Sayfa 97/302 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 2409 madde; 769 - 776 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Yatırım ve büyüme Dardanel de değil Niyazi Önen Gıda da. Dardanel boşaltılarak oluşturulan bir şirketin büyümesi sana yaramaz. Niyazi Önen Gıda da olan şeyleri Dardanel miş gibi anlatıyorlar. Sen bunu biliyorsun ve onların ağzından yazmaya devam ediyorsun. Ya Aşkın ın adamısın yada kendisisin.
    Ayrıca sen 1.80 de iken de güzel şeyler yazıp daha iyi olacağını söylüyordun 1 e kadar geldi. Bakalım daha kaça kadar düşecek.

2.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Şirketimizin uzun vadeli borçlarını yapılandırdı bildiğiniz gibi.....

Her ay 360 bin dolar ödeniyor yani bugünkü para ile 1.440.000 lira......

aylık 20-25 milyon lira civarı ciro yapan bir şirket için bu parayı ödemek artık sorun olmaz diye düşünüyorum.

geçen yıl faaliyet karı olarak 10 milyon liraya ulaşan şirket finansman zararı fazla olduğu için 20 milyon lira civarı net zarar etti. bu sene finansman sorunu olmayacak....

şahsen kara geçeceğimizi düşünüyorum. sembolik kar açıklasa dahi uzun bir aradan sonra kar açıklayabilecek şirketin artma potansiyelinin gayet fazla olduğunu düşünüyorum...

tabi naçizane fikirlerimdir saygılar
    Bu senin 1.70 de iken yorumun

3.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Geçen yıl faaliyetlerinden kar etmesine rağmen borçlarının maliyetleri nedeniyle zarar eden şirketimiz bütün borçlarını uzun vadeye yayarak yapılandırdı.....

bu sene kar açıklayacağını düşünüyorum.....

Orta ve uzun vadede ise Yakın izleme pazarından çıkacağını düşünüyorum......

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniylede gıda şirketlerinin yükselişindende olumlu etkilenebilir
    Buda 1.80 yorumun

4.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Bugun 1.75 kapattı. Bu hisse 2.30 - 2.50 arası gidip gelirken burada bir kaç aya kadar güzel olacak diye yazanlar vardı. 5 ay geçti. Ben almayın düşecek dedim. Nereden bildim. Borsada çok uzmanmıyım. Hayır. Ama nereden bildim. Bu sahtekarlar ın ruhunu biliyorum. Bu sahtekarlar hisse topladıktan sonra hep el altından piyasaya balon haber pompalar. Güzel olacak diye mail ler atar. Sonra milletin eline verir. Bu hisse 2008 yılında 0.25 den 1.00 e kadar yükseldi. Ama bir kişi de bile hisse kalmamıştı. Son kişi satana kadar beklediler. Bir insanda zerre kadar ahlak olsa yapmaz bunu. Ben çok sabırlı yım beklerim diyen adamları hep döktüler. En son dardanel battı haberi yaydilar son kişiden aldılar. Şimdi bakıyorum yine birçok kişide hisse var. Olacaklar belli.
    Bu da benim 1.75 de yorumum

5. Sen Aşkın ın ağzından konuşuyorsun. Niyazinin bayraktarlığını yapıyorsun. Ky ye çok yükseklerden hep aldirmaya çalıştın. Hep güzel haberler var gibi gösterdin. Senin art niyetli olduğunu düşünüyorum. Diğerleri gibi ky değilsin.

6.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Bu senin 1.70 de iken yorumun
     Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Buda 1.80 yorumun
    1- Yorumlarımın altında kocaman kırmızı harflerle söylediklerim yatırım tavsiyesi kapsamında değildir yazmışım onuda paylaşsaydınız keşke....

2-Yazdıklarım hiç bir zaman kesin artacak türünden değildir, artabilir , düşebilir , benim fikrim böyledir derim. Kimseyi yönlendirmem.... kaldıki kendi fikrinizle değil benim sözlerim ile hisse alıp satıyorsanız vay halinize

3-bir hissenin artma potansiyeli olması artacağı anlamına gelmiyor.... Banka hisseleride son 1 yılda %50 düştü mesela bu onların güçsüz olduğunumu gösteriyor tabiki hayır. borsa zaten başlıbaşına bir risktir.

4-hissenin gelecekte potansiyeli olduğununa iinanıyorum. bu kadar kaliteli üretim yapan bir firmanın eninde sonunda düzel ulaşacağını düşünüyorum.... şahsi fikrimdir tekrar söylüyorum....

5-bir kişiyi saçma sapan sözlerle itham etmeden önce kalem ucu kadar tanısaydınız keşke. O zaman onun adamı , bunun tanıdığı türünden saçmalıklara girişmezdiniz.
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7. Önce hitit oldun. Yalanlar bitti geruze oldun. Şimdi çarli olarak yazıyorsun. Laflar aynı siyaset aynı. Sen hırsızların tarafındasın. Ben hep burada aynıyım.
    Şimdi seni deşifre ettim gider başka bir kullanıcı adıyla gelirsin. Güle güle çarli. Başka isimle yine beklerim.

8. Birde şu var.....

Hisseyi sürekli kötüleyerek düşmesini sağlayıp altan alta hisse toplamak mı yoksa amacınız ?

Yoksa o dediğiniz şahışlarla ilişkisi olan aslında sizmisiniz ? diyede merakta ediyorum doğrusu
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 97/302 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •