Sayfa 491/1032 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ..........Bu arada ben halkbank hisselerimin %40'ını satıp akbank-işc ve garantiye geçirdim, bir nevi zararımı realize ettim hiç hoşuma gitmedi ancak halkbank artık o kadar cazip değil, diğer bankalar da müthiş düşüş geçirdi ve hepsi ucuz hale geldi................
    Hayırlı olsun Hocam. Yalnız AKBNK'a reyting şirketleri takmış durumda çünkü CDS'lerini patlattılar. Her nedense büyük bir risk olduğunu iddia ediyorlar. Hisse senedi de bu nedenle büyük baskı altında. Mart 2017 vadeli %7.2 kuponlu 100 dolar nominal değerli AKBNK Eurobondu ayni neden yüzünden 60 doların altından yani %40'dan fazla iskontolu işlem görüyor. Bu seviyeden alırsan her sene %12.5 gibi dolar bazlı faiz alacaksın, Mart 2017 geldiğinde de 59 dolardan almış olduğun tahvili banka 100 dolardan senden geri alacak. Keşke AKBNK hissesi yerine bu eurobondu alsaydın.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by serkan_tgs Yazıyı Oku
    TH reis hosgeldin.yerin cok belli oldu ara verdiginde.cok mutlu olduk forumca tekrar aramiza dondugun icin.
    Hoş bulduk sevgili kardeşim, teveccüh etmişsin çok tşk ederim. Ben de seni tekrar burada görmekten dolayı mutlu oldum. Kendine iyi bak. Sevgilerimle.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH hoş geldiniz.........Eh yaz bitiyor takım toplanmaya başladı.............Bankacılık endeksi uzun vade dibini bulmuş gözüküyor, dip 2008 e benzeyecek sanki buradan biraz yukarı.............
    Hoş buldum sevgili MrSun. Analizlerini zevkle okuyorum, eline sağlık. En iyi dileklerimle.

sn.TH bu ucuz bankalar için bide bedelli parası hazırlayalım mı
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun Hocam. Yalnız AKBNK'a reyting şirketleri takmış durumda çünkü CDS'lerini patlattılar. Her nedense büyük bir risk olduğunu iddia ediyorlar. Hisse senedi de bu nedenle büyük baskı altında. Mart 2017 vadeli %7.2 kuponlu 100 dolar nominal değerli AKBNK Eurobondu ayni neden yüzünden 60 doların altından yani %40'dan fazla iskontolu işlem görüyor. Bu seviyeden alırsan her sene %12.5 gibi dolar bazlı faiz alacaksın, Mart 2017 geldiğinde de 59 dolardan almış olduğun tahvili banka 100 dolardan senden geri alacak. Keşke AKBNK hissesi yerine bu eurobondu alsaydın.
    Akbank in TT den alacağı ( tabi alabilirse ) 1.5 Milyar $ borcundan dolayı olmasın.....2013 den beri bu kredi hali altına atıldı. O kadar büyük ki artık halı bile az geliyor.TT nin alacaklarına ortak olsa kaç yılda alabilecek.....

6.  Alıntı Originally Posted by htekay76 Yazıyı Oku
    TH selamlar biz kıpraşmadan bekliyoruz.
    Selam kardeşim. Aynen öyle, kıpraşmadan beklemekten başka yapılabilecek şeyler a) al-sat yapmak, b) ek alım yapmak, c) satıp çıkmak. Bana bu üçü de uymuyor. Hisse zaten son 12 aydır çok sert bir düşüş trendinde bulunuyor. Böyle bir trend artık ömrünü doldurmuş olmalı. Son 13 ayda en tepeden en dibe TL bazında 15.37-5.57 hareketini yaparak %65'e yakın düştük. Dolar bazında ise %80'lik bir düşüş yaşadık en tepeden en dibe ve 80 cent'e kadar düştü hisse. Ağır bir depresyon ortamında görülen düşüşler bunlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Ya THcim tam tersi soylemesi ayip QNB Finansinvest Etiler subesi kalburustu oyuncularindan(dim) - kredili Halkb tasiyodum bayramdan once sube muduru aradi Ayraniyokicmeye bey ya bayram tatili malum uzun kredi riskine girmek istemiyor musunuz mallari bosaltir misiniz bayramdan sonar tekrar alirsiniz diye.. Dedim senin canin sagolsun zaten batmisim 10-20 daha batsam ne... Bayram gecti mal alicam alamiyorum aradim bunlari ne oldu dedim - dediler ki sizinki kredi komisyonuna girecek.. Dedim komisyonunuzu seveyim bana mal bosaltirken boyle bise demediniz?? Sube muduru de tatilde dedim ulasin ona beni deli etmeyin.. Neyse kredi komisyonu sonar dedi ki sadece %15-20 oraninda Halkb kredili tasiyabilirmisim.. Sebep dedim - dediler ki riskli vs vs.. Ulan dedim Halkbanka bise olursa zaten Turkiye coker ilk siz issiz kalirsiniz neyin tatavasi bu?? Sinirlendim butun kagitlari baska yere virmanladim..

Velhasil QNB nin Halkb alacagini hic zannetmiyorum ben... Bu dedikodular bitince Hakan Atillanin zamaninda yaptigi gibi roadshowlarla PR calismasi yaparak nitelikli kurumsal yatirimci aramasi lazim banka yonetimimin (eger kafalari basiyorsa tabi)
    Sevgili kardeşim, ibretlik bir durum geçmiş başından. Mevcut ortamda kredili mal taşımak bana göre intihardan farksızdır, aşırı risklidir, demek ki senin stratejin farklı. Banka yönetimi maalesef çok amatörce davranıyor ve ben bu adamlara ısınamadım. Öte yandan Hükümet de öyle, ekonomi bilgileri yetersiz ve ayrıca hatalı. Almaları gereken önlemleri bilmedikleri gibi bilseler bile zamanında almıyorlar. Orta Vadeli Program diye tutturdular gidiyorlar. Sanki OVP açıklandığında her şey düzelecek, dolar yeniden 4 TL'ye inecek, enflasyon da %10'un altına gelecek. Tamamen amatör davranışlar bunlar.

8. Abi hg...
    Nerelerdesin yaw?
    Özlettin kendini...
    Fener başlığına da bir mrb dermisin?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 491/1032 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız