Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
özellikle km si yüksek olanlar da daha fazla dikkat
km si az olan 40000-tl bulunurmu zor
bu nedenle dizel sevdasından vazgeçiş o para aralığında
dacia dışında lpg li bir araç alınabilir
uyarı için teşekkürler dostlar, reno acente bayisinde buldum bir sandero stepway, sizin uyarılarınızıda dikkate alarak 2.el dizellerdeki pompa ve enjektör sıkıntılarından bahsettim çünki yıllardır dizel ticari kullanıyorum ve pompa enjektör arızlarına binlerce lira harcadım biliyorum sıkıntıyı

işte bu yüzden 50 binlirayı zorlayıp bir benzinli reno capture buldum ama koray beyin dci motorlara değinmesiyle belki garantili bir 2.el dizel otomobil sahibi olabilirim diye düşündüm capturden vazgeçtik

reno yetkilisi ile araca bindik dün, kullandım ,motorun sesi bile duyulmuyor diyebilirim çıtır çıtır saat gibi bir dizel, yolda yürüyen aksamda şaside sallantı titreme yok çok sessiz rahat bir araç, 38 bin km yapmış sigara içilmemiş,

yalnız bazı vuruklar değişimler var kaportada, ama ustalıkla halledilmiş takla yok motor bölümünde hasar yok, zaten bu yüzden 41 binliraya malolacak yani fiyat bu yüzden uygun, araç henüz 2 yaşında ve navigasyonlu full model.

biz 2.el değer kaybı hesabı yapmadık artık, yani eşimle birlikte şehir içinde yada hafta sonu kullanacağız bu nedenle öncelikli hedefimizi aracın motor aksamının bize sıkıntı yaşatmaması,

2.el için ücretsiz onarım ve parça garantisi verdiler sertifikası var tüm kontrollerden geçmiş içiniz rahat olsun dediler ve bugün kararımızı verdik yarın inş.gidip alacağız banka onayını bekledik bugün, 24 ay vadeyle aldık bizi yormayacak iyi olacak bu şekilde

çok teşekkür ediyorum dostlarım içim rahat, özellikle son anda koray beyin paylaşımıyla binek otoda dizele dönüş yaptım diyebilirim, daciadaki dizel reno imalatı ve mercedesin ticarilerinde de aynı motorun farklı beygir gücü kullanılıyormuş

saygılar çok teşekkürler