Sayfa 145/1000 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla aynı dertten muzdariptim.Sonra garanti bankasından aldım geçtim.Baktım sahipleri gavur.BBVA diye bir şirket,şirketin uluslararası ortaklıklarının listesini okumaya vaktim yetmedi.Bizim garanti tırnağının ucu bile değil.E devletin de uluslararası bir bankaya el koyması her koşullarda bence biraz sıkar dedim.Bu durumda hsbc var ıng var benim bildiğim sağlamlar bunlar.Ziraat ,halk,vakıf bence biraz sakıncalı .İş bank da sağlam ama baksanıza bugün reisin dediklerine.Mecburen gavur bankaları daha sağlam geldi.Umarım yanılmamışımdır.
    Ben devlet bankalarına güvenmeyi tercih ederim. Geçmişte bankalar batarken devlet bankaları ayaktaydı...
    Devlet bankasına güvenmeyip sizin tabirle elin gavuruna mı güveneceğiz...
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, yatırım konusunda kimseye de güvenmeyin...

2. "Kanal İstanbul bizim için en önemli proje"

-Murat Kurum/Çevre ve Şehircilik Bakanı-

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...proje-2627765/

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla aynı dertten muzdariptim.Sonra garanti bankasından aldım geçtim.Baktım sahipleri gavur.BBVA diye bir şirket,şirketin uluslararası ortaklıklarının listesini okumaya vaktim yetmedi.Bizim garanti tırnağının ucu bile değil.E devletin de uluslararası bir bankaya el koyması her koşullarda bence biraz sıkar dedim.Bu durumda hsbc var ıng var benim bildiğim sağlamlar bunlar.Ziraat ,halk,vakıf bence biraz sakıncalı .İş bank da sağlam ama baksanıza bugün reisin dediklerine.Mecburen gavur bankaları daha sağlam geldi.Umarım yanılmamışımdır.
    Valla ben düğünden gelen ve sonradan aldığım tüm altınları isbankasi kasa kiraladım attım umarım bişeyler olmaz . Banka üzerinden almakdan daha mı sağlam bilmiyorum.

biri şu dış mihrakları durdursun gayri.

nereye gidiyah?

5. Dolar yine coştuuuuu😆

Alıntı Originally Posted by Baron Yazıyı Oku
    Ben devlet bankalarına güvenmeyi tercih ederim. Geçmişte bankalar batarken devlet bankaları ayaktaydı...
    Devlet bankasına güvenmeyip sizin tabirle elin gavuruna mı güveneceğiz...
    Hocam Atatürkün mirasını iptal edecek hükümet galiba.Olay bu seviyede.Yoksa devlete güvenmek lazım da.Bilemedim şimdi.Ben pek inanmıyorum da ,bankada hesaplara el konma falan konuşuluyor insan rahatsız oluyor.Gavurun paraya el koymak da pek kolay değildir.Devlet kendi vatandaşının paraya daha kolay el koyar gibi.

7. Aslında uzun vadede Dolar faizleriyle Altın ons fiyatında korelasyon ya da ters korelasyon olduğunu söylemek çok zor.

Örneğin 1970-80 arası Hem USD faizleri hem de Ons altın fiyatları aynı anda yükselmişler. Ayrıca 1980-1990 arası USD faizleri düşmesine rağmen Ons altın yükselmemiş, hızla düşmüş.

Diğer yıllarda ise bazen ters bazen de düz korelasyon söz konusu

Kaynak:

https://tr.tradingeconomics.com/unit.../interest-rate (grafikte sağ alttaki max bölümünü tıklayın)

https://www.macrotrends.net/1333/his...100-year-chart

8. Merkez'in shortlar kaçtan bağlanmıştı maliyeti neydi acaba, vadesi geldiğinde iyi bir zarar yazmasın bunlar?

Faiz de boşa gitmiş gibi görünüyor, daha üstünden 2 iş günü geçmeden faiz kararının olduğu noktaya geldi dolar.

Sayfa 145/1000 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •