Sayfa 272/1000 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Bende destekliyorum.
    Neden..?
    Poşette hatta genel olarak pvc kaplarda barindirilan gıda maddeleri çok çabuk bozuluyor.Sağlığa uygun değil.
    Sağlığa uygun kaplar, mümkünse cam, toprak kap, küp kalayli bakır kaplar vs.
    Poşet muadili file, bez torba, kağıt ambalaj.
    Bunların içinde en ekonomik ve kullanislisi bez torbadir.
    Yikanabilir ve hava alışverişi sağlar.
    Peki şöyle yapalım bu poşet işinde vatandaşı marketler kucaklasın ama bu 0,25 kuruş vergi mahsuplaşması kabul edilmeksizin. HEr ay market yaptıgı poşet tahsilat tutarını çevre ile ilgilenen örgütlere ödeme yapsın ?

Yada devlet dev bir proje başlatsın örnegin nevşehirin xxxxxx kasabası xxxxx metre kare alan bu ayki poşet parası ile dünyanın en büyük orman alanlarından olacak
    birdahaki ay adıyaman birdahaki ay aksaray VB 2 yıllık proje olsa iyi olmazmı

bunun gibi fikirler üretilebilir ama buradaki amaç çevre filan değil tamamen ticari

2.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Bende destekliyorum.
    Neden..?
    Poşette hatta genel olarak pvc kaplarda barindirilan gıda maddeleri çok çabuk bozuluyor.Sağlığa uygun değil.
    Sağlığa uygun kaplar, mümkünse cam, toprak kap, küp kalayli bakır kaplar vs.
    Poşet muadili file, bez torba, kağıt ambalaj.
    Bunların içinde en ekonomik ve kullanislisi bez torbadir.
    Yikanabilir ve hava alışverişi sağlar.
    Onlarca yıldır tüketim toplumu yaratmak için milletin beynini yıkayanların,geri vites yapması pek mümkün görünmüyor ancak ola ki böyle bir kültürü getirmeye kalkarlarsa işin sonu Yunanistan'dan amfora ithal etmeye kadar gider.

3.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Peki şöyle yapalım bu poşet işinde vatandaşı marketler kucaklasın ama bu 0,25 kuruş vergi mahsuplaşması kabul edilmeksizin. HEr ay market yaptıgı poşet tahsilat tutarını çevre ile ilgilenen örgütlere ödeme yapsın ?

Yada devlet dev bir proje başlatsın örnegin nevşehirin xxxxxx kasabası xxxxx metre kare alan bu ayki poşet parası ile dünyanın en büyük orman alanlarından olacak
    birdahaki ay adıyaman birdahaki ay aksaray VB 2 yıllık proje olsa iyi olmazmı

bunun gibi fikirler üretilebilir ama buradaki amaç çevre filan değil tamamen ticari
    İyide hocam herşey poşete kalsa bir taraftan poşet yasaklanıyor güzel bir karar ancak Yılmaz Özdil'in kendi köşesinde belirttiği durumlar ne olacak.
    https://www.cayyolu.com.tr/yilmaz-oz...um-ama/203547/

4. Tam da ben de senin gönderinin linkini koyacaktım

http://www.hisse.net/topluluk/showth...45#post2943345

5.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    İyide hocam herşey poşete kalsa bir taraftan poşet yasaklanıyor güzel bir karar ancak Yılmaz Özdil'in kendi köşesinde belirttiği durumlar ne olacak.
    https://www.cayyolu.com.tr/yilmaz-oz...um-ama/203547/
    Aslında bende aynı şeyleri söylüyorum amaç çevre korumak degil amaç market lobisinin daha çok kazanma hırsı.

6. TAHVİL SON DÜN % YÜKSEK DÜŞÜK

TR 2 YILLIK TAHVİL 21,13 20,59 2,62 21,13 20,59
    TR 10 YILLIK TAHVİL 17,40 17,40 0,00 0,00 0,00
    TR 5 YILLIK TAHVİL 18,35 18,21 0,77 18,35 18,35

2 yıllık gösterge faiz de yükseliş var gözle görünür şekilde...

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şu anda bu forumu okuyan 16 üye ve 38 ziyaretçiye sesleniyorum gel vatandaş gel batan geminin malları bunlar.Siz dolar alıp doları yükseltmezseniz biz zarardan nasıl kurtulacağız.İtiraf ediyorum, ben de az çakal değilim ama hakiki düşüncelerim bunlar arkadaşlar )))))))
    ÇAKAL SENi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    O anormal dolar yükselişi bir op.du artık anlayın yoksa doların normal bır seyırı degıldi...resmen birileri düğmeye bastı ama güçleri yetmedi tabi...beklenmemeli artık çok anormal fıyatları..bugün Sn. Bakan zaten açıkladı..onları bır okuyun..felaketlestırmemeli..herşey kontrollü merkezın eli kuvvetli..Reis Bahçeli..yakın Zaman'da buluşacaklar..
     Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Yıl sonu zaten 5.44 revıze edildi...ama orada bile kalması zor..merkezin eli çok çok kuvvetli...durağan..
    Sanırım millet sizi yanlış anladı. Merkezin eli kuvvetliyken 3.5 dan 7 ye çıkabildiğine göre,merkezin eli zayıf olduğunda 10 liraların iyimser bir tahmin olduğunu mu söylemek istiyorsunuz? Yoksa merkezin eli o zaman zayıftı ve 3 ayda astronomik faizlerle borç alındı ve elini güçlendirdi,bu yeni alınan borçların da kanburu eklenince,hele bir de şimdi bulunabilen borcun bulunamaması durumunda daha da felaket bir senaryo bizi bekliyor demek mi istiyorsunuz?
    Herhalde cari açığın kontrol altında olmasıyla bir ilgisi yoktur, dolar yükseldiğinde ,millet tüketimi durdurduğu için azalan cari açığın dolar biraz aşağı geldiğinde yeniden tırmanacağını anlayabilmekte bir sıkıntı yoktur değil mi? Bu 3 ayda petrol bulup,üretim patlaması yaşandığına dair de bir veri yok çünkü.

Sayfa 272/1000 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •