Sayfa 276/332 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

1.  Alıntı Originally Posted by PATRIOT Yazıyı Oku
    Sayin refaba Bedellide tecrubelisiniz, Ruchan kapanacagi gun Ruchanin fiyati artar mi azalir mi genel olarak? Soktas sirketi bedelli acikliyor kasaya para girsin diye, ky'nın bedelliye girmesini istiyorsa tahtayi yukari surmeliydi, cazip hale getirmeliydi, ilgi cekmeliydi ki yatırımcı gelsin, bedelliye katilsin. Bugun Ruchanin bu kadar düşmesinin sebebi ky olamaz. Tahtaci sabahtan ana hisseyi kaldirdi, gidiyormus gibi yapip sonradan asagi surdu ve kararsiz olanlarin ruchanini ucuzdan topladi bence. Sonuc olarak ben sunu cikariyorum, ky istemiyorlar tahtada ve ona göre bir süreç yonettiler. Sizce yanlis mi dusunuyorum?

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sn. refaba ne der bilmiyorum,

ama benim aklıma gelen, halka açık kısımdan bedelliye katılımın fazla olmasını istemiyor olabilirler, yoksa bugün rüçhanların bu kadar düşmesinin gerçekten bir mantığı yoktu.

şöyle ki; malum satılamayan paylar süreç sonunda nominal fiyat olan 1.00 TL yerine piyasada oluşacak fiyattan satılıyor,

tabi bu durumda da şirketin kasasına (mesela satılmayan 4 mln. lot olsun, kasaya bugünkü ortalamayı alırsak 4 mln. TL yerine 10 mln. TL) daha fazla para giriyor..

is the average of five people around the human..

2.  Alıntı Originally Posted by PATRIOT Yazıyı Oku
    Sayin refaba Bedellide tecrubelisiniz, Ruchan kapanacagi gun Ruchanin fiyati artar mi azalir mi genel olarak? Soktas sirketi bedelli acikliyor kasaya para girsin diye, ky'nın bedelliye girmesini istiyorsa tahtayi yukari surmeliydi, cazip hale getirmeliydi, ilgi cekmeliydi ki yatırımcı gelsin, bedelliye katilsin. Bugun Ruchanin bu kadar düşmesinin sebebi ky olamaz. Tahtaci sabahtan ana hisseyi kaldirdi, gidiyormus gibi yapip sonradan asagi surdu ve kararsiz olanlarin ruchanini ucuzdan topladi bence. Sonuc olarak ben sunu cikariyorum, ky istemiyorlar tahtada ve ona göre bir süreç yonettiler. Sizce yanlis mi dusunuyorum?

Yanlış bir düşünce...Rüchanların bir bedeli var arkadaşlar... Kimse bu bedeli çöpe atamaz...İstese de istemese de bedelliye katılacak yoksa atıyorum 10.000 lot rüchanı olan adam 9500 TL vererek 9500 lota sahip olacak ki o lotun fiyatı da piyasa kapanışı 2,40... 2,40x9500= 22.800 TL yapıyor 22.800-9500 = 13.300 TL si yanar yoksa

Hee rüchan fiyatı 0,15 kuruştan aşağı bi rakam olsa yanarsa yansın girmem bedelliye falan deme lüksü olurdu
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

3. Bugün 2,57 den aldık. Şimdi bu birleşme hangi fiyattan olacak yada bizde mi bedelliye katılmak zorundayız.

4.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Yanlış bir düşünce...Rüchanların bir bedeli var arkadaşlar... Kimse bu bedeli çöpe atamaz...İstese de istemese de bedelliye katılacak yoksa atıyorum 10.000 lot rüchanı olan adam 9500 TL vererek 9500 lota sahip olacak ki o lotun fiyatı da piyasa kapanışı 2,40... 2,40x9500= 22.800 TL yapıyor 22.800-9500 = 13.300 TL si yanar yoksa

Hee rüchan fiyatı 0,15 kuruştan aşağı bi rakam olsa yanarsa yansın girmem bedelliye falan deme lüksü olurdu
    Tabiki bu gun itibariyle elinde Rüçhan kalanlar bedelliye katılmak zorunda, yoksa ruchanlar çöp olacak, bu konuda hemfikiriz. Benim anlatmak istedigim bu degildi. Sirket, yatirimcinin bedelliye katilmasini istemedi. O sekilde bir sürec yönetti. Yani söyle anlatayim, bedelliye daha fazla adam cekmek isteselerdi, hisseyi biraz yukseltirdi, ya da bir gun tavan yapardi, milletin ilgisini cekerdi, ruchanlar satilirdi, katilim artardi. Ancak tam tersini yaptilar. Kararsiz olan bazi kisiler bu hareketler sonrasında ruchanlarini elden cikardi. Enterasan bir durum var sanki ortada.

5.  Alıntı Originally Posted by PATRIOT Yazıyı Oku
    Tabiki bu gun itibariyle elinde Rüçhan kalanlar bedelliye katılmak zorunda, yoksa ruchanlar çöp olacak, bu konuda hemfikiriz. Benim anlatmak istedigim bu degildi. Sirket, yatirimcinin bedelliye katilmasini istemedi. O sekilde bir sürec yönetti. Yani söyle anlatayim, bedelliye daha fazla adam cekmek isteselerdi, hisseyi biraz yukseltirdi, ya da bir gun tavan yapardi, milletin ilgisini cekerdi, ruchanlar satilirdi, katilim artardi. Ancak tam tersini yaptilar. Kararsiz olan bazi kisiler bu hareketler sonrasında ruchanlarini elden cikardi. Enterasan bir durum var sanki ortada.

Sayın Patriot rüchanlar zaten payı olanlara verildi extra dan alınan bir hak değil.
    A1 tam 2 milyon ana hisseden satıp karşılığı kadar rüchan alarak tahtada arbitraj yaptı.
    2.250.000 adet pay bedelliye katılamayacak a1 e sattılar rüchanlarını ama bunların karşılığında a1 2 milyon sktas sattı millete maliyetler 2,40-2,50 arası oluştu. Bu olumlu.
    Artık a1 arbitraj yapamayacak baskı bitti.

6.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Sayın Patriot rüchanlar zaten payı olanlara verildi extra dan alınan bir hak değil.
    A1 tam 2 milyon ana hisseden satıp karşılığı kadar rüchan alarak tahtada arbitraj yaptı.
    2.250.000 adet pay bedelliye katılamayacak a1 e sattılar rüchanlarını ama bunların karşılığında a1 2 milyon sktas sattı millete maliyetler 2,40-2,50 arası oluştu. Bu olumlu.
    Artık a1 arbitraj yapamayacak baskı bitti.
    Bunu nasil yorumlamamiz lazim sizce? Ruchanlari toplayip ana hisse satmaktaki amac ne olabilir acaba.

7. Anladığım kadarı ile aldığı ruchanlari anında ana hisseye cevirip orada satıyordu %1.5-2 oranında kar sagladı...

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,556
    24 hazirana 2 gün kaldı,2 gün içinde hisseye hareket bekliyorum,2.60 üstüne atarsa 3 hesapları yapılabilir ytd.

Sayfa 276/332 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •