Sayfa 433/981 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Akepe eski sözcüsü birkaç sene önce "Suriye politikamız baştan beri yanlıştı" demişti. Halen de yanlış. Adamı sözcülükten aldılar bu arada. Orada doğru olan Suriye ile barışmak ve bu ülkemizin de birçok sorununun çözümü olur. Ama bunun önünde tek engel var...
    Şam 'da cuma namazı kılmanın daha kolay yolları vardı aslında Kardeşim Esad döneminde gitsek kılma mı diyeceklerdi.

Artık barışamayız, barışmak da Rus eksenine kaymak olacak .

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostum kullansan ne kullanmasan ne lahana aşkına.

Okuduğuma göre 8 batarya ile 4 füze düşürebiliyorsun. Ne olacaktı yani bir tane S- 400 alıp Amerikan hava kuvvetlerini sinek vızıltısına mı çevireceğiz. İster kullan ister kullanma .

Eğer Amerika buna izin verirse arkası gelir diye çekiniyor, Murphy kanunu, arkası gelecek sadece Türkiye değil birçok ülke Rus silahı almaya başlayacak.

Amerika ya aldırmaz ya da aldığına pişman eder . Başka ülkelere emsal olsun diye . Ama Amerika silah ticaretini Rusya 'ya kaptırmaz, ayrıca bu Rus silahı genişlemesi Amerikan güvenliğini de tehlikeye atacak . Millet çocuk oyuncağı sanıyor bu konuyu .

Görünmeyen konu ise Suriye' de fena sıkıştık galiba. Tayyip Erdoğan ise danışmanlar duvarını aşıp gerçekleri göremiyor.

S-400' ü tatbikatta kullanalım bir de bakımını yapalım diyerek yaptırım savuşturma fikrini veren danışmanları varken Tayyip Erdoğan ne yapsın.
    Yok o kadar da değil 144 füze yüklü olacak her bataryada bir hedefe 2 füze angaje olur sanırım yani yaklaşık 72 hava hedefi için savunma yapabilirsiniz bataryaları önden imha etmezlerse.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Yok o kadar da değil 144 füze yüklü olacak her bataryada bir hedefe 2 füze angaje olur sanırım yani yaklaşık 72 hava hedefi için savunma yapabilirsiniz bataryaları önden imha etmezlerse.
    Açıkçası teknik olarak bilgim yok . Ha sonuç değişir mi değişmez.

Sonucu değiştirecek tek şey; gençlere sahip çıkmak ama gidenlerin uçak biletini alalım diyorduk bir ara .

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Kemer sıkalım diyen kişiyi merak ettim şimdi. Kim ?
    Mevcut seçim sonrası politikalar direk kemer sıkma politikaları değerli üstad.

Ha bakın vergiler iyi kullanılıyor demiyorum. Devlet kemer sıkıyor hiç demiyorum. Devletin yaptığı işler projeler verimli demiyorum. Hiç birisini iddia etmiyorum sadece vergiler olsun teşvikler olsun kgf saçmalığını rafa kaldırmak olsun azıcık kemer sıkılmaya başlandı gibi görünmekte.

5. Dolar / Türk Lirası kuru için 5,54 - 5,59 bandı önemli... bu banttaki hareket şekli önemli

https://youtu.be/x89g0MJDk8s

6. Yıl olmuş 2019 hala ülkeyi silahın koruyacağına inanan saflar var.

Suriye ne kadar yıkılmış ülke ise suudi arabistan da o kadar yıkılmış ülkedir. Babasının katilinin elini öpen genç zaten yaşamıyordur. (Suudi arabistan ABD den sonra en fazla savunma sanayi harcaması yapan ülke ve yemen'de çuvalladılar. )

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

7. Şu eklediğim linkte, kıdemli analist lakaplı meczup, zırvalıyor. Binlerce kişinin ocağına incir ağacı diktiği için utanacağı yerde her gün pişkin pişkin konuşuyor. Dolar konusunda yazan- konuşan akademisyenlere BDDk işlem yapmıştı. Bunlara bir şey yok.

https://www.youtube.com/watch?v=_FC6LQ9ldLE

8.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Ankara'dan S-400 Formülü: Aktif hale gelecek şekilde kurulacak ancak barış zamanlarında, bakım, tatbikat gibi olaylar dışında açılmayacak
    O halde hepsi fasa fiso imiş...........
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Öbür başkan bacak bacak üstüne attığında bizim başkanımız da atar öteki yana kaykıldığında bizimki de kaykılır fotolar basınımızda "Ahan da nasıl birebir karşılık verdik ezilmedik.." diye gururla yayınlanır.
    Şimdi öbür başkan S400'leri etkinleştirmeyin depoya kaldırın dediğinde bizim başkanımız "Siz de savunma sistemlerinizi etkinleştirmeyin depoya kaldırın.." demeyecek mi? Demeli ve o sözler basınımızda gururla yayınlanmalı yoğusa hepsi fasa fiso imiş diyeceğiz..

Sayfa 433/981 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •