Sayfa 818/1000 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Enflasyonun düşmesi ve buna bağlı olarak faiz lerin de düşmesi muhtemel orta vadede.. Ancak önemli olan önce enflasyon mu düşecek sonra faiz mi, yoksa önce faiz indirilecek sonra enflasyon mu....
    Her ikisinin düşeceği 10 yıllık tahvil faiz lerinin 18, 50 Civarının üzerine çıkamaması teyid etmekte. Amma önemli olan sırası!
    Bol kazançlar
    İyi de hocam herkes tüfe üfe makası çok arttı bu üretici fırsatı buldu mu bu üfe tüfe makasını kapatır zamları yapmak zorundalar dediler.Yani bir nevi bu huzur ortamı üretici zamları ile bozulmaz mı.

2.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Enflasyonun düşmesi ve buna bağlı olarak faiz lerin de düşmesi muhtemel orta vadede.. Ancak önemli olan önce enflasyon mu düşecek sonra faiz mi, yoksa önce faiz indirilecek sonra enflasyon mu....
    Her ikisinin düşeceği 10 yıllık tahvil faiz lerinin 18, 50 Civarının üzerine çıkamaması teyid etmekte. Amma önemli olan sırası!
    Bol kazançlar
    Yahu tahvil faizleri oyun hamuru gibi. İki hafta önce 17 lerdeydi 10 yıllık geçen hafta 21 gördü. Siftah yeni düştü 18.50 altına Görende 6 aydır 18.50 yi geçemiyor sanacak.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Neyse boşverin bu karışık kuruşuk işleri,6.50 den dolar alanlara nasıl geçti di mi.E alın diyenlerin yatacak yeri yok.Ben grafiğe baktım dolar rsi macd analizine ve 500 günlük ortalamalara falan bakıldığında 4.70 e kadar çekilir arkadaşlar.Dolar altın falan boş işler maketten ev işine ben sıcak bakıyorum.Geçen baktım bizim köşedeki inşaatın şovrumunda da baya sıcak ve samimi bir hava vardı,dur bu hafta sonu bir daha bakim şu makete.)))))))))))))
    Sizin köşedeki inşaatın sekreteri güzelmiş.

4. Takdir etmek gerekir ki yönettim piyasaya iyi moral ve gaz veriyor. Sanırım bu ilk oluyor, her enstrümanı kullanıyorlar. Ters olan ise bu gibi enstrümanı şimdi kullanması gelecekte birşey kalmıyor. Örneğin reklamlar bile veriliyor .” Tarihte görülmeyen “ enflasyonla mücadele” eteketleri filan gibi . Bu akşam ŞoK markette bunlardan gördüm. Az satılan ve temel ihtiyaç maddesi olmayan mallar üzerinde idi. Ki onlarda , % 40 -50 fiyat artışı görmüş ve % 10 indirim yapılarak “enflasyonla mücadele “ etektekti mallardı. Seviyorum lan bunları. 😀

5. Bazen sert üslup oluyorda yani bazı yazılarda dayanılmaz boyutta oluyor. Şehir efsaneleri tadında.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yahu tahvil faizleri oyun hamuru gibi. İki hafta önce 17 lerdeydi 10 yıllık geçen hafta 21 gördü. Siftah yeni düştü 18.50 altına Görende 6 aydır 18.50 yi geçemiyor sanacak.
    Haklısın peki faiz indirimi yada enflasyonda düşüş olmadan neden 18 e indi...
    Yada şöyle bakalım usd neden en yoğun dış borç ödemesi sonrası 6,50 den 5,50 ye düştü..
    Yada neden rahibi serbest bırakacağımız belliyken 4,93 usd kurunda abd ile rahip oyunu ile kuru 7,20 ye taşıdık ta neden 6,00 lirada serbest bıraktık..
    Yada iş C hissesi ve iştiraklerinde 1 sene öncesi yapılan hisse devirleri bitince, gelişmeler gerçekleşti..
    Yada fx ve viob ta 1000 lerce kontratı 6,50 /7,00 arası kim shortladı, neden pozisyonlar kapanmıyor..
    Yada kimleri CdS oyunu ile yuttular..
    Yada malum NQ fonu %9 bist hisselerini 1,,2 cent te sattı yada sattırdılar..
    Yada devam etmeyeyim.
    Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Sizin köşedeki inşaatın sekreteri güzelmiş.
    Valla benim durum aynı ayhan hocamınki gibi,ben alalım gitsin diyorum maketten bir tane, yatırım olsun diye.Bizim hanım satıcı kız ev ,fırsat , güzel yatırım olur falan dedikçe bu kelimelere allerji kaptı bilmiyorum artık nedense o pek sevmedi şovrumun havasını ,hatta bir nevi kıl kaptı gibi tam anlayamadım artık olayı.))))))) Bedava verseler hanım müsade etmez hocam o iş yaş ,bizim yatırım işi yatar valla.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Haklısın peki faiz indirimi yada enflasyonda düşüş olmadan neden 18 e indi...
    Yada şöyle bakalım usd neden en yoğun dış borç ödemesi sonrası 6,50 den 5,50 ye düştü..
    Yada neden rahibi serbest bırakacağımız belliyken 4,93 usd kurunda abd ile rahip oyunu ile kuru 7,20 ye taşıdık ta neden 6,00 lirada serbest bıraktık..
    Yada iş C hissesi ve iştiraklerinde 1 sene öncesi yapılan hisse devirleri bitince, gelişmeler gerçekleşti..
    Yada fx ve viob ta 1000 lerce kontratı 6,50 /7,00 arası kim shortladı, neden pozisyonlar kapanmıyor..
    Yada kimleri CdS oyunu ile yuttular..
    Yada devam etmeyeyim.
    Bol kazançlar
    E oyun bitti mi,belki de yeni kartlar dağıtıldı başka bir el oynanacak)))))) FED bu yıl sonu ve gelecek yıl bence ne eller oynayacak ,,oyun sade TL ile dolar arasında oynanmıyor dolar tüm para birimlerine karşı bir kaç el oynayacak ,tüm dünya şaşacak.))))))Bu senaryo olamaz mı yani.

Sayfa 818/1000 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •