Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
Noele doğru bist'te sert satış bekler misiniz?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
Sayın esramarka, ben işlerde çok uzman değilim ama uzmanım diyenlere de güvenmem. 20 senedir borsa ve hisse senedi piyasalarını izlerim analiz yaparım. Tabii uzmanlığına güvendiğim insanların da yorumlarını dinlerim. Ben oynaklığın, belirsizliğin bu kadar yüksek olduğu ortamda benim diyen uzmanların dahi yanılma ihtimallerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Son günlerde tüm dünyada sıkı bir yükseliş trendi devam ediyor. Bu bize de yansıyor, ancak bunun hiç bir zaman sürekli olacağını düşünmeyin. Genelde Noel' e doğru olan ralli ler bu sefer erken bitebilir. Bist endeksi diğer bir çok endeks göre hala ciddi düşük, yükselişler için ciddi potansiyel içeren sektör ve hisseler var. Fakat bizim kendi içimizde çözmemiz gereken yapısal problemler olduğunu, ancak şu anda dipten dönüş gibi görünen görünüşün Kasım ayında sıcaklıkların 20 ve üstü sıcaklıklarda geçmesi gibi görebilirsiniz. Borsa her zaman gerçek ekonomik görünüşü yansıtmaz, ama makro ekonomik göstergelere bir gün itaat eder. Özetle, borsada kısa vade fırsat dönemi gibi gözükmekle birlikte süre ilerledikçe özellikle bizim gibi ülkeler için risk çok artmaktadır. Dışarı çıkarken havanın değişme riskine göre şemsiye veya hırkanızı almayı nasıl bu dönemde unutmazsanız bist endeksine de öyle bakın.