Sayfa 297/996 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ya Çinliler dayanıklı ya da Italyanlar kofti, ya da Çin gerçek rakamı vermiyor.
    cinde ki onlemleri alacak tek bir ulke yok bu dunyada

donanimhaberden alinti

https://forum.donanimhaber.com/cin-d...ler--142430203

çok çok uzun süredir bu forumdayım, forumdaşınız olarak, muhtemel abiniz olarak belki faydam dokunabilir bir noktaya kadar.

* Burada vakalar aynen avrupada olduğu gibi ilerledi. İlk başta pek ciddiye alınmadı, haberler saklandı, tedbir alıyoruz yav rahat olun şeklinde ilerledi. gerçeklik sonra vurdu insanların yüzüne, ölü vakaları 1 günde 100er 100er artmaya başladı. he şu an düşüşte. hayat nerdeyse normale döndü denebilir.

* tedbirler çok sıkı. 1 şubattan itibaren şubat sonuna kadar hastane gibi yerler hariç HERYER tamamen kapatıldı. şehir gerçek anlamıyla bomboştu. anca mart başından sonra bir takım iş yerleri tekrar açıldı. ancak şu an hala çoğu yer kapalı. kısacası insanların toplu şekilde x yerinde olmasına sebep ne varsa, hepsi giderildi. Bu tarihten önce siteden istesem bile çıkamıyordum, geçerli bir sebep belirtmem gerekiyordu. sokağa çıkma yasağı teknik olarak yoktu, ama her adımı uygulanıyordu. anca martın ikinci haftası sonrası hafiflemeye başladı, çünkü tedbirler sonrası rakamlar düşüşte.

* el yıkamaya %100 önem gösterin. yüzünüze elinizi sürmeyin, maske sizi korumaz doğru ancak siz farkında olmadan virüsü kaptıysanız başkalarını sizden korur. yani bu gözle bakın, maske gereksiz diyorsanız tam tersi.

* zaruri durumlar hariç asla evden çıkmayın. burada 1.5 milyar insan evine kapandı. MARKETLER DAHİ kapalıydı. Alışveriş app üzerinden yapıldı. bu app'in kurye ordusu vardı, nerdeyse hazmat suit giyerek e-motorlar ile sitelere her saat sipariş dağıtıyorlardı. site kapı barikatı önüne(barikat kelimesi literal. yani abartı yapmıyorum) bu siparişleri koyarlar ve app üzerinden haber verirleri. hiç bir paket çalınmadı, hiç bir ürünün fiyatı artmadı, maske fiyatı da arttı ama sonra tekrar düştü (çünkü günde 20m üretmeye başladılar). Bu çalışanlara miktarını bilmediğim kadar daha fazla para ödeniyor bu arada.

* bilgilendirmeler artık anlık yapılıyor. App üzerinden vakalar maps üzerinden de gösteriliyor. yani etrafınızda şüpheli durum varsa bile biliyorsunuz. google maps'te vakaların işaretlendiğini düşünün.

* siteye yeni gelen insanlar 14 gün ev hapsine alınıyor. yemekleri güvenlik ile geliyor ve çöpleri de güvenlik ile alınıyor. site olmayan binalar için de devlet görevliler atadı. bu insanların kapıları ayrıca mühürlü, bilgilendirme kağıtları asılı. kimse yaklaşmıyor.

* yazdıklarımın aksine davranış sergileyen birey ve kurumlar için çok büyük cezalar var. bireylerin direk sosyal kredi notu düşürülüyor. sosyal kredi notu düşük olan uçak bileti bile alamıyor.

* günde 3 kere, siteden çıkarken, girerken, şirkete girerken ateş ölçülüyor. ayrıca sitede oturduğuna dair ve sağlıklı olduğuna dair bir kart var, onu da taşımak zorunlu. yoksa direk karantina.

* hasta olan insanlar için acil iletişim hattı açıldı. full donanımlı ekip gelip alıyor direk en yakın yere bu gibi durumda. havalanındaki bir adamı resmen kapsüle koyup götürdüler ateşi var diye.

* Kiralar, ipotekler, mortgage'ler, vergiler, sigortalar vs vs faizsiz olarak ertelendi ya da kaldırıldı. Ancak beni etkilemedi bu durum ben yine kira ödedim. Yani kapsamı nedir detayı nedir bilmiyorum.

Aklıma geldikçe eklerim ya da soru olursa cevaplarım. genel hatlarıyla durum bu şekilde. avrupa çok kötü durumda şu an. teknik olarak virüs çok güçlü değil evet doğru, ama ironik bir şekilde DAHA tehlikeli olmasının sebebi bu çünkü yayılması bu yüzden çok hızlı ve bazı durumlarda belirti bile göstermeyebiliyor. yani adam 2 gün halsiz hissediyor ateşi bile çıkmıyor, ama gidip millete bulaştırıyor hiç bilmeden. o yüzden sağı solu belli olmuyor ve kontrol altına alınması çok zor. doğrudan akciğeri etkilediği için riskli. iyileşenlerde dahi hasar var, ama hasar kalıcı mı bilinmiyor.

Dikkat edin kendinize. az idare edin sıkın dişinizi, çıkmayın dışarı.

Bu arada sınırda aslanların mücadelesi sürüyor, ağaç yakıp çiti devirmeye çalışmışlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    viop başlığında bugün İdlib'de şehit ve yaralı haberini paylaşıyor bir forumdas. Bir tek tepki verilmedi o habere...

Corona ne işe yariyor diye soranlara....

4. Abiler yazacak çok şey var ama malum ancak tek bir doğru var oda ne olursan ol bu topraklardaysan NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE Diyeceksin yoksa molum

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    viop başlığında bugün İdlib'de şehit ve yaralı haberini paylaşıyor bir forumdas. Bir tek tepki verilmedi o habere...

Corona ne işe yariyor diye soranlara....
    Alıştık/alıştırıldık Bora bey, sandıkları patlata patlata alıştırdılar...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Son dakika... Çeşme’de bir kişide Corona virüsü saptandı! 45 aile karantinaya alındı https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem...lindi-5689772/

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hiç şaşırmadım. Okullar tatil edilir edilmez bütün Izmir Cesme'ye geçti. Komşulardan ses seda yok. Site sessizlesti. Giden arkadaşlara şakayla karışık "sayenizde izmir'in riski kalmadı" demiştim ve gerçek oldu. Şimdi bu haberi görüp virüsle birlikte izmir'e geri gelmezler umarım.

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yanlış anlaşılmasın Ne Mutlu Türküm Diyene Bu Topraklar Türkündür ve Türk'ün kalacaktır Ne Mutlu TÜRKÜM DİYEBİLENE

8. Alt üst sağ sol farketmez hepsi biziz diyeceğiz o bizim Ne Mutlu TÜRKÜM DİYENE

Sayfa 297/996 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •