Sayfa 889/1000 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. acaba tcd, dövizde yükseiiş olduğu dönemlerde pozisyon artıramaz mı? Sonuçta bizim gibi banka makası dertleri yok. Madem yükseliş mi var dövizde? Pozisyon artırıp bu durumu fırsata çevirecek. Acaba bu tür durumları değerlendiriyorlar mı merak ediyorum. Veysel beyciğimle uzun zamandır görüşmüyorum. Bi arayıp hal hatır etsem. Bj mevzuyu ve yakında 200 milyonu da devirecek olmaktan dolay neler düşündüklerini falan sorsam iyi olacak gibi

Ben fon larin surekli hisse degistirdiklerini dusunuyorum
    ole surekli ekrana bakip duruldugunu sanmiyorum
    bizim excel hesaplarinda senet isimleri ve miktarlari sabit
    biz sadece deger degisimi ile tahmin ediyoruz bence bu sadece bir varsayim olmaktadir

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    acaba tcd, dövizde yükseiiş olduğu dönemlerde pozisyon artıramaz mı? Sonuçta bizim gibi banka makası dertleri yok. Madem yükseliş mi var dövizde? Pozisyon artırıp bu durumu fırsata çevirecek. Acaba bu tür durumları değerlendiriyorlar mı merak ediyorum. Veysel beyciğimle uzun zamandır görüşmüyorum. Bi arayıp hal hatır etsem. Bj mevzuyu ve yakında 200 milyonu da devirecek olmaktan dolay neler düşündüklerini falan sorsam iyi olacak gibi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslına bakarsan ben de öyle. 4 aya yakındır tcd bulunduruyorum. 4 kez falan sattım ortalm bulanık diye. Her defasında sattığımın ertesi coştu. O yüzden bu kez hepsini değil, yarısını satsam, ertesi gün yükselirse teseim olsa, düşüş devam ederse de sattığım kısımla daha aşağılardan alsam falan diyorum, tabi öncelikle yarına bakmak lazım. Ayrıca hanımdan yana çok şanslıyım. çünkü kendisi, madem bu şekilde güzel yönetilen bir fon aldık, günlük hareketlere takılma, zaten paramızın yarıdan fazlası likitte. Kafana takma, her gün takip edip sitrese girme. çok düşerse azar azar pozisyon artır. Bir yılda endeksin 5 katı fazla getiren bir fon alıp her gün satsam mı diye düşünmene hayret ediyorum diyor. Siz hanım dırdırından dertlisiniz. Hanım da benim ikide bir alsat yapmaya çalışmamdan dertli
    Yaklaşık 2 ay içinde, 3 kere de ben sattım. Hepsinde de sattığımın üstü fiyattan geri aldım. Bunda 20 yıllık Hisse Senedi geçmişimin de etkisi oldu. Fon yatırımı böyle bir şey değil, bu mantaliteden kendimizi kurtarmamız lazım. En azından 1 aylık periyotlarla değerlendirmemiz lazımken, günlük değerlendiriyoruz.

4. sn admustafanın yatırım fonları tanıtım rehberi başlığından alıntıdır.

"Altın fonlarına bakıldığında ise son 3 ayda ortalama yüzde 0.51 değer kazandıkları görülüyor. Aynı dönemde cumhuriyet altınının getirisi yüzde 1.30 oldu. Altın fonlarının getirisi cumhuriyet altınının altında gerçekleşti."
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...03#post3982303

Buna göre Cumhuriyet altını yada gram altın fonları nerdeyse 3'e katlamış.
    Fonda birde %10 stopaj var.Getiri dahada törpüleniyor.
    Üstüne üstlük T1 sıkıntısı da var.

Sonuç;
    Gram altın, altın fonundan daha kazançlıdır.
    Anında alım satım kolaylığı da cabasıdır.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Hanim calismiyor mu
    ev hanimi mi kardes

eger oyle ise yapacak bisi yok cunku para ortak
    calisiyor ise bak sen kendi hesabina dersin dicem ama
    Hanim calisiyor ustadim
    Hem de benim isyerinde mudurum 😀

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    acaba tcd, dövizde yükseiiş olduğu dönemlerde pozisyon artıramaz mı? Sonuçta bizim gibi banka makası dertleri yok. Madem yükseliş mi var dövizde? Pozisyon artırıp bu durumu fırsata çevirecek. Acaba bu tür durumları değerlendiriyorlar mı merak ediyorum. Veysel beyciğimle uzun zamandır görüşmüyorum. Bi arayıp hal hatır etsem. Bj mevzuyu ve yakında 200 milyonu da devirecek olmaktan dolay neler düşündüklerini falan sorsam iyi olacak gibi
    VIOP tarafını bilmiyorum ama dövize bağlı opsiyonlar yapıyorlar dağılım raporlarında gözüküyor. Altın ons, Petrol opsiyonlarını baya bi taşıdılar. Geçen ay GBP/USD opsiyonu vardı. Bu ay Apple Hissenin opsiyonu var. Portföye katkısı ne kadar tahmin edemiyorum.

Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Ben TCD nin de çok eksi geleceğini düşünmüyorum. Hisse değişimleri olmuştur muhtemelen.Türevden de bir miktar Hedge gelse,% -0,50 civarı olabilir.
    Hisse degisimi nasil olacak ustadim
    Arti yapan hissemi vardi
    Tum hisseler kan goluydu😁

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslına bakarsan ben de öyle. 4 aya yakındır tcd bulunduruyorum. 4 kez falan sattım ortalm bulanık diye. Her defasında sattığımın ertesi coştu. O yüzden bu kez hepsini değil, yarısını satsam, ertesi gün yükselirse teseim olsa, düşüş devam ederse de sattığım kısımla daha aşağılardan alsam falan diyorum, tabi öncelikle yarına bakmak lazım. Ayrıca hanımdan yana çok şanslıyım. çünkü kendisi, madem bu şekilde güzel yönetilen bir fon aldık, günlük hareketlere takılma, zaten paramızın yarıdan fazlası likitte. Kafana takma, her gün takip edip sitrese girme. çok düşerse azar azar pozisyon artır. Bir yılda endeksin 5 katı fazla getiren bir fon alıp her gün satsam mı diye düşünmene hayret ediyorum diyor. Siz hanım dırdırından dertlisiniz. Hanım da benim ikide bir alsat yapmaya çalışmamdan dertli
    Vay be cok sanslisiniz ustadim
    Benim hanim utanmasa beni isten atacak😀

Sayfa 889/1000 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •