Sayfa 288/996 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Yeni sorun İdlip meselesi. Sınıra ciddi miktarda taarruz amaçlı yığınak yapıldığı söyleniyor. Bu sorun risk iştahını azaltacağından long pozisyonlar kapanmaya devam eder gibi önümüzdeki hafta.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Eib iyi getirmis boyle bir gunde

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    0.0004 farkla 0.64 nasil çıkıyor sağlamasını yapacak varmi benim hesap karisti.

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Fiyatı bilmiyorum ben toplam miktar üzerinden hesapladım, hesap doğru.

4.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Yeni dağılıma göremi hesapladınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evet. Ocak ayı dağılım raporuna göre. Ama burada yönetim gün içinde hisse al sat yapmış olabilir mi? Örneğin öğle saatlerine kadar hafif eksi yatay pozisyonda gitti. İşte yöetimin ustalığı burada devreye giriyor. Buralarda satış yapıp akşama doğru hisseleri yerine koyduysa durumu lehine bile çevirebilir. Yoksa bizim gibi karşıdan seyrederse okkalı zarar kaçınılmaz olur.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Evet. Ocak ayı dağılım raporuna göre. Ama burada yönetim gün içinde hisse al sat yapmış olabilir mi? Örneğin öğle saatlerine kadar hafif eksi yatay pozisyonda gitti. İşte yöetimin ustalığı burada devreye giriyor. Buralarda satış yapıp akşama doğru hisseleri yerine koyduysa durumu lehine bile çevirebilir. Yoksa bizim gibi karşıdan seyrederse okkalı zarar kaçınılmaz olur.
    İnşallah öyle olmuştur. Pzt biraz daha alacağım. Mac mi Eid mi karar veremedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    (0,0004 / 0,061307) x 100 = 0.6524

7.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Ben yine burayla ilgisi olmayan bir soru soracağım izninizle. Orada cevap alamadım. Sizce ideal kira çarpanı kaçtır veya siz kira çarpanı kaç olan bir evi alırsınız? Ve bu hesaplanırken, komisyon +tapu gideri de dahil ediliyor mu acaba?
    Kendimce şöyle cevap vereyim. Kira çarpanını kafanıza takmayın. Daireyi alacağınız lokasyondaki fiyatları inceleyiniz. Kafanızda bir fiyat şablonu oluşsun. Değerlendirmenizi ona göre yapın. Eskiden kira çarpanı180 ay denilirdi. Şimdi ise 250 ay bulursanız hiç durmayın. Zaten bunun hesabını kendiniz de yapabilirsiniz. Sizin için en önemli kriter daireyi alacağınız yerdeki fiyatlar olmalı. Çünkü ben bu şekilde hareket ederek daire almıştım. Kolay gelsin.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zaten borsa eksi 10 açsa fonda da olsak batarız.
    Hissede olan o anki fiyattan satabilir
    Fonda olan anca ertesi sabahki fiyattan.

Vakti olan, takip yapabilecek olan için fon işi iş değil bence.
    Doğru ben de öyle düşünüyorum, endeks düşüyor diye fon alım veriyorsun akşam artı kapatıyor, satarken tam tersi oluyor,fonları anında alıp satmak mümkün olmuyor, işimiz şansa kalıyor çoğu zaman.
    Benim gibi genelde ekran başında olanlar için hisse alıp satmak daha mantıklı aslında. Riske fazla girmek istemediğim için %10 kadar hisse ve değişken fonlardayım, %10 kadar da hisse alıp satıyorum.
    Fakat hesaba bakınca son bir aydır fon alım satımından çok hisselerden kazanmışım. Ama yine de fon alıp satmayı bırakamıyorum onun da ayrı bir heyecanı var.

Sayfa 288/996 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •