Sayfa 591/1030 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yarını bekleseydiniz keşke
    Enflasyonun yansıması olur belki oranlara
    Bankalar sözleşmişler gibi yarın da bir şey çıkmaz diye bağladım gitti..

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    24 temmuz'da da benzer bir tutum izlemişti. Faiz arttırmamıştı. Halbuki 100-150 puanlık bir önden yükleme yapsaydı o meşur 625 bazpuanlık faiz artışını yapmak zorunda kalmayabilirdi veya çok daha az bir faiz yeterli gelebilridi. 100-150 baz puanlık ufak bir ütülemeyi yapmaktan imtina edip daha sonra kepçeyle geri vermek te var.
    Ufak bir artış yapılsa zaten kredi faizleri aşırı derecede etkilenmez, ama sinyal etkisi ile sağlam bir duruş sergiler. Zira Kasım ve Aralık ayına kadar bu denklemde negatif faiz vermeye başlayacak. Bu da kendisini bir bakıma *yine* korumasız bırakması demek.
    Merkez bankasının korumasız kaldığında sonuçlarının ne olduğunu bizzat yaşayarak gördük.
    Aynen öyle yapmasi lazım enflasyonun %30 u bulacağı açık ..artık klasik MB ..dayandığı yere kadar dayanıyor dayanamayınca salıyor ..450_625 yaptığı gibi...yine öyle olabilir ama dediğin gibi olmadan kademeli yapmalı..negatif olacak yoksa..enflasyon kolay kolay düşmez daha elektrik gaza bu %20 daha yaparlar akaryakıt keza öyle keza kış geliyor gıda fiyatları daha da pahalanacak ....yıl sonu memur çalışan emekli nerden baksan bu %20 enflasyon farkı doğacak ...bütün bunlar enflasyonun 2019 2.yarisina kadar düşmesini engeller . .politikayı %30 a çekip 2019 hazirana kadarda dusurmemeli o zaman enflasyonu düşürür yoksa 2019 genelinde beklenen %15 lik enflasyonu bile ağustos eylül de geçebilir.

3. özel sektör tahvillerine yatırım yapanlar dikkat etsin... bugün de ae arma tahvilini ödeyemedi

4. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Damat açıklama yapana kadar bende merkezin pozisyon alacağını düşünüyordum. Ama en yükseği görüldü açıklamaları merkezin aksiyonunu engelleyen açıklamalar.Geçen sefer izin çıkmıştı. Bence pas geçmesi yüksek ihtimal artık.

Kimse bu durumu daha da ateşler demesin. Şu ana kadar ki durum bir mecburiyetten değil bir tercih meselesidir. VE idare böyle uygun gördüğü içindir.

6. Bugün Burgan yaşadığım macerama mı anlatayım .

Biraderin hesabı da vardı .

Limit 500000 dem 30 000 düşürmüşler .

Telefon bankacılığından artırıldı .

Ama telefon onayı bende anında gelen saniyesinde onda gelmedi .

Şube dilekçe kabul olmaz dedi form doldur vs vs .

Onay genel merkeze gidecek çağrı merkezi arayacak vs vs .

En sonunda yakındaki bir şubeden yazılı talimat şubeye fakslandı öyle oldu .

Yaklaşık 5 saatte çıkış olmadı internetten hiç limite bakmamış .

Güvenlik için siber saldırı vs diye limit düştü demişler .

BDDK ya şikayet ederim vs şöyle dedim ama demedi sanırım o yüzden beklettiler.

Para gelirken hıpır hıpır para çıkarken meee yaptılar .

Hsbc den bağladık orada da gol atıyordu.

Valörlü açmış defterde farkettim gün sonu düzelteceğiz merak etmeyin diye gülen surat gönderdi whatsapp dan .

Baktı Adam biliyor prosedürü hemen r yaptılar

Bakalım burada hangi çılgın maceralar olacak

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, günde 1.8 milyondan fazla para harcadı.
    https://tr.sputniknews.com/ekonomi/2...-yillik-gider/

8. Bu fırıncılar da amma ağlıyor dün bir fırıncı vardi TV de adam Pendik'te 250 gramı 1 liradan satıyor günlük 900 ekmek satıyorum 400 TL kar ediyorum diyor...1.25 ten 1.50 den satanlar ne kadar kar ediyordur o zaman ..bende dün kendi mahallede bakkal keşfettim adam 250 gramı 1.15 ten satıyor demekki hem fırıncı hem kendi kar ediyor...hadi millet pahalı yiyecekten kisiyorda günde 10 ekmek alan kalabalık aileler var yazıktır kardeşim...ben hayatımda daha kapanıp iflas eden fırın bilmem mahallemde hepside en az 30 yildir durdugu yerde duruyor ..hep ağlama hep ağlama .

Sayfa 591/1030 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •