Sayfa 757/930 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Hareketleri iyice agresifleşti, satana alım fırsatı vermiyor, trade eden herkesi döktü.. Hayran kaldım bu hareketine..
    Öyle bi yer ki burası adama tenekeyi altın fiyatina da aldirirlar bazen de altını teneke fiyatına da sattirirlar...
    Maldan iyi anlamak şart tabii birazda şans lazım..

2.  Alıntı Originally Posted by digor2019 Yazıyı Oku
    Merhaba uzun süredir işyat takibimde ve kuvvetli miktarda hissem var. 80'lerde aldım. Hala tutuyorum. Beklentim yüksek değil ama iskonto oranı ve grup güven verdiğinden bu hisseye ilgi gösteriyorum.
    Bu yıl elde edilecek kar da çok dikkat çekici ve muhtemel temettü de.
    Sorum şu: Eğer 2020 yılında kar hedefi hisse başı belirttiğiniz gibi 17,8 kuruş olursa, enflasyonu da dikkate alacak olursak, temettü sonrası ne kadarlık bir fiyat mantıklı olur? Ya da bunu o zaman mı düşünmeliyiz?
    Bugün 1,41. Yıl sonu 65 milyon kar olup bunu dağıtırlarsa 40 kuruş temettü olur. Bazı arkadaşların yazdıklarına göre hisse fiyatı 160 kuruşa ulaşır ve temettü sonrası da 120 kuruş olur.
    17,8 kuruş temettü ile 120 kuruş fiyat karşılaştığında yıllık %15+lik bir getiri verimliliği.
    Enflasyonun da %10 altı olduğu gerçeğinde yine de %15 düşük bir getiri mi?
    Düşünceleriniz bizim yatırımlarımız ile tam uyuşmasa da, analitik yaklaşımınız sebebi ile görüşlerinizi önemsiyorum.
    Öte yandan, biz 160 kuruşa ulaştıktan sonra mı bunları düşünmeliyiz?
    Yani bugün 141. Daha önümüzde temettüye kadar 5 ay var ve daha 20 kuruş gideceğimiz yol var.
    Bu da 5 ayda %14 getiri demek. Belki de 160 kuruşun da üstüne çıkacağız.
    Bir sorunumuz da şu: Kağıdı şimdi satacak olsak bir de karşımıza vergi çıkacak. Vergi de karı törpülüyor. Yani bir anlamda yapıştık. Ya da düşse bile bu hisseyi evladiyelik aldık. Tutmak paraya dönmekten daha mantıklı değil mi?
    Mart ayında ortalama 82 kuruştan aldığım hisseden aynı ay içinde 18 küsür temettü aldım.
    Yaklaşık 64 kuruş maliyet dersek an itibari ile 162 kuruştan satış işlemini gerçekleştirdim.
    %153 oranında bir kar.
    Benim bu hisseyi almamda INVESTING de bu hissenin altında analiz yapan yazarın açıklaması etkili olmuştur.

Bir miktar iskonto görmeye başladığı an tekrar geri dönüş yapabilirim.
    Kalın sağlıcakla.

Düzeltme (temettü sonrası 82 kuruştan almışım)
    yaklaşık %100 artmış oldu.
    Son düzenleme : digor2019; 28-11-2019 saat: 13:08.

3.  Alıntı Originally Posted by digor2019 Yazıyı Oku
    Mart ayında ortalama 82 kuruştan aldığım hisseden aynı ay içinde 18 küsür temettü aldım.
    Yaklaşık 64 kuruş maliyet dersek an itibari ile 162 kuruştan satış işlemini gerçekleştirdim.
    %153 oranında bir kar.
    Benim bu hisseyi almamda INVESTING de bu hissenin altında analiz yapan yazarın açıklaması etkili olmuştur.

Bir miktar iskonto görmeye başladığı an tekrar geri dönüş yapabilirim.
    Kalın sağlıcakla.

Düzeltme (temettü sonrası 82 kuruştan almışım)
    yaklaşık %100 artmış oldu.
    güle güle harca ortağım nerde mutluysan orada çıkacan biz buralardayız benim kafamdaki rakamlar biraz abartılı hem satıp ne alcam gidiyor işte

Böyle hizla yukarıya cekmelerinin nedeni kuluçkaya yatmış yumurtaları toplamak arzusu olmalı...
    Satışların olması iyidir,
    daha yukarıya gitmek için depoya mazot takviyesi olur..
    Önümüzde 4 ay var ,bakalım hala çok ucuz olan isyat nerelere gidecek..

5.  Alıntı Originally Posted by apollo Yazıyı Oku
    güle güle harca ortağım nerde mutluysan orada çıkacan biz buralardayız benim kafamdaki rakamlar biraz abartılı hem satıp ne alcam gidiyor işte
    Çok teşekkür. Sizlerin de kazancı yüksek olsun.
    Takibimde olan bir kağıt vardı: SODA
    Ortalama 5,73'den 1 parti alış yaptım.
    Şimdilik hedef yok.

6. Bir aralar kalvin reis vardı eskiler bilir 0.92 den mi ne çıkış yapmıştı hisseden umarım şimdilerde fiyatları takip etmiyordur

Faizler düştüğü ve daha da düşeceği için vereceği temettü kıymete bindi..
    Eğer temettuyu 2 3 e bölüp bütün seneye yayarsa ballı börek olur..
    Mal iyice kıymete biner...

8. Selamlar daha önce uzun süre bu hisseyi taşımıştım temettülerinden faydalanmıştım bugün ilk alımımı yaptım tekrardan temettüyü 2 e 3 e bölme durumumu var Bi müddettir uzaktım borsadan. Beklenti ve gidişat nasıl acaba?

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 757/930 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •