Sayfa 1000/1024 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kotunahiyeylen, Afyonun tamamini ucaga bindirseniz, 500 bin kisi yapiyor, tamami ile sacmalik.

Bari bir Bizansa ucaklan gidelim dedik, zaten tek ucusta o var. İndisi bindisi geldisi gittisi derken, otobusten bile daha gec varacagimizdan vazcaydim.
    BU bilet fiyatları ile, yerli yolcuların önemli bir kısmını kaybedeceği kesin gibi...

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir zamanlar altı boş bir sloganımız vardı: "Dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri: Türkiye."...

Garip, anlamsız, Kırkpınara yakışan bir söz.

Siyasilerimiz çok severlerdi.

Şimdilerde pek söylenmiyor nedense...

Bir soru: Dünyada kendi kendisine yeten, kapılarını kapattığında, hayatını ve standardını bozmadan yaşayabilecek bir ülke var mıdır acaba?

İlk aday: ABD...
    Ben ce ikincisi Iran 10 senedir amborgo

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Kabaca analizlerimle, bilgilerimi yanlışsa düzeltin...Bu konuyu yıllardır tartışırım arkadaşlarla

1.ABD ekonomisi kendisinden sonra gelen 3 ekonomiden(AB+Çin+Japonya) daha büyük bi ekonomi...Kabaca Dünyadaki her üretilen 10 malın 6 sını üretiyor

2.ABD Kabaca Dünyadaki her üretilen 10 malın 7 sini tek başına tüketiyor...

Bu rakamları analiz edersek...Çin ABD yi bitirecek hikayelerinde hep savunduğum konu...ABD Çindeki fabrikaları kapar ve Çinden mal almazsa Çin aç kalır

Doyayısıyla Dünyadan mal almazsa Dünya aç kalır...(

ABD nin Dünyanın en borçlu ülkesi ve batacak hikayesine gelirsek...Farz edelim ABD bi gecede Doları %1000 parasını devule etti ve aynı anda ülke içindeki tüm ABD vatandaşlarının maaş ve tasarrufları %1000 arttırdı...

Özetle Dünya batar ABD asla batmaz...Hele bizdeki bu üretmeden tüketme kafaları ile asla...

Birde yıllarca dinlediğim ABD iç karışıklıkla batacak hikayelerini iddi eden çevremden ABD ye gidenler döndüklerin bu fikirlerininde değiştşğini gördüm...İnanılmaz sıkı Hukuk düzenlerinin olduğunu söylüyorlar hani bizde hiç olmayan ve gittikçede kötüleşen...Ben görmedim ABD yi o ayrı...

Rakamlarda hata varsa lütfen düzeltin
    Bir tek soru sorucam baska sorum yok

Son 50-60 yildan beri istisnasiz hersene borcu ve borcun gdp ye orani artan bir ulke bunu daha ne kadar surdurebilir kirilma noktasi yokmudur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Ben ce ikincisi Iran 10 senedir amborgo
    Seviye pek yüksek sayılmaz ama eğer yetiyorlarsa önemli...

Ortadoğu ve doğu kaçakçılık demek...Herşeyi gizlice bulabilirler.

Bizim de kendi kendimize yetme olayımız herkes yemeye başlayınca bitti bence...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir zamanlar altı boş bir sloganımız vardı: "Dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri: Türkiye."...

Garip, anlamsız, Kırkpınara yakışan bir söz.

Siyasilerimiz çok severlerdi.

Şimdilerde pek söylenmiyor nedense...

Bir soru: Dünyada kendi kendisine yeten, kapılarını kapattığında, hayatını ve standardını bozmadan yaşayabilecek bir ülke var mıdır acaba?

Sacma

Dunyanin en cok ithalatini yapan ulke abd. Oyleki ekmek sut haric evimde amerikan mali yok. Hersey cin mali.

Ilk aday cin

Son aday amerika

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Tabiki ABD adamlar, Avrupadan mal gelecek deye baksalar ac kalirlardi, eski İspanyol ve Portekiz somurgeleri ise hic endustri ile ugrasmadilar, bir haltta olamadilar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ulan bu geri zekali, beni bir gun delirtecek!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Bugün güçlenen satışlar devam ederse kuvvetle muhtemel TCMB'nin ortalama beklentiler üstü faiz artışı yapacağını içeriden öğrenenlerden kaynaklanan satışlar olduğunu ve Karar sonrası ise düşükten alımlarına başlayacaklarını tahmin ediyorum.

Sayfa 1000/1024 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •