Sayfa 744/1003 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. BJKAS'ın ardından mali tablosu en kötü olan FENER'dir. 99 milyon tl olan sermaye çoktan tükendiği gibi 625 milyon tl eksiye geçmiştir özkaynaklar. Yolda olan bilançolar durumu daha da kötüleştirecek yüksek ihtimalle. TTK'ya göre diğer bir batık olma durumu işte. Her ne kadar FENER 1.5 yıl önce %1250 lik bir bedelli yapmış olsa da yeni bir bedelli tekrar gündeme gelebilir. Burada da yapılması gereken tek şey hazırlıklı olup beklemektir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Sportif hisseler kumar makinası! HİSSE değil.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    İddiayı alan grup mübarek bir grup.
    Yakında bir fetva çıkmalı.
    Gelirleri arttırmak lazım.
    Ben iddia yerine sportif hisse tercih ederim.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    İddaa yerine alırım.
    Zamanlamasını iyi yapmak gerekli.
    O zaman iyi para bırakır.
    Kesinlikle. Zamanlamasını doğru yapmak elzemdir bu hisselerde. O yüzden de olası bir bedellinin açıklanmasını bekleyip böyle bir bedellinin hissede yaratacağı olumsuz süreç sonlandıktan sonra yani hisse mümkün olan en dip seviyelerdeyken giriş yapmak lazım. Ayrıca giriş yaptıktan sonra hisseye 1 yıl gibi bir süre tanımak gerekiyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Sportif hisseler kumar makinası! HİSSE değil.
    doğru ama BİST'teki hisselerin %90'ı zaten bu kategoridedir, doğru zamanlama yapıldıktan sonra ciddi bir risk almış olmuyorsunuz, öte yandan 1 yıl gibi bir sürede 1 koyup 5 almak gibi harika bir prim potansiyeli sunabiliyorlar

6. BORSA için imzam söylüyor söylenecek olanı.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Halkbankta olası senaryolar çok fazla. Örneğin TVF'nin elindeki %51'e karşı gelen hisseler blok olarak satılabilir. Veya da artan batık kredi oranları yüzünden ve düşen sermaye yeterlilik rasyosu nedeniyle HALK-VAKIF birleşmesi gündeme gelebilir. Bu 2 bankanın elindeki özkaynaklar 60 milyar tl yi aşıyor.
    HALK-VAKIF birleşmesi planlanırsa şöyle bir yol haritası çizilir:

Halk mevcut durum: sermaye 1.25 milyar tl, halka açıklık oranı %49, özsermaye 33 milyar tl
    Vakıf mevcut durum: sermaye 2.5 milyar tl, halka açıklık oranı %25, özsermaye 30 milyar tl

Önce Halkbankın halka açıklık oranı %49'dan %25' e çekilir, bunun için tahtadan 611-52 (geri alım kapsamında halihazırda alınmış lotlar)-312.5=246.5 milyon lot çekilir, peki bu kadar satıcı var mı? Mevcut ortamda var. 5 tl den alıma başlayıp 9 tl de bitirirsin, ortalama 7 tl ye bu 246.5 milyon lotu satın alırsın, 1.7 milyar tl ye mal olur ki 250 milyon dolar eder ve ciddi bir rakam değildir, akabinde %100 bedelsiz sermaye artırımna gidilip Halkbankın sermayesi 2.5 milyar tl ye çıkartılır, geçmiş kârlar kaleminde 27 milyar tl mevcut, buradan 1.25 milyar tl yi çekip ödenmiş sermayeye aktarırsın, böylece özkaynaklar zaten değişmez ayni kalır

sonuçta her 2 banka da 2.5 milyar tl sermayeli %25'i halka açık hale gelir, sonra da özkaynaklar bazında 2 banka birleşir, Halkın özkaynakları %10 gibi daha fazla olduğu için yeni bankanın 33 : 63=%52'si Halkbank hissedarlarına ait olur, %48'i ise Vakıfa, böylece her bir HALKB 1.04 yeni hisseye eşdeğer olur, sonuçta da ortaya 950 milyar tl lik konsolide aktifleri 63 milyar tl özkaynakları olan yeni bir banka çıkar ve Ziraat'i sollayıp TR'nin en büyük bankası olur

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    HALK-VAKIF birleşmesi planlanırsa şöyle bir yol haritası çizilir:

Halk mevcut durum: sermaye 1.25 milyar tl, halka açıklık oranı %49, özsermaye 33 milyar tl
    Vakıf mevcut durum: sermaye 2.5 milyar tl, halka açıklık oranı %25, özsermaye 30 milyar tl

Önce Halkbankın halka açıklık oranı %49'dan %25' e çekilir, bunun için tahtadan 611-52 (geri alım kapsamında halihazırda alınmış lotlar)-312.5=246.5 milyon lot çekilir, peki bu kadar satıcı var mı? Mevcut ortamda var. 5 tl den alıma başlayıp 9 tl de bitirirsin, ortalama 7 tl ye bu 246.5 milyon lotu satın alırsın, 1.7 milyar tl ye mal olur ki 250 milyon dolar eder ve ciddi bir rakam değildir, akabinde %100 bedelsiz sermaye artırımna gidilip Halkbankın sermayesi 2.5 milyar tl ye çıkartılır, geçmiş kârlar kaleminde 27 milyar tl mevcut, buradan 1.25 milyar tl yi çekip ödenmiş sermayeye aktarırsın, böylece özkaynaklar zaten değişmez ayni kalır

sonuçta her 2 banka da 2.5 milyar tl sermayeli %25'i halka açık hale gelir, sonra da özkaynaklar bazında 2 banka birleşir, Halkın özkaynakları %10 gibi daha fazla olduğu için yeni bankanın 33 : 63=%52'si Halkbank hissedarlarına ait olur, %48'i ise Vakıfa, böylece her bir HALKB 1.04 yeni hisseye eşdeğer olur yani 100 HALKB eşittir 104 yeni hisse gibi, böylece ortaya 950 milyar tl lik konsolide aktifleri 63 milyar tl özkaynakları olan yeni bir banka çıkar ve Ziraat'i sollayıp TR'nin en büyük bankası olur
    Vakıfta vakıf katılımla alakalı sorun var.
    Katılıma sermaye aktarmak istiyorlar gibi.
    Vakıf malları vesaire.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 744/1003 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •