Sayfa 817/997 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

avrupa da olduğu gibi ayrılıkçı partileri kapatmak gerekir.. avrupa da kapatılıyor..
    ajitasyon manasız.. duyar kasmanın da bir sınırı var.. ayrılıkçı parti ülke birliğine tehdit ve amaçları siyasi faaliyet değil.. parti kapatılırsa mesela sosyalist parti kursunlar ve ne kadar desteklendiklerini de anlamış olurlar.. veya genel manada ülkeyi daha iyi bir yere götüreceğine inandıkları mevcut diğer partilerden birisine versinler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. LÖSEV in halkın katılımıyla yaptığı LÖSANTE ye ruhsatı engellediler AKP ve MHP milletvekilleri...

Daha söylenecek söz mü kaldı ?

3.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bu doğrudan hainliktir, vatan hainliğidir.
    Cukkalamak için insanları ölüme terk etmektir. Yazıklar olsun.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Altına imza atarım. Bu hastalıktan kızım da var izleme sürecindeyiz ama lösev hasta ve yakınlarına çok yardımda bulunuyor. Devletten çok faha fazla. Ne diyelim başlarına gelirse anlarlar. Sağlık gelişti hikayesinde yaşadıklarımı yazsam trol arkadaşlar bile 1 miligram vicdanı varsa utanır yazdıkları yalanlardan.

4. Mesela Türkiye nin hatay sınırı idlib el kaide ve işid artığı heriflerin elinde ama hiçte bu geleceğimize tehlik vatan millet lafları havada uçuşmuyor.Türk millettinin sınırında kürt belirince doruğa çıkan bu duygusallığı göz yaşartıcı.Mesela burada kaç kişi idlib in teröristlerden temizlenmesini ister orası sınır değil mi? güvenli bölge teröristine göre mi değişiyor anlam olarak. Her şey ortada aslında.

buradaki herkes suriye de a.k.p. partisinin yaptığı hatalar nedeniyle ciddi bedeller ödediğimizin farkında.. ve suriyedeki tüm rejim dışı güçler ve teröristler teslim olmalı.. muhalefetin (iyi + chp) duruş noktası bu zaten..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    avrupa da olduğu gibi ayrılıkçı partileri kapatmak gerekir.. avrupa da kapatılıyor..
    ajitasyon manasız.. duyar kasmanın da bir sınırı var.. ayrılıkçı parti ülke birliğine tehdit ve amaçları siyasi faaliyet değil.. parti kapatılırsa mesela sosyalist parti kursunlar ve ne kadar desteklendiklerini de anlamış olurlar.. veya kendilerine en yakın mevcut partilerden birisine versinler..
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    HDP ye oy veren 6 milyon insanı napacaksınız ?
    6 milyonun hepsi bölücü değil ki, iktidara kızgınlıkla tepki oyu veren çoğunlukta.

iddia ettikleri gibi bir marksist sosyalist parti adı ve tüzüğüyle çıksalar alacakları oy %3-4'ü geçmez.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Tamamı kafadan salladığım şahsi paylaşımlardır.

Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    Her gün sgk sistemi değiştirirse olacağı budur...
    Her şeyi dijital ortama taşıyoruz ama altyapımız kaldırmıyor...
    Genelleme yapmak doğru deil...
    Varsa bir aksaklık sabime bildirin. 184

Ayrıca,
    Mevcut raporlu ilaçların reçete edilmesi sşstemi yanlış kardeşim...
    Adam kalp hastası. Stent takılmış. Ömür boyu kullanağı ilaç var. (kabul gören ortak tedavi) Geri dönüş yok. Bu ilacın tekrar dr tarafından reçete edilmesi saçmalık. Bunun gibi bir sürü örnek var.
     Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    Genelleme yanlış diyorum.
    Sabim mutlaka cevap verir.
    Eğer bir geri dönüş yoksa sanılır ki her şey süt liman...
    En azından öyle olmadığının bilinmesine katkınız olmuş olur.
    Saygılar
    sevgili 2ileri1geri kardeşim
    en son sigara şikayet hattını arayıp bir firmayı kapalı alanda sigara içiyor diye şikayet ettikten 2-3 gün sonraaldığım cevpatan bu yana bir daha hiç bir kamu teşkilatının alo şikayet hattını aramam demiştim
    senin öğlen ki bu yazın üzerşine vay be her alocu hat aynı değilmiş demiştim.
    Neyse bu muhabbetin üzerine akşam 16 civarı eve giderken sağlık ocağının önünden geçiyordum. İçeride acayip bir bağırış çağırış vardı. Ne oluyor diye sağlık ocağından içeri girdim 1. katın merdiven başından bi adam (sonradan doktor olduğunu öğrendim.) aşağıda bir kucağında 2 yaşlarında bir bebek olan bayana öyle bağırıyor hakaretler ediyor ki anlamamak mümkün değil. 2 yaşlı karı koca doktorla bebeklikadının arasına girmiş kadını uzaklaştırmaya çalışıyor. Doktor olan zat 95-100 kilo civarı bebekli bayanla bebeği toplasan 50 kilo etmezler. Neyse orada birileri bayanla bebeği dışarı çıakrdılar
    ne oldu diye sordum
    bebeğinin hasta olduğunu işe gidemediğini çocuğuda alıp doktora geldiklerini
    çocuğa bakarken doktora
    bugün işe gidemedim bebeğime baktım banada bir gün rapor verirmisiniz dediğini
    bunun üzerine doktorun kendisine rapor vermeyeceğini emek hırsızı olduğunu devletten çaldığını defolup gitmesini söylediğini
    kendisininde bana hırsız diyemezsin beni kovamazsın dediğini bunun üzerine doktorun kolundan tutup kendisini dışarı attığını bağırmaya başladıklarını çocuğunun korkması üzerine bebeğini alıp merdivenşlerden inmeye çalıştığını
    peşinden gelip hakaretler ettiğini (bu kısmın tamamını gözümle görüdm kulağımla duydum)
    kendisinşinde kaçmak zorunda kaldığını söyledi
    benden öğlen senden gazı aldım ya 184 arayıp olayı anlatmasını gereken incelemenin yapılacağını söyledim yanlarından ayrıldımk
    içim rahat etmedi eve gelince açtım 184 ü
    senden de aldım ya haberi doktora hesap sorduracağım
    olayı şahit olduğum şekli ile anlattım
    doktorun rapor verip vermemesinin kendisini ilgilendirdiğini vermeyebileceğini
    ama 2 yaşında bebeği kucağında olan bir bayana doktorda olsa böyle davranamayacağını hakaretler yağdıramayacağını kolundan tutup çekiştiremeyeceğini merdivenlerden inip kadını kovalayamayacağını bu durumun bir kadına bir insana yakışmayacağını
    helede bunu okumuş yazmış kendini doktor zanneden birinişn bu şekilde davranamayacağğını anlattım
    bi güzel not aldılar gerekeni yapacakalrını anlatıp telefonu kapattılar
    yaklaşık bir saat sonra bir bayan aradı
    bu olayın benimle ilgisi olmadığını eğer bayan ararsa yada aramışsa onun için işlem yapabileceklerini bi güzel anlattı
    bende ona siz doktormusunuz dedim
    hayır ben yetkili biriyim (ne demekse) dedi
    bende hanfendi sizde bayansınız umarım bir gün sizin başınızada böyle bir şey gelmez ben sizin sadece iş olsun diye orada oturtulduğunuzu şikayetleri savmakla görevli olduğunu bu işleri geçmelerini
    olurda o bayanın eşi akşam yada yarın gelip doktora saldırırsa bunun sorumlusunun sağlık bakanlığı ve onun adına bana cevap veren kendisinin olduğunu söyleyip teşekkür ettim kapattım Bu arada bayan halen bana cevap yetiştirmeye çalışıyordu
    senin yüzünden akşam akşam gerildim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Kürt sorununa para ile şunla bunla izah etmeye çalışmak kafanı deve kuşu gibi kuma gömmektir...
    PARA ÇOK ŞEYDİR AMA HERŞEY DEĞİLDİR...
    Size bir örnek anlatayım...
    Ege ye 2 defa mübadale ile Doğu/Güneydoğu illerinden Kürt vatandaşlarımız yerleştirilmiştir.....
    Yanlış hatırlamıyorsam ilki 1920 lerde ikincisi 1960 larda
    3 ve 4.nesiller Ege nin köylerinde yetişmiştir...
    Hala yaşamaktadırlar....
    Bir Türk den asla ayırt edemezsiniz...
    Şive,gelenek,görenek hepsi ama hepsi bir Türk gibi yaşamaktadırlar....
    Vatanına milletine bağlı insanlardır...
    Ancak sohbet ettiğinde (adam hayatında Güneydoğu ya hiç gitmemiş,ailesinden başka Kürt görmemiş/tanımamış) ne düşünüyorsun bu konularda diye sorduğunuz da:"Aslını inkar edersen yok olursun" diyorlar...
    Hiç unutmam....
    Hala kulaklarım da yankılanır bu sözü genç Kürt arkadaşımın....

Demek ki bir takım duyguları insanın aileden alması yeterli....
    Çevreye gerek yok...
    Sonra onu en izole ortama bile koysanız o düşüncelerini yok edimiyorsunuz....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 817/997 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •