin?? Ekip size tavsiye, böyle tipler foruma gelince dayanın dolara

Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 855/1252 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •