Arama sonucu : 14 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Muhabbet Kuşları hakkında bazı bilgiler...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Erkek Muhabbet kuşu candır.. Kolay kolay ısırmaz, çok güzel şarkı söyler...

Dişi muhabbet kuşu ise fazla şarkı söylemez.. Kafesini koruma içgüdüsüyle (sizi çok sevse bile) ısırabilir.. Gücenmeyin, kızmayın, hayvanın doğası bu, ısırıyor çoğu dişi kuş..

Dişi kuşun kafesini koruma içgüdüsü var dedik.. Eşi olsun diyerek kafese erkek koyarsanız, erkeği ertesi gün ölü bulabilirsiniz !!!... Erkek kuşunuza bir eş alayım dediniz, dişi bir kuşu kafese koydunuz, yine erkeği ertesi gün ölü bulabilirsiniz !!... Dişi köşeye kıstırıp öldürür...

Önce ayrı kafeslerde yanyana veya aynı odada özgür ortamda cilveleşmeliler, birbirlerini çok severlerse (ki bunu anlamak için birbirlerini sürekli kaşıdıklarına şahit olun 3-5 gün) ancak o zaman aynı kafese koyun... Aşık olmayan Erkek ile Dişi aynı kafeste olursa, o dişi kolayca erkeği kafeste kıstırıp öldürebilir... Namus davası

Diyelim ki kafeste artık 2 kuşunuz var.. 1 tanesi hasta oldu.. Hemen ayrı kafese koyun, baya sıcak bir odada tutun, suyuna 2-3 damla elma sirkesi koyun.. Niye ayırın diyorum, bulaşmasın diye değil.. Peki neden?.. Bu hayvanlar antremanlı olmak için sürekli birbirine vurur, gaga atar, üstüne gider (eşini veya arkadaşını çok sevse bile bunu yapar), hasta kuş bunu kaldıramaz, gücü yetmez, küt diye düşer ölür..

Çubuk şeklinde satılan yemler var.. Kraker falan derler.. "Ballı Kraker" diye görürsünüz.. O ballı krakerler kuşa zararlı, kursağında bir hastalığa yol açıyormuş, hastalık ismini unuttum.. Normal yemden şaşmayın... Muhabbet kuşunun bala ihtiyacı yok nasıl olsa...

Çubuk olarak değil de bal faydalı zannederek bir kere bal verdim, hayvan yedi, sonra tüylerini yaladı, tüyleri yapış yapış oldu... Yıkanmayı seven bir kuştu Allah'tan, yaz aylarıydı, hemen yıkadım hayvanı da rahat etti..
    Son düzenleme : True; 12-04-2019 saat: 15:47.
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •