Sayfa 77/1000 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Açık ve net piyasada kazanmak çok zordur. Paramız değer kaybetmesin diye artıkça artan dthlar. Bu noktada dolar işsizlikten daha önemli hale geliyor. Enflasyonun dolar artışı ile arttığını,artan enflasyonun faizleri artırarak büyümede ve işsizlikte sıkıntılar yaratacağını deneyerek öğrenmişken.
    DTH lar çok önemli ancak o dth ların enflasyon bazlı maliyetleri aslında hepsinden önemli. Yüzde bazlı maliyetler bilinse/hesaplanabilse iyi bir done olacağı kesin. Bir çok dolar yatırımcısı maliyete gelse de kurtulsak diyor faiz ve maliyet kaybından dolayı.

Dolar tutmanın tek mantığı ortada bir dengesizlik mevcutken sistem dengeye gelesiye kadar beklenecek bir liman olması

Dolarda olası bir atakda bana şu anda merkez bankasının ne tür bir silahı olduğunu söyleyebilir misiniz ?.

Enflasyona denk bir faiz oranı verilirken mevduatta kazanılan bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kazancın tek yolu doların bu fiyatta kalması ve yükselirse sizin TL faizli paranızla zamanında dolar geçebilmenize bağlı.
    Bu nedenle risk almak istemeyenlerin dolarda devam edeceğini düşünüyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

2. 200 günlük ortalama altına tanzim satış var hele euro çok daha ucuz.

tanzim satışla nereye kadar göreceğiz tarih yazacağız

3.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğe göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) zorunlu karşılıklarda değişikliğe gitti. Buna göre Merkez Bankası zorunlu karşılık oranlarında indirime gitti.

Söz konusu değişiklikler şu şekilde:

Mevduat/katılım fonu (yurt dışı bankalar mevduatı/katılım fonu hariç)

Vadesiz, ihbarlı, 1 aya kadar ve 3 aya kadar vadeli mevduat için zorunlu karşılık oranı yüzde 8'den yüzde 7'ye indi.
    6 aya kadar (6 ay dâhil) vadelilerde yüzde 5'ten yüzde 4'e indirildi.
    1 yıla kadar vadeli mevduatta yüzde 3'ten yüzde 2'ye çekildi.
    1 yıl ve daha uzun vadelilerde yüzde 1.5'ten yüzde 1'e indirildi.
    Bu karar bankaların karşılık olarak daha az parayı merkez bankasında tutmalarını ve bankalara likidite sağlamak için. Ama bu bankalarda kalacak likit para kredi olarak talep görebilir mi ve bu krediyi alabilecek nitelikte alıcı bulabilir mi bankalar ve verirler mi o soru işareti ?

Çünkü şu sıralar günlük piyasa likidite açığı en düşük seviyelerde zaten...Çünkü talep yok, üretim yok...Bu faizlerle...

Ayrıca güven de yok...Herkes herşeyi görüyor ama dillendirmiyor ya yandaşlıktan yada korkudan/baskıdan...

Kral çıplak sesleri yükselse aslında............

Zorunlu karşılıklarda indirimin TL mevduat faizlerini düşürmesini, bu durumun dövize olan talebi arttırmasını bekliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Zorunlu karşılıklarda indirimin TL mevduat faizlerini düşürmesini, bu durumun dövize olan talebi arttırmasını bekliyorum.
    Ortaya çıkacak extra paranın bir kısmı doğrudan dövize yönelebilir..
    ytd..

6. Şimdi.... Geçen sene spekülasyon hareketinde, isviçreye kaçan 15 milyar usd geçen ay tekrar ülkeye döndü, sular durulduğunda TL ye geçmeye hazırlanıyor faiz indiriminden önce diye yazayım bakalım...
    Geçen sene ilk mb piyasa shortluyor 6,50 üzeri yazdığım gibi...
    Nasılsa kimse inanmaz. Klavyesi olan yazıyor ya..
    Bol kazançlar

7.  Alıntı Originally Posted by pawn stars Yazıyı Oku
    Şimdi.... Geçen sene spekülasyon hareketinde, isviçreye kaçan 15 milyar usd geçen ay tekrar ülkeye döndü, sular durulduğunda TL ye geçmeye hazırlanıyor faiz indiriminden önce diye yazayım bakalım...
    Geçen sene ilk mb piyasa shortluyor 6,50 üzeri yazdığım gibi...
    Nasılsa kimse inanmaz. Klavyesi olan yazıyor ya..
    Bol kazançlar
    Kaynak var mı üstat?

Sayfa 77/1000 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •