Sayfa 110/1030 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Simdi bi kac banka dolastim
    700k ₺ icin verdikleri oran 32 gunluk
    Vakifbank--- 25
    Garanti---- 25
    Finansbank---- 22.75
    Denizbank---- 22.5
    Dedim hepsine MB 625 puan artirdi bu oranlarda baglanir mi musteri temsilcileri ile tartistik resmen gercekten bankalar vatandasi dudukleme derdine dusmusler oranlarin daha banka sistemlerine fiyatlama olarak gecmedigini dusunuyorum fakat gene mt lerin verdikleri oranlar ve soylemler vatandasi resmen parasini cop etmekle esdeger is yapma

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Ya daha bankaları hemen bu kadar sorgulamak yersiz..bi gelecek hafta olsun..sakinn.

3. HEMEN YANSIMAZ oranlar beklemek lazım 1-2 hafta

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Burada ki herkes nerdeyse akli basinda insanlar ama gecmisi cabuk unutuyorsunuz..

daha once de faizler % 13 teyken mb nin hatalari sonucu faizler resmiyette dusuk olsa bile 17-18 lere cikmisti..Sonra ne yaptilar ..mb faiz artirdi 18 oldu.nerdeyse 1 ay kimse faiz artirimi kadar fark alamadi..

simdi de daha dune dek faizler 18 di resmiyette..ama gecen hafta bile 22-23 oranlar alanlar vardi..simdi bu arada ki fark kapandi ve bankalarin 23-24 ten fazlasini verecegini dusunmuyorum..
    Politika faizinin altinda oran vermeleri pek uygun olmaz. Hele yilsonu enflasyon beklentileri 21 22 (iyimser rakam) olmasi beklenirken su anda 25 altinda mevduata talep cok olmaz. Mevduat nedem onemli. Enflasyonu baskilamak istiyorsaniz tuketimi kismali ve tasarruflari artirmalisiniz (tabi bunun buyumeye istihdama olumsuz etkileri cok olacak)

Para mevduata ne kadar cok giderse bu enflasyonun dusmesi icin iyidir. Ne kadar yuksek mevduat verirsen dolarizasyonu o derece dusurursun

Bu baglamda mevduatin cazip olmasi icin 30 lara yaklasmasi gerekir.

25 altinda mevduatta dolarizasyon devam eder.

Ben devletin yerinde olsam yilsonuna kadar gunluk aylik net getirisi yuzde 10 15 arasinda olan bonolar acarim. Bu sekilde hem faize karsi mesefeli olanlar hem de dolar sahibi olanlar bu bonolari alirlar. Devlet bu sekilde hane halkina borclanir. Evet bu dislama etkisi yaratir ama devletin de harcamalari icin buyuk bir finansman olusturur.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bankaların yüksek oran verememesi topladığı parayı vereceği yani kredi alacak kişi sayısının çok az olmasıdır kim 40 tan kredi almak isterki

6.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Bankaların yüksek oran verememesi topladığı parayı vereceği yani kredi alacak kişi sayısının çok az olmasıdır kim 40 tan kredi almak isterki

valla şu an adam yandım Allah diyor bırak 40 ı 50/60 da olsa işi döndürmek için kredi alır. asıl sorun kim kredi verir? pankalar verdiği paraları toplamak en azından batırmamak derdinde

Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Bankaların yüksek oran verememesi topladığı parayı vereceği yani kredi alacak kişi sayısının çok az olmasıdır kim 40 tan kredi almak isterki

eli mahkum olan bu krediyi alır. banka ise 1 yıllık kredi vermiş, mevduat vadesi ise çoğunluk aylık. yani mevduatı döndürmek zorunda. kısaca bankanında eli mahkum.

8. Arkadaşlar merhaba,kullananlar varsa birşey soracağım.Bu şekerbankta gerek yıllık bono gerekse repo/mevduat kullanıyorum.Ama bu banka şubeden MT ilede görüşsem,MH lerinide arasam EFT yi ücretsiz yapmıyor.Sorum şu;Şekerbank kullanıpta EFT yi mobil bankacılıktan yada int.bankacılığından ücretsiz kull*****nız var mı?Tşkler..

Sayfa 110/1030 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •