Sayfa 206/211 İlkİlk ... 106156196204205206207208 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Varant 24

1.  Alıntı Originally Posted by vrnt Yazıyı Oku
    Yeni sayfa açtım tüm varantcıları beklerım
    Sayfa.??

Kardemir Alım göçertecek

2. varant'ın bir avantajı kalmadı maalesef. çünkü gün geçtikçe varant değer kaybediyor. ve yeni açılan varantlar zaten yüksek fiyattan geliyor.

hani 0,05 den alayım 0,50 den satayım veya 1 liradan satayım bunlar imkansız, varant'ın vadesi yetmiyor.

bunun yerine madem 5 lira olan garanti bankası 7 lira olacağını iddaa ediyorsanız gidin vadelisinde long açın. kâr ettikçe ekleme yapın 7 liraya ulaştığında paranız varant'tan daha fazla kazanacak.

Yatay olduğunda varant eriyip gittiği gibi mesela 7 lira garan fiyatı desek, 1 ay boyunca 6-6,5 'da kalsa paranızı sıfırlar. gelip son günlerde + yapmaya başlasa bile sizin varant gram oynamaz.

varant'ın tek avantajı teminat. teminat sıfır... ama vadeliye göre avantajsız. aldığınız riske değmez.

amerika'da ki gibi olsa girilir ama bu şartlarda maalesef.

mesela ben geçenlerde petkim varantı aldım 6,5 lira olacak diye.... taa 2 ay öncesinde fiyatı 4 liraydı. varantın son günlerinde 5 liraya geldi ama bizim varant takılı kaldı 0,01 - 0,00 'da kotasyon bile vermedi. halbu ki vadelisinde olsam epey bir kâr edecektim.

3. Evet varant olayı tam olarak budur

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    varant'ın bir avantajı kalmadı maalesef. çünkü gün geçtikçe varant değer kaybediyor. ve yeni açılan varantlar zaten yüksek fiyattan geliyor.

hani 0,05 den alayım 0,50 den satayım veya 1 liradan satayım bunlar imkansız, varant'ın vadesi yetmiyor.

bunun yerine madem 5 lira olan garanti bankası 7 lira olacağını iddaa ediyorsanız gidin vadelisinde long açın. kâr ettikçe ekleme yapın 7 liraya ulaştığında paranız varant'tan daha fazla kazanacak.

Yatay olduğunda varant eriyip gittiği gibi mesela 7 lira garan fiyatı desek, 1 ay boyunca 6-6,5 'da kalsa paranızı sıfırlar. gelip son günlerde + yapmaya başlasa bile sizin varant gram oynamaz.

varant'ın tek avantajı teminat. teminat sıfır... ama vadeliye göre avantajsız. aldığınız riske değmez.

amerika'da ki gibi olsa girilir ama bu şartlarda maalesef.

mesela ben geçenlerde petkim varantı aldım 6,5 lira olacak diye.... taa 2 ay öncesinde fiyatı 4 liraydı. varantın son günlerinde 5 liraya geldi ama bizim varant takılı kaldı 0,01 - 0,00 'da kotasyon bile vermedi. halbu ki vadelisinde olsam epey bir kâr edecektim.

4.  Alıntı Originally Posted by forman83 Yazıyı Oku
    0,32 gördu kar aldım
    uzıuc satım izliyorum
    yarın 95250 görürse tekrar atlar 80k x100 için seviyelerıne kadar beklerim
    )
    Devam asil is haftaya gibi..

5. Bugun itibariyle anladim ki varant isi hele ki piyasa volatilden kumardan beter . Basima gelen bir olayi sizinle paylasayim diger arkadaslarin cani yanmasin . Petrol varanti Pxdei . Dun petrol kapanistan sonra yaklasik yuzde 4 dustu . Pxdei varantinda Piyasa yapici Dun Saat itibariyle 0.06 dan mali aliyordu. Ben de bu kapanisin uzerine yuzde 4 dusmus varantta lotlar 0.04-/0.05 e cekilir diye satis emirlerimi geceden 0.05/0.06/0.07 ye yazdim . Sabah bi baktim ki piyasa yapici Benim lotlari sildi supurdu fiyata gore 0.03/0.04 e duser dedigim varant gitti 0.11 den py yapici alim koydu. Yani yuzde yuz acilista kaybettim. Simdi bu 0.11 den birilerine bu lotlari iteleyecekler ve bu kisiler petrol arttiginda gecen basima gelen hadisede oldugu gibi varantlarinin artmadiklarini gorecekler. Cuma gunu petrol yuzde 2 artidayken Bi anda 4 kademe silip asagiya yazdiklari gibi . Hacim dar oldugu icin piyasa yapici istedigi gibi at kosturuyor, sakin ama sakin volatil dayanak varliklarinda islem yapmayin adami yamulturlar. Su anda Dun kapanis seviyesinden eksi yuzde 3 olmus Pxdei varanti yuzde 70 primli, bu mallari birileri su anda aliyor 0.11 ve 0.12 lerden. Bunlari petrol oyle yuzde 7-8 artmadigi surece ust bir rakamdan vermeleri mumkun degil 75 dolar hedefinden baya uzakta ederi 0.03 falan o varantlarin

6.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Bugun itibariyle anladim ki varant isi hele ki piyasa volatilden kumardan beter . Basima gelen bir olayi sizinle paylasayim diger arkadaslarin cani yanmasin . Petrol varanti Pxdei . Dun petrol kapanistan sonra yaklasik yuzde 4 dustu . Pxdei varantinda Piyasa yapici Dun Saat itibariyle 0.06 dan mali aliyordu. Ben de bu kapanisin uzerine yuzde 4 dusmus varantta lotlar 0.04-/0.05 e cekilir diye satis emirlerimi geceden 0.05/0.06/0.07 ye yazdim . Sabah bi baktim ki piyasa yapici Benim lotlari sildi supurdu fiyata gore 0.03/0.04 e duser dedigim varant gitti 0.11 den py yapici alim koydu. Yani yuzde yuz acilista kaybettim. Simdi bu 0.11 den birilerine bu lotlari iteleyecekler ve bu kisiler petrol arttiginda gecen basima gelen hadisede oldugu gibi varantlarinin artmadiklarini gorecekler. Cuma gunu petrol yuzde 2 artidayken Bi anda 4 kademe silip asagiya yazdiklari gibi . Hacim dar oldugu icin piyasa yapici istedigi gibi at kosturuyor, sakin ama sakin volatil dayanak varliklarinda islem yapmayin adami yamulturlar. Su anda Dun kapanis seviyesinden eksi yuzde 3 olmus Pxdei varanti yuzde 70 primli, bu mallari birileri su anda aliyor 0.11 ve 0.12 lerden. Bunlari petrol oyle yuzde 7-8 artmadigi surece ust bir rakamdan vermeleri mumkun degil 75 dolar hedefinden baya uzakta ederi 0.03 falan o varantlarin

Varant avantajlı gibi duruyor, çok kazandırır gibi duruyor ama işin aslı öyle değil. Gün geçtikçe varantın değeri sayıyor...

bunu bir sayaç gibi düşünün.... 1 liradan sayacı açıyor, SIFIR'a kadar geri sayıyor. aralarda şanslıysan yukarı tepmelere denk getiriyorsun...

mesela Borsanın yükselişine varant alacaksın... Yeni ihraç edeceği varantlar 1 lira, 2 liradan satılığa çıkıyor. 100.000 'den 115000 'e gidecek diyor... 2 ay süre veriyor... ilk çıktığında 115 'i görürse 2 liraya anca çıkıyor varant... ilk ay 115 'i görse 2 liraya çıksa oradan %100 kazancınız olacak... geri dönmeye başlasa, varant fiyatı sıfır liraya kadar gidiyor...

Zarar kısıtlı, kâr sınırsız dediği iş aslında tam bir dalavere.

Halbuki endeks'in vadelisinde direk 100binden 115'e çıksa zaten %100 den fazla kazanacaksınız.. zaten %100 den fazla kazanacaksınız ve varant gibi fiyatın geri gitmesiyle uğraşmayacaksınız.

Bu yüzden varant'tan para kazanma ihtimaliniz %1 .
    sistem tamamen piyasa yapıcının kazanması üzerine kurulu.

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Varant avantajlı gibi duruyor, çok kazandırır gibi duruyor ama işin aslı öyle değil. Gün geçtikçe varantın değeri sayıyor...

bunu bir sayaç gibi düşünün.... 1 liradan sayacı açıyor, SIFIR'a kadar geri sayıyor. aralarda şanslıysan yukarı tepmelere denk getiriyorsun...

mesela Borsanın yükselişine varant alacaksın... Yeni ihraç edeceği varantlar 1 lira, 2 liradan satılığa çıkıyor. 100.000 'den 115000 'e gidecek diyor... 2 ay süre veriyor... ilk çıktığında 115 'i görürse 2 liraya anca çıkıyor varant... ilk ay 115 'i görse 2 liraya çıksa oradan %100 kazancınız olacak... geri dönmeye başlasa, varant fiyatı sıfır liraya kadar gidiyor...

Zarar kısıtlı, kâr sınırsız dediği iş aslında tam bir dalavere.

Halbuki endeks'in vadelisinde direk 100binden 115'e çıksa zaten %100 den fazla kazanacaksınız.. zaten %100 den fazla kazanacaksınız ve varant gibi fiyatın geri gitmesiyle uğraşmayacaksınız.

Bu yüzden varant'tan para kazanma ihtimaliniz %1 .
    sistem tamamen piyasa yapıcının kazanması üzerine kurulu.

sn. Hermesj bir örnek yapabilirmisiniz. hisse vadelisinde

örn. garanti 8 tl diyelim.

teminatı. 100 tl olsun

benim 10 bin tl param var

ne kadarlık alım yapabilirim.

ve 8.10 olduğunda kazancım ne olur

9 tl olduğunda kazancım ne olur.

teşekkürler

8.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    sn. Hermesj bir örnek yapabilirmisiniz. hisse vadelisinde

örn. garanti 8 tl diyelim.

teminatı. 100 tl olsun

benim 10 bin tl param var

ne kadarlık alım yapabilirim.

ve 8.10 olduğunda kazancım ne olur

9 tl olduğunda kazancım ne olur.

teşekkürler
    Buna net cevabı o gün ki verilerle alırsınız..

Theta vs hesaplayarak.

Şöyle söylüyeyim eğer vade bitimine yakınsa pek bişi bırakmaz, aldığınız fiyat önemli...
    0,30 ise 0,90 olur.

mesela 0,30 ise aldığınızı varsayalım... 35BIN adet alırsınız... 10bin liranızı 30bin lira olarak alırsınız... vadenizin tarihine göre değişir... uzak vade 0,30 dan başlamaz zaten... muhtemelen 15-20 gün bir süre kalmıştır bitmesine eğer 0,30 dan alıyorsanızç

Sayfa 206/211 İlkİlk ... 106156196204205206207208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •