Sayfa 498/981 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Seçimden seçime vatandaşa hesabını verecek olan seçilendir. Atananlarda bağımsızlık aramak abesle iştigaldir.
    Son düzenleme : kitapci34; 07-07-2019 saat: 10:41.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Vefa Tarhan
    9 saat ·

(Facebook)

Dünkü MB bașkanın değiștirilmesi kararı ekonomik büyümenin devam etmesi ile yüksek faiz oranları arasındaki yanlıș olarak yorumlanan bir takas olarak değerlendirilmeli. Bu yanlıșın 4 temel nedeni var: 1. Ekonomi biliminde yüzyıllardır bilinen gerҫek șu: yüksek enflasyon faizlerin artırılmasıyla tedavi edilir. Bu gerҫeğe rağmen C. Bașkanının gӧrüșü �yüksek faizlerin enflasyonu tedavi etmek yerine yüksek enflasyon sonucunu yarattığı� șeklinde (bir-kaҫ yıl ӧnce Türkiyede bir konferans veren Nobel ӧdüllü Robert Schiller�e bu gӧrüș konusunda düșüncesi sorulduğunda, Schiller�in zamanın Bașbakanı ile ilgili cevabı: �Bașbakanınızın ekonomist olduğunu bilmiyordum. Merak ettim, doktorası hangi üniversiteden? (!)� olmuștu). 2. TCMB faizleri indirse bile günün sonunda bu kararın etkisi faizleri yükseltmek olur: bu kararın tetikleyeceği enflasyon beklentilerindeki artıș, piyasa faizlerini yükseltir. 3. Bu karar TL faizini etkilese bile dolar faizini etkileyemez. Yani, ülkenin $450 milyarın üzerinde olan dӧviz borcu üzerinde etkisi olamaz. 4. Aslında, tam tersine, faiz indirimi kararının tetikleyeceği �TCMB�nin bağımsızlığının �masal olduğu� gerҫeği� kur değerini yükseltir. 4. Dolayısıyla, kurdaki yükselișin efektif etkisi dӧviz borcu faizini TL olarak yükseltmesi olur.

(Vefa Tarhan ABD de ekonomi prof)
    Valla umarım herşey iyi olur bora abi ama pek umudum yok.Yazik oluyor.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Yalnız bu arkadaş dolar 7.20 ye giderken Azerbaycan'dan para gelecek vesaire dolar 4.70 olacak diyordu.
    Bir ara yine baktıydım, dolar çıkacak vesaire diyordu.
    Çıktı 6.20'ye sonra düştü.
    5.62'ye.
    Kağıtlarda iyi belki ama dolarda tahminleri çok kötü bence.
    Yine de saygı duyuyorum ama ben takip etmiyorum artık.
    Selamlar.
    YSK seçimi iptal etmeyecek dedi yanildi
    İptalden sonra yeni Seçim olmayacak dedi yanildi
    G20 öncesi ABD yaptırım yapacak durmayacan dedi yanildi
    THY yi düşüşte 11 TL lerden aldı ona eyvallah. Tekniğini bilmem ama temel analizi berbat bu adamın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Türkiye Atatürk ilke ve inkılaplarına donmedikce ,eğitimin seviyesini üst düzeye çıkarmadikca daha çok kriz yaşar.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan; "faizi indir dedik indirmedi, görevden aldık" demiş. Anayasa hukuku profesörü Korkut Kanadoğlu; özel kanunla düzenlenen alanlarda Cumhurbaşkanı kararı çıkarılamaz, çıkarılır ise de karar uygulanmaz demiş. Yani prof. diyor ki, Cumhurbaşkanı hukuksuzluk yapmıştır.

(Facebook Alıntı)

İlahi profesör...

Hukuksuzluktan mı bahsediyorsunuz?

Unutuyorsunuz burası Türkiye.

Asrın liderimiz ne derse o.

İlahi...

7. Asil neden faiz degil anahtarlari istediler mb vermedi

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    O dediklerini bende okuyorum emme bi neticeye varamıyom işte, sevgi saygı hürmet potborisi takdim ediyorum, güzel müdürüm.
    Tesekkurler mudurum sevgi saygi bizden
    Millet (bazi forumdaslar) anla(ya)miyo belki sonra beni sucluyo :-) komedi . yazilar anlasilmazmis kem kum e tabi annamiycan bundan dogal ne var. Egerki Annasa herkez zengin olurdu zate :-)

her neyse anliyanlarda elbet var

Ben diyom ki para pul buyuk para buyuk babalar buna bu yon veriyo ama onlarda hata yapiyo
    Gecmiste venezuelayla argentinayi fakirletip brezilyayi zengin edip hatalarini gorup japonyaya g20 ye ucakla gitmekte olan brezilyayi kucuk dusurme icin 39 kilo koko yu da ucaga yakit ikmalinde ispanyada yerlestirende bunnar ulen adam anli sanli namli berezilya baskani bolsanaro bu be mal mi bu herif makam ucagiynan koko tasisin hahaha

Simdi bunnardan iskillenen buyuk para dusunuyo burda napsam netsem diye. Kendide bilmiyo hattizatinda planini

Oyle deyim ben size. Tahminsel boyle mudurum
    Son düzenleme : Moruk; 07-07-2019 saat: 10:54.

Sayfa 498/981 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •