Sayfa 989/1000 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yalnız az öce canımı sıkan bir şey oldu. acc kap sayfasındaki iletişim numarasından fonun buhaftaki performansıyla ilgili bilgi alayım dedim ki geçen günlerde de bunu yapmış, şu an adını hatırlayamadığım bir görevliden bilgi almıştım. bu kez ise direk fon yönetimine aktarmışlar. velhasıl bir hafta önce fon aldığımı ve bu haftaki rallideki performans düşüklüğünün neden kaynaklandığını merak ettiğimi söyledim. adam gayet agrasif bir şekilde "kardeşim, bize böyle bir şey soramazsınız, bilmeniz gerekenleri her ay kapa bildiririz, onun haricinde size hiç bir şekilde bilgi veremeyiz. getirileri işinize gelmiyorsa da satarsınız, dedikten sonra tek bir kelime etmeme izin vermeden hadi iyi günler kardeşim iyi günleeeeer, diyerek telefonu kapattılar. sanki ben bir yatırımcı değilim de kapılarına gelip köre bir sadaka diyen bir dilenciyim ve hadi Allah versin, yürü başka kapıya edasıyla bir görüşme yaptılar benimle. net konuşayım Veysel bey falan gayet güzel bir üslupla sorduğuna cevap veriyor. tatmin olursunuz olmazsınız ama veriyor. şu muamele, inanın çok zoruma gitti. para denilen şeytan icadı bir el kiridir. insan kazanır da kaybeder de ayrı mesele. ama insanlık çok farklı bir şey. çok zor kazanılır ama kolay kolay da kaybedilmez. onun için de herkese nasip olmaz. böyle insanların yönettiği bir fonu da bundan sonra nasıl taşırım, onu da bilemiyorum. olayın sıcaklığı geçince ve ortama göre çarşamba günü hal çaresine bakarım artık.
    Beceriksizliklerinin sinirini senden çıkarmış sanki : ) Kendileri kaybeder... sıkma canını. böyle insanların yönettiği bir fonda ben de bulunmak istemezdim... Neyse.. mesele senin de belirttiğin gibi insaniyetlik...

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yalnız az öce canımı sıkan bir şey oldu. acc kap sayfasındaki iletişim numarasından fonun buhaftaki performansıyla ilgili bilgi alayım dedim ki geçen günlerde de bunu yapmış, şu an adını hatırlayamadığım bir görevliden bilgi almıştım. bu kez ise direk fon yönetimine aktarmışlar. velhasıl bir hafta önce fon aldığımı ve bu haftaki rallideki performans düşüklüğünün neden kaynaklandığını merak ettiğimi söyledim. adam gayet agrasif bir şekilde "kardeşim, bize böyle bir şey soramazsınız, bilmeniz gerekenleri her ay kapa bildiririz, onun haricinde size hiç bir şekilde bilgi veremeyiz. getirileri işinize gelmiyorsa da satarsınız, dedikten sonra tek bir kelime etmeme izin vermeden hadi iyi günler kardeşim iyi günleeeeer, diyerek telefonu kapattılar. sanki ben bir yatırımcı değilim de kapılarına gelip köre bir sadaka diyen bir dilenciyim ve hadi Allah versin, yürü başka kapıya edasıyla bir görüşme yaptılar benimle. net konuşayım Veysel bey falan gayet güzel bir üslupla sorduğuna cevap veriyor. tatmin olursunuz olmazsınız ama veriyor. şu muamele, inanın çok zoruma gitti. para denilen şeytan icadı bir el kiridir. insan kazanır da kaybeder de ayrı mesele. ama insanlık çok farklı bir şey. çok zor kazanılır ama kolay kolay da kaybedilmez. onun için de herkese nasip olmaz. böyle insanların yönettiği bir fonu da bundan sonra nasıl taşırım, onu da bilemiyorum. olayın sıcaklığı geçince ve ortama göre çarşamba günü hal çaresine bakarım artık.
     Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Soyleyecek söz yok..Öyle kızıyorum ki şu tavırlarına. Sn, eren'e de yapmışlardı. İşin komiği şu ki fonun ayakta tutan, bu insanların ekmek kazanmasını sağlayanlar yatırımcılar. Çok haklısınız düşünce ve duygularınızda. Ben risk olarak bu fona ve diğerine pek yakın değilim, ama ileride yaklaşırsam kessinlikle edinmeyecegim bu 2 fonu.
    Fon hakkında bilgi vermemesi normal karşılanır ancak neden aradın hadi kardeşim yürü git gibi bir tavır kabul edilemez
    Fon yönetim şirketi kimsenin malı değil bunu yapan çalışanın adı ile şikayet edin bence şirketin sahibi holding [email protected] mail atarak belirtin yapılan saygısızlığı.
    https://twitter.com/GLYHOIR burayada yorum atın görülsün saygısızlık .
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by cielorosso Yazıyı Oku
    Selam dostlar, fon getirilerinizi nasıl takip ediyorsunuz? Bunu yapabileceğim bir mobil app aradım ama bulamadım. Banka uygulamaları kar/zarar gösteriyor ama onu al bunu sat derken herşey birbirine giriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Playstore da tefas uygulaması var.

4. Sn. Hayrani inanın bu fon bende yok , olsaydı böyle bir durama sizi düşürdükleri için hemen satış emri veriridim.

Bu tip adamlar benim sırtımdan para kazanmasınlar,

ACC , uzak durulacak fonlar listeme ekledim , benden kuruş kazanamazlar
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    C5-Mobile cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Burada nasıl performansı yüksek , yatırımcı ilişkileri pozitif olan fonlara olumlu yorumlar yapiyorsak ,

Hem performansı kötü olacak hem yatırımcıyı azarlayacak bir fonuda yorumlarla yerin dibine gömmesinide biliriz.

Arkadaşında dediği gibi sıkmayın canınızı

ACC Fonu için kendileri kaybederler

C5-Mobile cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim üstadım. bu durumda IGA yerine GTA Altın fonunu dahil ediyorum takip listesine. Diğeri de TUA idi, yani Teb Altın Fon. IGH yerine başka fon ilave etmeyi düşünmüyorum, yeterince hisse yoğun fon var listede.
    Üstadım sizin Excel dosyanızı inceledim, harika olmuş. Ama Yuji üstadımızınki gibi ONLINE olarak güncel fiyatları çekebilirse daha da güzel olacaktır? Yuji üstadımız bunu nasıl yaptığını belki bizimle de paylaşabilir

7. ACC'nin son durumu zerre kadar şaşırtmadı beni
    Daha önce TCD'nin başına gelenin aynısı
    Döngü şöyle başlıyor
    1 . aşama burada aşırı övgü ve reklam
    2.aşama burayı üye olmadan da okuyan binlerce kişinin %10 bile olsa fona aşırı talep
    3.aşama fonun yeni girişleri yönetemeyip bocalamaya başlaması, güzelim fonun dengesinin bozulması
    4. aşama burada başgösteren ve fona girişten dolayı pişmanlık içeren açıklamalar, fonun eleştirilmeye başlanması

Biz bu filmi çok gördük

Bundan çıkartılacak ders: Burada fon övgüsünün dozunda yapılması

En önemli ders:Burada övülmeye başlanan fonlardan uzak durulması, eğer girilmişse tez vakitte kaçılması

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Üstadım sizin Excel dosyanızı inceledim, harika olmuş. Ama Yuji üstadımızınki gibi ONLINE olarak güncel fiyatları çekebilirse daha da güzel olacaktır? Yuji üstadımız bunu nasıl yaptığını belki bizimle de paylaşabilir
    Bir yanlışlık olmasın üstadım, Günlük Getiri sütunundaki rakamlar TEFAS'tan güncel olarak çekilip alttaki değerleri otomatik olarak güncelliyor. Google hesabınızdan girip farklı kaydet yaptığınız takdirde aynısı sizde de olacaktır. O kodu zaten sayın yuji paylaşmıştı.

Sayfa 989/1000 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •