Sayfa 218/996 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    2000 ve 2001 yılında yaşananları bilmiyor musunuz? 2000 yılında hızlı faiz inişiyle borsa rekorlar kırarken yabancılar malı yerlilere yıktı gitti ve sonra kriz yaşandı vs.Grafiklere bir göz atın bence.Biz yerlilerin içinde uzun vadeli yatırımcıyım diyen kişilerin yüzdesi kaçtır?Buradaki arkadaşlar bile hisse fonlara yatırım yaparken gün gün takip edip satışı kolluyor.
    Şu an endişe edilecek bir durum yok bence Ocak ayında hızlı bir giriş ve onun çıkışı söz konusu sanki. Bunun dışında kar realizasyonu da olmuştur haliyle. Şu an yabancı oranı %61.5'le normal seviyelerde gibi bir ara 58.9'lu seviyelerede maksimumda 66.1 gibi seviyelere gelmiş. Aşağıdaki grafik yabancı oranlarının seyrini gösteriyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    O dönemden farklı olarak BES fonlarının dengeleyici olduğu söyleniyor. Dediğiniz senaryoda ne derece etkili olur bilmiyorum.
    Bence doğru. Daha aklımıza gelmeyen bir sürü fark var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Şu an endişe edilecek bir durum yok bence Ocak ayında hızlı bir giriş ve onun çıkışı söz konusu sanki. Bunun dışında kar realizasyonu da olmuştur haliyle. Şu an yabancı oranı %61.5'le normal seviyelerde gibi bir ara 58.9'lu seviyelerede maksimumda 66.1 gibi seviyelere gelmiş. Aşağıdaki grafik yabancı oranlarının seyrini gösteriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    O dönemden farklı olarak BES fonlarının dengeleyici olduğu söyleniyor. Dediğiniz senaryoda ne derece etkili olur bilmiyorum.
    yabancıların satış yapabileceği portföy büyüklüğü bes fonlarının alış potansiyelinin üzerinde bu nedenle yabancıların hareketlerini yakın takibe almalı.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Devamlı olarak en az %51-80 Hisse içeren fonlar için geçerli bir durum 1 yıl tutulduğunda sıfır stopaj muafiyeti. Fakat portföyünde devamlı en az %51 hisse içeren fon yok veya ben bilmiyorum
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sağol üstad, demek ki hisse yoğun fonlar bile zaman zaman yüzde 51 altında hisse tutuyormuş, bu bilgiyi yeni öğrendim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yanlış anlaşılmış sanırım.

Hisse yoğun fonlarda, 1 gün dahi tutsanız stopaj yok. Mustafa hoca, burada değişken fonları kastediyor olmalı.
    Saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sağol üstad, demek ki hisse yoğun fonlar bile zaman zaman yüzde 51 altında hisse tutuyormuş, bu bilgiyi yeni öğrendim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım hisse yoğun fonlar en az %80 bulundurmak zorunda bu durumda stopajda söz konusu olmuyor bu fonlarda. %51 bulunduranlar hisse fon diye geçiyordu ama öyle bir fon yok
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yabancı oranı grafiği ne kadar doğru orası şüpheli çünkü geçenlerde bir yabancı kurumun saklamayı yerli bir kuruma taşıdığı bilgisi vardı bu onların piyasayı saklama oranları üzerinden manipüle edebileceklerini de gösteriyor.Geriye daha güvenilir gösterge olarak viop pozisyonları kalıyor sanırım.

8. [QUOTE=burak1987;4115215]Anlık

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QU

Fon daki hisselerin dağılımı için en son KAP da yayınlanan hisseleri kullanıyorsunuz değil mi

Sayfa 218/996 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •