Sayfa 704/997 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Emlak, otomobil v.s almaması gerekir, hatta yüklü ödemelerini okul taksiti, tatil falan kredi kartı değil nakit ödemesi gerekir, o zaman olur.

Bu yöntem, Dünyanın her yerinde geçer, fakat Turkiyede lâzım değil zaten.
    ABD de irs insanları böyle enseliyor gelirini değil harcaması ile beyanı arasındaki farka bakıyor.Zaten 9999 üzerini nakit ödeyemezsin hiçbir malda. Eğer gelirim yıllık 20 bin dolar dedin, harcaman 30 binse gel bi anlat bu 10 bin doları diyor.

Gerek ABD olsun, gerek GER, GB, NL vs. olsun, yakaliyorlarda, sadece kendi ülkelerinde vergi mükellef olanlari yakaliyorlar.
    ABD, GER, GB, NL vs. aslinda gercek kara para aklanan, saklanan ükeler, diger ülke vatadaslari olanlar icin.
    ABD tüm dünya ülkelerine baski yapar veri vermeleri icin, ama kendisi zirnik veri vermez.
    GER dünyanin 1 numarali kara para aklama merkezi. Mafya parasini GER'de aklar. Cünkü milyon EUR nakit ile emlak alabilirisiniz GER'de vergi mükellefi degilseniz hic soru sorulmaz. Yunan, Ispanyol zenginleri EURO krizi zamaninda takir takir, emlak aldilar.
    GB banklarinda 346 Milyar USD para akmis (cogunluklar Rusyadan) Transparency raporuna göre.

Kimsenin gercekten vergi adaleti istedigi falan yok. Amac sadece normal vatandasi yolmak ve denetlemek. Terör güvenligi, mülteci güvenligi vs. gibi sorunlari insanlara yedirerek, zaten az bucuk olan özgürlükleri, güzel güzel kistilar. Dijitallesmenin olanaklari ile tamamen denetim altina alacaklar eninde sonunda bizleri.

Ondan sonra gelsin fasizmin dik alasi. Adolf'un bile dudaklari ucukluyordur bugün olanlari görünce.

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kiracılar, aha kiran bu miktar bankadan al derlerse, görürüm ben onun hayat memnuniyetini.
    Bizim bir tanıdığın arkadaşının başına geldi .

Ana caddedeki kirasının 100 de birini beyan ediyordu kiracı stopaj yüksek olmasın diye .

Adam öldü hanımı 100 de biri şeklinde kirayı ödedi .

5 sene devam etti bu olay mahkeme sonra çıkartılmasına karar verdi kadının .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bizim bir tanıdığın arkadaşının başına geldi .

Ana caddedeki kirasının 100 de birini beyan ediyordu kiracı stopaj yüksek olmasın diye .

Adam öldü hanımı 100 de biri şeklinde kirayı ödedi .

5 sene devam etti bu olay mahkeme sonra çıkartılmasına karar verdi kadının .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    10.000 Gayme olsa yeni paraylan, 100 kaat ödemiş 60×9.900=600 milyar eski paraylan girmiş...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    ABD de irs insanları böyle enseliyor gelirini değil harcaması ile beyanı arasındaki farka bakıyor.Zaten 9999 üzerini nakit ödeyemezsin hiçbir malda. Eğer gelirim yıllık 20 bin dolar dedin, harcaman 30 binse gel bi anlat bu 10 bin doları diyor.
    son cumle dogru degil

elinde kara para olan kimse aptal degil gidiyor nakit harciyor o yuzden adamin gorunen harcamasi 20 bin ama nakitler yuzunden adam 30 bin harciyor kimsede yakalayamaz. Zaten dediginiz dogru olsaydi ilk once uyusturucu ticareti yapanlar yakalanirdi. Bu gozler neler gordu neler.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi ve olumden kacis yoktur..

https://www.cnbc.com/amp/2018/06/27/...mpression=true

Syg,
    Bu konuyu baya incelemestim cunku benide ilgilendiriyor. ABD nufusu 335 milyon vatandasliktan kendi istegiyle cikan en son 12 bin civarindaydi. 3-5 sene once 2 bin kisiydi yani yavas yavas artiyor. Ama daha artacagini cok yukselecegini zannetmiyorum

Vatandasliktan cikmanin tek sebebi zamaninda yurtdisina gitmis ve orada is bulmus amerikalilar ozellikle isadami amerikalilar hala ABD ye vergi odemek ve bunu yapabilmek icinse mali musavir tutmak zorunda olduklari icin hayat cok komplike hale geliyor. Ornegin benim TR deki mal varligimin degeri ve deger artisi satarsam karim, bana kalan miras yok kur oynamasi falan derken kendi vergimi doldurmam bile haftalar aliyor. TR deki banka hesaplari dekontlarin Ingilizceye cevrilmesi falan filan derken insan kafayi yer. Bunu sen yapmazsan uluslararasi vergi anlasmasini bilen bir musavir tutmalisin o zamanda dunya kadar para

Yani ABD vatandasligindan cikma olayi anca ABD disinda yasayan AMerikali zenginlere ait bir sey. Cok ufak bir zumre.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    yahu diyelim adam kazancını tüketime yöneltmedi gitti döviz aldı altın aldı kasaya koydu
    maliye elden nakit yaptığı tahsilatları hiç bir yerden göremez ki böyle tanıdıklarım var
    lakin meslek erbabı olarak yaptığı işler karşısında tahsilatını beyan olarak delillendirebilir..
    aynen yada yurtdisina tatile gitti orada ev aldi falan kim nereden bilecek?

daha ne uckaat ve dalavereler var yazsam inanamazsiniz. Yurtdisina para cikarmanin yollari var getirmenin yollari var. Sistem coktan oturmus

8. 1 ocak 2019 dan itibaren ufak orta da dahil tüm işletmelerin gelir gider ve faturaları artık direk maliyenin ekranında.eskiden sadece muhasebecinizin ekranında olurdu ve ancak denetlenirseniz ortaya çıkardı herşey.
    Yıllık resmi kar ı 10.000 tl olup her sene 2 ev alanları öpseler yeter..özellikle son kullanıcıya hitap eden gıda işletmecileri bugün ülkenin en büyük vergi kaçıranlarıdır.

Sırf fişini almak için herşeyi kredi kartı ile öder oldum son birkaç yıldır.
    Ben kuruşu kuruşuna ödüyorsam sanayici olarak mal sattığım adamda ödesin.

Sayfa 704/997 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •