Sayfa 230/1000 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Bloombergte yalaka konuşuyor. Her kimse tlde kalmak daha avantajlı faizler yüksek diyor. Kendisine buradan MAL diyorum

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Garanti Bankası 807 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

-Maliyetler ise 'spread' tarafında 120 bps arttı (Libor+ %2.50) ve( Euribor+ %2.40)

-Geçen yıl aynı vade için sendikasyon tutarı 1.26 milyar dolar idi (borç çevirme oranı: %64)

Yani Garanti Bankası vadesi gelen sendikasyon kredisi borcunu aldığı yeni sendikasyon kredisi +453 milyon dolar net ödeme yaparak kapatacak.

Geçen yılın sendikasyon kredisi:

https://www.dunya.com/sirketler/gara...-haberi-414046

457+670.5*1.1989=1.261 milyar dolar
    İş Bankası sendikasyon kredisini aşağıdaki oranlarda yeniledi:

http://bigpara.hurriyet.com.tr/haber...adi_ID1455221/

https://www.bloomberght.com/haberler...kasyon-kredisi

2018:

448 milyon usd+867.6 milyon euro ,367 gün vade

dolar diliminde Libor + yüzde 1.

30, avro diliminde ise Euribor + yüzde 1.20 oldu
    .

toplam::1.5 milyar dolar

2019:

323.5 milyon usd+644.9 milyon euro ,367 gün vade

dolar diliminde Libor + yüzde 2.50, avro diliminde ise Euribor + yüzde 2.40 oldu.

toplam:1.044 milyar dolar

borç çevirme oranı:1.044/1.5=%69.6

3. Bu gece uykum kaçtı ve 3-4 saat düşünme fırsatı buldum. Kamunun israfını ön plana çıkaranlar, torpil, adam kayırma vb. işleri eleştirenler sanki başka bir dünyada yaşıyorlar. Aslında aynı konuma kendileri getirilse aynısını yaparlar. Çünkü maya bozuk. Öğreti bu şekilde.

Bazı şeyleri gözlemlemek gerek. Oturduğunuz apartmanda basit bir yöneticilik sisteminde bile küçük küçük kaçamaklar ( asansörden, deterjandan, ilaçlamadan vb.) yapılır. Genelde oturanlar ilgilenmez. Ben aidatımı veririm, nereye harcarsa harcar der ve kendini üzmez. Ülke yönetimi de aslında aynı mantık. Ben oyumu veririm, vergimi veririm !! ( mümkünse kaçırır ) bal yiyen parmağını yalasın der geçer. Hal böyle olunca bu durum süreklilik kazanır.

Yine apartmandan örnekle, bir kat maliki '' komşular bakın yöneticiye biz ayda 400 tl. huzur hakkı kararı aldık ama adam birde aidat ödememiş. Oysa aidat ödemeyecek demedik ki. Bu usulsüzdür. Yönetici , temizlik firması ile 2 bin tl. ye anlaşmış ancak, faturasız ödeme yapıyor ve 500 tl. sini cebine atıyor. Firma sahibinin videosu ortada '' diye komşularını uyarıyor. Ne mi oluyor ? Sanki sen olsan yapmayacaksın, o zaman yönetici sen ol karşılığını alır. '' ne haliniz varsa görün '' diyerek apartmandan taşınır. Dürüst, işi bilen ve uğraşmak istemeyen Vatandaş ne yapıyor ? Ülkeden kaçıyor. Olay bu kadar basit. Oysa hukukta hak armak kolay ve ucuz olsa , hiç kavga etmeden herkes hakkını arar. Mahkemeye başvurmak hem pahalı hem de uzun yıpratıcı bir süreç. Adeta davalı ile davacı kan davalı gibi düşman oluveriyor. Zaten mahkeme bitene kadar taraflardan biri mutlaka fiziki şiddet görüyor.

Döviz, altın vb. alınır, satılır..... Lakin huzur ve özgürlük alınıp satılamaz. Değeri ölçülemez. Yatırım tavsiyesi olamaz. Şiddetle huzur önerilir.

4. Bloomda birde ingilizce bildiğini ispatlamak için araya süslü İngilizce lafları koymuyorlarmı bitiyorum orda

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    İş Bankası sendikasyon kredisini aşağıdaki oranlarda yeniledi:

http://bigpara.hurriyet.com.tr/haber...adi_ID1455221/

https://www.bloomberght.com/haberler...kasyon-kredisi

2018:

448 milyon usd+867.6 milyon euro ,367 gün vade

dolar diliminde Libor + yüzde 1.

30, avro diliminde ise Euribor + yüzde 1.20 oldu
    .

toplam::1.5 milyar dolar

2019:

323.5 milyon usd+644.9 milyon euro ,367 gün vade

dolar diliminde Libor + yüzde 2.50, avro diliminde ise Euribor + yüzde 2.40 oldu.

toplam:1.044 milyar dolar

borç çevirme oranı:1.044/1.5=%69.6
    Libordan bir 0,7 puan karda ama kendi riskimizden dolayı 1.5 puan fazla ödemek zorunda kalmış. Rollover oranları bakalım nereden yukarı dönecek, orada daha dibi bulamadık.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

6. Dolarcilar, bugün neşeniz yok, borsa yukarı,heheheheh

7. Merkez bankası dövizi sata sata kasayı sıfırladı.
    Kamu bankaları 6 tl civarından deli gibi satışa devam ediyor.
    Acaba diyorum S-400 ler işinde kıvaracaklar mı rahip olayımda ki gibi.
    Eğer kıvıracaklar bu satışlar çok yerinde ve mantıklı geliyor bana.
    Ama alıyorsak eğer bu satışlar tam bir deli saçmalığından başka bir şey değil.
    Ülke batırır bir ülkenin kısıtlı rezervlerini bu şekilde hoyratça satmak.

Düşüncem şu, mevcut iktidar değişmediği sürece uzun yıllar çok ciddi fakirleşeceğiz!!!

8.  Alıntı Originally Posted by dandanakan1453 Yazıyı Oku
    Dolarcilar, bugün neşeniz yok, borsa yukarı,heheheheh
    Akşam olmadı daha sat sat nereye kadar sıkıntı yok =)

Sayfa 230/1000 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •