Onemli Gunler Banner
Sayfa 951/1012 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Yurt dışında yaşayanlar için uzun dönemde sorun teşkil edebilir ama 1 hafta kalacak birinin kaç defa sms ile işi olacak ki? Kaç defa 25 tl verir ki? Ota moka zam gelir her gün seve seve o parayı öder, bunu düşünmez ama yurt dışında belki 1 veya 2 defa ödeyeceği 25 tl'nin hesabını yapar. Buna takıntıdan başka bir anlam veremiyorum.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Uzun vadeli tecrübelerime göre bu tür bir alışkanlığa sahip olmak uzun vadede tasarruf ve finansal okur yazarlığı kuvvetlendirebilir.

Bu tür ufak detaylar ve harcamalar zaman içinde ciddi meblağlar tutabilir.

Telefon ücreti
    Banka komisyonu
    EFT ücreti
    Sigaraya verilen para
    Lüks araba vergisi

gibi neredeyse yüzlerce detay parasal anlamda marjinal faydayı azaltabilir.

Bu gibi detaylara dikkat ederek uzun zaman diliminde devasa tasarruflar sağlanabilir. Ama bu insanın kendi zevkleri için para harcamaması anlamına gelmez. İnsanın kendi zevki ve deneyimi için harcadığı paralar marjinal faydayı düşürmez zira bu deneyimlerin de her biri kendi başlarına birer marjial faydadır.

Ancak Vodaofone'a ödenen günlük 25TL hiç bir deneyim içermez ve bu işlemin kendisinin marjinal faydası da neredeyse sıfırdır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Uzun vadeli tecrübelerime göre bu tür bir alışkanlığa sahip olmak uzun vadede tasarruf ve finansal okur yazarlığı kuvvetlendirebilir.

Telefon ücreti
    Banka komisyonu
    EFT ücreti
    Sigaraya verilen para
    Lüks araba vergisi

Bu gibi detaylara dikkat ederek uzun zaman diliminde devasa tasarruflar sağlanabilir. Ama bu insanın kendi zevkleri için para harcamaması anlamına gelmez. İnsanın kendi zevki ve deneyimi için harcadığı paralar marjinal faydayı düşürmez zira bu deneyimlerin de her biri kendi başlarına birer marjial faydadır.

Ancak Vodaofone'a ödenen günlük 25TL hiç bir deneyim içermez ve bu işlemin kendisinin marjinal faydası da neredeyse sıfırdır.
    kendi saçımı kendim keserek sabit hatlı telefonu kapatarak arabamı satarak sigara kullanmayarak yıllık yaklaşık 15k tasarruf yapıyorum buradan topladığım parayı giyim teknoloji ve lokantalarda farklı lezzetleri tatmak için kullanıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Telefon ücreti
    Banka komisyonu
    EFT ücreti
    Sigaraya verilen para
    Lüks araba vergisi

Dolar alirken kurdan yedigi kazigin marjinal faydasini dusundugumuz zaman vodafone 25 tl odenmesine bu kadar kafa yormak obsessiflik tasir. Uzun zaman diliminde tasarruf saglayacak biri yurt disinda yasiyordur zaten. O da ayrica yurt disi hatti kullaniyordur. Onlar icim sozum yok. 25 tl odeyecek biri o hafta da pembe domatesi az yesin, onerim bu.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Dolar alirken kurdan yedigi kazigin marjinal faydasini dusundugumuz zaman vodafone 25 tl odenmesine bu kadar kafa yormak obsessiflik tasir. Uzun zaman diliminde tasarruf saglayacak biri yurt disinda yasiyordur zaten. O da ayrica yurt disi hatti kullaniyordur. Onlar icim sozum yok. 25 tl odeyecek biri o hafta da pembe domatesi az yesin, onerim bu.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Herkes için marjinal fayda yaratan şey farklıdır. Kimi için pembe domates vazgeçilmezdir. Kimisi için ise at yarışı oynamak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    kendi saçımı kendim keserek sabit hatlı telefonu kapatarak arabamı satarak sigara kullanmayarak yıllık yaklaşık 15k tasarruf yapıyorum buradan topladığım parayı giyim teknoloji ve lokantalarda farklı lezzetleri tatmak için kullanıyorum
    Eski berber 20TL idi 25TL yaptı. Ben de hemen ilerisindeki berbere 15TL'ye geçiş yaptım. Şimdi o da 20TL yaptı. 1.5-2 ayda bir berbere gidiyorum. Yılda 100TL civarında berber masrafı çıkıyor.

O nedenle berber mevzunu çok fazla tasarruf edilecek bir kalem olarak göremiyorum.

6. Şu an , Digitürk 30.cu kanal TLC 'de ''Aşırı Pintiler'' adlı program var.

Tavsiye ederim.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eski berber 20TL idi 25TL yaptı. Ben de hemen ilerisindeki berbere 15TL'ye geçiş yaptım. Şimdi o da 20TL yaptı. 1.5-2 ayda bir berbere gidiyorum. Yılda 100TL civarında berber masrafı çıkıyor.

O nedenle berber mevzunu çok fazla tasarruf edilecek bir kalem olarak göremiyorum.
    ben 15 günde bir giderdim kısa saç seviyorum o yüzden ayda 50 tl masrafım vardı alman moser aldım çim gibi biçiyor üç numara

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Şu an , Digitürk 30.cu kanal TLC 'de ''Aşırı Pintiler'' adlı program var.

Tavsiye ederim.
    Yarıldım gülmekten. Cuk oturdu bu muhabbetin üstüne

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 951/1012 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •